Kasdieniniame gyvenime nuo alkoholio priklausomiems žmonėms sunku suvokti kitų skausmą taip lengvai, kaip alkoholio nevartojantiems žmonėms. Archyvo nuotrauka

Britų Sasekso universiteto mokslininkai atliko tyrimą ir išsiaiškino, kad žmonėms, priklausomiems nuo alkoholio, yra daug sunkiau parodyti empatiją, – rašoma leidinyje  „ScienceDaily“.

Remiantis Didžiosios Britanijos tyrimu, piktnaudžiaujantiems alkoholiu išsivysto didelė smegenų disfunkcija – daug didesnė, nei manyta anksčiau. Dėl to alkoholikai turi įdėti daug daugiau pastangų, kad  galėtų parodyti užuojautą kitiems žmonėms.

Rašoma, kad tyrime dalyvavo 71 žmogus iš Prancūzijos ir Jungtinės Karalystės. Kiekvieno dalyvio smegenų veikla buvo stebima naudojant fMRI skaitytuvus. Pusė tiriamųjų anksčiau vartojo alkoholį, kita pusė priklausomybės nuo alkoholio neturėjo. Visi dalyviai eksperimento metu buvo blaivūs.

Visiems tiriamiesiems buvo parodytos nuotraukos su sužeistomis galūnėmis ir paprašyta įsivaizduoti, kad tai yra jų kūno dalys ar kurio nors jų artimo žmogaus. Jie taip pat turėjo aprašyti skausmingus pojūčius, atsirandančius žiūrint vaizdus.

Paaiškėjo, kad nuo alkoholio priklausomiems eksperimento dalyviams prireikė daugiau laiko emocinei reakcijai sukelti. Nuskaitymai parodė, kad jų smegenims reikia panaudoti daugiau nervinių išteklių nei negeriantiems, kad patirtų atjautą ir įvertintų kito žmogaus skausmą.

Tačiau kai išgėrusių dalyvių buvo paprašyta įsivaizduoti sužeistą kūno dalį paveikslėlyje kaip savo, jų skausmo balas nesiskyrė nuo kitų eksperimento dalyvių, nevartojančių alkoholio.

„Kasdieniniame gyvenime nuo alkoholio priklausomiems žmonėms sunku suvokti kitų skausmą taip lengvai, kaip alkoholio nevartojantiems žmonėms. Tai nereiškia, kad alkoholikai jaučia mažiau empatijos, tiesiog tam reikia panaudoti daugiau smegenų išteklių“, – sakė Sasekso universiteto psichologijos mokyklos.dr. Charlotte Rae.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą