Žmogaus prigimtis yra tokia, kad jis pradeda galvoti apie savo sveikatą, kai pradeda sirgti. Pavyzdžiui,  pradėjo skaudėti dantis, žmogus  prisiminė, kad dantis seniai kiauras, bet jis taip ir nenuėjo pas gydytoją jį užplombuoti. Taip pat organizmas siunčia atitinkamus signalus ir rūkoriams. Tiksliau, skiriami trys pagrindiniai  kūno signalai, kurie leidžia suprasti, kad reikia mesti rūkyti.

 

Rūkaliams sunkiau formuoti mintis ir atsiminti smulkias detales

Iš tikrųjų tai yra sąmoningas kiekvieno pasirinkimas! Mūsų užduotis yra tik perspėti ir papasakoti apie rūkymo pasekmes, kurių galite neišvengti.

Europos ir Amerikos mokslininkų atlikti tyrimai parodė, kad žmogui nuolat rūkant, ilgainiui pablogėja jo atmintis ir trukdo susikaupti. Garsiausią eksperimentą atliko prancūzų mokslininkai. Pradiniame bandyme dalyvavo 10 308 žmonės, kurie toliau rūkė nuo 1985 iki 2005 metų.

Įdomiausia tai, kad eksperimento pabaigoje buvo likę tik 4659 tiriamieji. Kai kurie žmonės metė rūkyti ir parodė geresnius rezultatus. O likusieji, kurie sutiko tęsti eksperimentą, tačiau neatsisakė žalingo įpročio, parodė prastus rezultatus. Rūkaliams buvo sunkiau formuoti mintis ir atsiminti mažas detales.

Pagrindinė atminties ir dėmesio sutrikimo priežastis yra prasta kraujo apytaka smegenyse ir deguonies trūkumas. Ir jei pastebėsite, kad sutriko trumpalaikė ir ilgalaikė atmintis, negalite susikoncentruoti į ką nors, greičiausiai turėsite atsisakyti įpročio visam laikui.

Įsivaizduokite, kai žmogus rūko cigaretę, į jo kūną patenka apie 3000–4000 cheminių junginių. Į šį skaičių taip pat įeina kancerogenai ir toksinės medžiagos, galinčios sukelti vėžį ateityje. Laimei, žmogaus kūnas turi galimybę ateityje kovoti ir pašalinti toksinus.

 

Galvos svaigimas po rūkymo yra tiesiogiai susijęs su kraujo apytaka

Jei ilgą laiką rūkant cigaretes pastebėsite periodiškai pasireiškiantį kosulį, išskiriantį daugybę skreplių, sausą kosulį, dusulį ir bendrą negalavimą, tai yra kūno signalas, kad reikia kuo greičiau mesti rūkyti. Tik taip bus galima pašalinti toksinus ir plaučiuose susikaupusį degutą. Paprastai žmonėms, kurie ilgą laiką rūkė ir skundžiasi dėl stipraus kosulio su dusuliu, ateityje gali išsivystyti bronchitas ar emfizema.

Galvos svaigimas ir pykinimas – taip pat vienas įspėjančių rūkalių kūno signalų. Mat į organizmą patenka didelis kiekis kenksmingų medžiagų, toksinų ir dirgiklių, kurie veikia kraujotakos sistemą, smegenų, plaučių ir net skrandžio veiklą. Jei po rūkymo jaučiate mėšlungį skrandžio srityje ar pykinimą, tai rodo, kad dūmai dirgina virškinimo trakto gleivinę.

Pasekmės tokios, kad skrandyje padidėja rūgštingumas ir padidėja skrandžio sulčių išsiskyrimas. Todėl, jei turite problemų su virškinimo traktu ir virškinimo trakto funkcionalumu,  turėtumėte kuo greičiau atsisakyti šio blogo įpročio ir mesti rūkyti.

Galvos svaigimas po rūkymo yra tiesiogiai susijęs su kraujo apytaka. Juk tabako dūmai yra nuodingi ir toksiški. Kai tik jie patenka į kūną, sukelia kraujagyslių susiaurėjimą. Jei to nepaisysite, nekreipsite dėmesio į galvos svaigimą ir galvos skausmą, ateityje cigarečių rūkymas gali sukelti širdies priepuolį ar insultą. Taip pat, kaip jau minėta, galvos svaigimą gali sukelti deguonies trūkumas smegenyse.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą