Daugiau nei 20 proc. paauglių pradeda rūkyti būdami 14–15 metų. Archyvo nuotrauka

Kasmet Rusijoje miršta daugiau kaip 1 milijonas žmonių dėl priežasčių, susijusių su alkoholio, narkotikų ir tabako vartojimu, sakoma federalinio projekto „Blaivi Rusija“ 2021 metų ataskaitoje.  Ekspertų teigimu, padėtis ir toliau blogėja, rašoma „RIA Novosti“.

***

Rusijoje, remiantis apklausomis, narkotikus vartoja 7,5–8,5 mln. gyventojai. Oficialus registruotų narkomanų skaičius yra 600 tūkst. Tendencija  ir toliau išlieka neigiama. Per pastaruosius penkerius metus nepilnamečių narkomanų skaičius išaugo 60 proc.

Daugiau nei 20 proc. rūkančiųjų pradeda rūkyti būdami 14–15 metų. Iš 14–18 metų paauglių daugiau nei 49 proc. berniukų ir apie 7 proc. mergaičių rūko. Pagal projektą „Rusijos Federacijos sudedamųjų dalių nacionalinis demografinis įvertinimas – 2021 metai“, vaikai pradėjo dažniau rūkyti ir sirgti plaučių ligomis.

„Aukščiausias jaunų žmonių rūkymo lygis pastebimas tarp profesinių mokyklų ir technikos mokyklų mokinių. Net apie 73 proc. vaikinų ir 65 proc.  merginų yra priklausomi nuo tabako“, – sakoma pranešime.

Devintojo dešimtmečio viduryje per metus nuo alkoholio, narkotikų ir tabako mirė 1,6 milijono rusų. Pastaraisiais metais šis skaičius taip pat viršijo 1 mln. Taigi, pasak ekspertų, per pastaruosius 35 metus Rusijoje nuo alkoholio, narkotikų ir tabako mirė daugiau nei 30 milijonų žmonių.

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą