Tėvams rūkyti prie vaiko - nedovanotina

Vaikai, augantys rūkalių šeimose arba vaikai, kurie nuolat įkvepia kitų skleidžiamus cigarečių dūmus, auga agresyvesni. Be to, tyrėjai nustatė, kad pasyviai rūkantys vaikai dažnai būna linkę į antisocialinį elgesį, skirtingai nei tie vaikai, kurie niekada nebuvo tame pačiame kambaryje su rūkaliais ir neįkvėpė tabako dūmų.

***

Mokslininkės Caroline Fitzpatrick iš Niujorko ir Linda Pagani iš Monrealio atliko bendrą tyrimą, per kurį naudojo sociopsichologinę naujagimių ir ankstyvos vaikystės statistiką. Kortelės buvo parinktos atsitiktine tvarka ir padalintos į dvi atskiras grupes – tėvus, turinčius ilgą rūkymo istoriją ir  mamas bei tėčius, kurie vedė sveiką gyvenseną. Tyrimo autorės palygino duomenis ir pagal juos nustatė, kad pasyvus rūkymas ankstyvoje vaikystėje palieka žymę vaiko psichikoje.

Anot tyrėjų, pasyvus rūkymas gali pakeisti vaiko psichiką iki tol. kol jam sueina dešimt metų. Jei keletą metų vaikas kvėpuoja kenksmingais dūmais, tada jis ne tik tampa priklausomas nuo cigarečių, bet ir tampa piktu ir agresyviu paaugliu. Taip yra todėl, kad mažų vaikų smegenys pirmaisiais gyvenimo metais tik pradeda prisitaikyti prie įvairių socialinių funkcijų, o deguonies ir toksinių medžiagų trūkumas trukdo formuotis nervų sistemai.

 

parengta pagal healthychildren.org

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą