Stebėtina, bet iki šiol gajus stereotipas, kad tik moterys turi jaudintis dėl kontracepcijos. Todėl pirmiausiai išsiaiškinkime svarbiausią klausimą: kas yra atsakingas už nėštumo prevenciją? Atsakymas turėtų būti toks: už nėštumo pradžią tiek vyrai, tiek moterys yra vienodai atsakingi. Jei dalyvauja du žmonės, atsakomybę už nėštumą ir kontracepciją turėtų ir prisiimti abu. Gerai, jei jiedu, prieš pradedant seksualinius santykius, gali atvirai ir laisvai apie tai kalbėtis ir susitarti dėl apsaugos būdų.

***

Taigi, šį kartą apie vyrų kontracepcijos metodus.

Pirmasis metodas: „Padarykite tai patys, ką dažniausiai darote tokiais atvejais“

Šis metodas yra įmanomas ir net veiksmingas, jei mergina ar moteris pati pasirūpina kontracepcijos priemonėmis: turi spiralę ar geria hormoninius kontraceptikus.

Tokiais atvejais vyras  gali patenkinti savo poreikius be menkiausio nerimo ir šurmulio. Bet ką daryti, jei partnerė pamiršo išgerti piliulę arba nepadarė to tyčia?

Antrasis metodas: nutrauktas lytinis aktas

Šis metodas išvaduoja vyrą nuo poreikio  naudotis prezervatyvu, bet tuo pačiu  jis tampa atsakingas dėl savo veiksmų kontroliavimo.

Bet vienas šio metodų trūkumų, kad jis yra nepatikimas. Ne kiekvienas vyras sugeba suvaldyti save, kad turėtų laiko pašalinti varpą, kol nespėjo išeiti pirmoji spermos dalis. Deja, tik nedaugelis sugeba atlikti šį „juvelyrinį“ darbą. Yra daugybė pavyzdžių, kai merginos pastoja būtent dėl ​​pertraukto lytinio akto.

Trečias metodas:  sterilizavimas arba perrišimas

Panaudojus kurį nors iš šių metodų, vyras tampa sterilus (nevaisingas). Tai yra, jis gali turėti lytinių santykių bet kada ir kiek nori be jokių apsaugos priemonių, nebijant, kad partnerė pastos.

Trūkumas tas, kad šiuo metodu  gali pasinaudoti vyras, kuris jau turi pakankamai vaikų ir kuris sąmoningai nusprendė visą gyvenimą gyventi su ta pačia moterimi ir neturėti daugiau vaikų. Mat prarastas funkcijas sugrąžinti iš esmės neįmanoma.

Ketvirtasis metodas: naudojimasis prezervatyvais

Prezervatyvas yra kontracepcijos metodas, žinomas kelis šimtus metų. Priešingai nei praėjusiame amžiuje Sovietų Sąjungoje gamintas „Produktas Nr. 2“, šiuolaikiniai prezervatyvai gaminami iš latekso, jie yra ploni ir pojūčių nemažina. Be to, naudojant prezervatyvą, pailgėja lytinio akto trukmė.

Trūkumas tas, kad norėdami užsidėti prezervatyvą, vyrai turi atitrūkti nuo proceso. Paprastai lytiškai susijaudinęs vyras nebenori blaškyti dėmesio. Be to, paskubomis  ir susijaudinus užmaunamas prezervatyvas gali praplyšti.

Kaip įtikinti vyrą apsisaugoti?

Ne kiekviena moteris gali įsidėti spiralę ar naudoti kontraceptines tabletes. Tuo pačiu daug moterų kažkodėl vengia pasiūlyti savo partneriams užsidėti prezervatyvą. Bet šiuo atveju iškyla būtent tokia situacija, kai reikia tiesiai šviesiai užduoti klausimą: „Arba užsidedi prezervatyvą, arba mes nieko neturėsime“. Geriausia pasakyti apie būtinybę apsisaugoti tuo metu, kai vyras jau yra kiek susijaudinęs. Pavyzdžiui, preliudijos metu. Vaizdžiai kalbant, kai vyro kietas, jo širdis suminkštėja. Būtų gerai, jei partnerė pati uždėtų prezervatyvą – šis procesas irgi bus preliudijos dalis ir šiuo atveju vyras nejaus nepatogumo pojūčio.

Beje, šiais laikais prezervatyvus nešiotis turėtų ne tik vyrai, bet ir merginoms bei moterims tai nėra gėda. Ir netgi pagirtina – rūpintis savo sveikata ir seksualinio gyvenimo saugumu.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą