Paaugliai, kurie dabar traukia elektronines cigaretes, ateityje yra labiau linkę rūkyti įprastas cigaretes

JAV tyrėjai atliko anoniminę apklausą tarp moksleivių ir išsiaiškino, kad vis daugiau paauglių yra priklausomi nuo elektroninių cigarečių. Anot tyrėjų, 17 proc. moksleivių rūko elektronines cigaretes, o 14 proc. – rūko  tabako cigaretes.

 

Jaunimas  labai mėgsta eksperimentuoti

Taip pat tyrėjai išsiaiškino, kad paaugliai linkę chaotiškai, ne kasdien vartoti įvairius tabako ir nikotino produktų gaminius. Bet net ir išmėginus elektroninių cigarečių skonį, dar nereiškia, kad jie ir toliau jas rūkys.

Be to, tyrėjai nustatė, kad paaugliai labai priklauso nuo elektroninių cigarečių reklamos, nes šis produktas yra aktyviai reklamuojamas ir yra madingas. Bet ir elektroninių cigarečių kaina  yra ne paskutinėje vietoje. Neretai renkasi pigesnes, nors jos ir negarantuoja nekenksmingumo. Taip pat renkasi ir įvairius, skirtingų skonių ir aromatų užpildus, skirtus elektroninėms cigaretėms. Tyrėjų tvirtinimu, kuo daugiau  produktas reklamuojamas,  daugiau matomas, tai reiškia, kad jis turi paklausą tarp šiuolaikinių jaunų žmonių. Be to, gamintojai nestovi vietoje: sukuria vis daugiau naujų ir įdomių modelių, kuriuos jaunimas nori kuo greičiau išmėginti.

„Jaunimas  labai mėgsta eksperimentuoti. Tačiau paaugliai dažnai nesusimąsto, kad  „žaisdami“ su psichoaktyviomis medžiagomis, įskaitant elektronines cigaretes, kuriose yra nikotino, žaloja savo sveikatą“, – sakė vienas tyrėjų. Anot jo, populiariausios psichoaktyvios medžiagos tarp moksleivių – kofeinas, alkoholis ir nikotinas. Be to, paaugliai, rūkantys elektronines cigaretes, didelė tikimybė, kad rūkys ir ateityje.

 

Labiausiai skatina užsirūkyti reklamuojamos elektroninės cigaretės

Tyrėjų manymu, įstatymai, draudžiantys reklamuoti įprastas cigaretes per televiziją ir radiją, sumažino tabako populiarumo lygį. Tačiau naujiems produktams, pavyzdžiui, elektroninėms cigaretėms, dar netaikomi įstatymai ir jie gali būti reklamuojami per televiziją. Tyrimas, paskelbtas žurnale „Pediatrics“ 2017 metais birželio mėnesį, parodė, kad paaugliai, kurie dabar traukia elektronines cigaretes, ateityje yra labiau linkę rūkyti įprastas cigaretes.

Viešosios nuomonės apie tabako gaminius vertinimo apklausoje dalyvavo  10 tūkst. 751, 12–17 metų amžiaus paaugliai. Per apklausą paaiškėjo, kad tie, kurie niekada nerūkė tabako cigarečių, net 41 proc. 12–13 metų paauglių  norėtų užtraukti dūmą pamačius tabako reklamą.

Labiausiai skatina užsirūkyti reklamuojamos elektroninės cigaretės (nuo 28 proc. iki 33 proc., priklausomai nuo amžiaus), tada įprastos cigaretės (22–25 proc.), toliau vadinamasis bedūmis tabakas (nuo 15 proc. iki 21 proc.) ir cigarai (8-13 proc.).

 

parengta pagal kidshealth.org

3 KOMENTARAI

  1. Its like you read my mind! You seem to know a lot about this, like you
    wrote the book in it or something. I think that you can do with some pics to drive the message home a little bit, but other
    than that, this is excellent blog. An excellent read.
    I will definitely be back.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą