Rūkaliai prastai atliko testą – ką nors prisiminė tik 59 proc. Kita vertus, tiems, kurie atsisakė žalingo įpročio, atmintyje pavyko išsaugoti 74 proc. užduočių, o nerūkantiems – net 81 proc. Archyvo nuotrauka

Nortumbrijos universiteto (Jungtinė Karalystė) mokslininkų tvirtinimu, metus rūkyti teigiamai veikia ne tik sveikatą, bet ir atmintį, rašo „Science News“.

 

Tyrime dalyvavo  27 rūkantys, 18 metančių rūkyti ir 24 principingi cigarečių priešininkai. Visi tiriamieji atliko atminties testus: jų buvo paprašyta prisiminti iš anksto nustatytus dalykus konkrečiose universiteto miestelio vietose. Pavyzdžiui, reikėjo prisiminti, kuri grupė einamąją savaitę grojo Studentų sąjungoje.

Tada iš dalyvių tarpo buvo parinkti daug geriantys ir neseniai vartoję alkoholį. Be to, atsižvelgta į tiriamųjų nuotaikų ir intelekto koeficiento skirtumą, o rezultatai buvo sumuojami. Pasak tyrimo vadovo Tomo Heffernano, rūkaliai prastai atliko testą – ką nors prisiminė tik 59 proc. Kita vertus, tiems, kurie atsisakė žalingo įpročio, atmintyje pavyko išsaugoti 74 proc. užduočių, o nerūkantiems  –  net 81 proc.

Šis darbas buvo pirmasis, ištyręs metimo rūkyti poveikį atminčiai. Mokslininkai mano, kad svarbu žinoti, kokią įtaką rūkymas turi kasdienėms pažintinėms smegenų funkcijoms, nes šiandien Jungtinėje Karalystėje  rūko 10 mln. žmonių, o JAV – net 45 mln.

Dabar Tomas Heffernanas kartu su kolega Terence’u O‘Neillu  rengiasi atlikti naują tyrimą, kurio metu bus įvertinta pasyvaus rūkymo įtaka sveikatai ir kasdieninei atminčiai.

„YouTube“ vaizdo įrašas

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą