Įvairių dietų šalininkai nurodo daugybę privalumų, kodėl naudinga protarpiais pabadauti tris dienas. Tarp jų ir svorio metimą, jautrumo insulinui normalizavimą, trigliceridų kiekio sumažėjimą ir senėjimo proceso „užšalimą“.  Anot jų, trumpalaikis badavimas yra tarsi viso kūno paleidimo mygtukas. Tačiau apie badavimo naudą ir žalą verda diskusijos iki šiol, – rašoma straipsnyje „Study Finds Fasting For 72 Hours Can Regenerate The Entire Immune System“  („Tyrimas rodo, kad badaujant 72 valandas galima atkurti visą imuninę sistemą“).

 

Nevalgymas visada baigiasi įprasto mitybos raciono atstatymu

Buvo parašyti net keli „dietų rinkiniai“, pradedant trumpais 14–18 valandų badavimais ir baigiant ilgesnės trukmės dietomis, numatančiomis 2–3 dienas atsisakymą vartoti kietą maistą. Bet kuri dieta turi savo privalumų, todėl kiekvienas ras sau tinkamą variantą.

Vis dėlto daugelis dietologų nepritaria dietos idėjai, nes, anot jų, sąmoningas badavimas visada susijęs su  sveikatos rizika, kurios negalima ignoruoti. Todėl mokslininkai ypač atkreipia žmonių dėmesį į maistinių medžiagų praradimą, nes laikydamiesi dietos, žmonės apriboja ne tik kenksmingų produktų, bet ir organizmui būtinų elementų vartojimą. Pavyzdžiui, vaisius, daržoves, baltymus ir sveikus riebalus.

Ir  dar gydytojai atkreipia dėmesį į tai, kad badavimas visada baigiasi įprasto mitybos raciono atstatymu, o tai galų gale lemia bendrą svorio padidėjimą, o ne norimą svorio metimą.

Pietų Kalifornijos universiteto  mokslininkų atliktas tyrimas padėjo išsiaiškinti ir atskleisti įdomų  atradimą, inicijavus naują mokslinių ginčų etapą. Mokslininkų komanda surinko savanorių grupę ir paprašė jų reguliariai laikytis dietos 2–4 dienas per pusmetį.

Per tą laiką įvyko neįtikėtinų pokyčių. Pavyzdžiui, žymiai sumažėjo hormono gamyba, lemianti padidėjusią vėžio riziką ir auglių augimą organizme. Bet tai dar ne viskas – gerokai sustiprėjo tiriamųjų imunitetas.

„Pastebėjome, kad nevalgius, tiek žmonių, tiek gyvūnų baltųjų kraujo ląstelių skaičius smarkiai sumažėja. Kai vėl pradeda valgyti, procesas vėl atsinaujina“, – sakė tyrimą atlikęs profesorius, dr. Valteris Longo.

 

Badaujant organizmas eikvoja gliukozės, riebalų ir ketonų sankaupas

Anot jo, tyrimų rezultatai atveria naujas galimybes tiems, kurie kenčia nuo vėžio ar tiesiog sensta. Tyrimas parodė, kad po kelių dienų badavimo natūralus baltųjų kraujo kūnelių gamyba „paleidžiama“ iš naujo.  Be to, trumpalaikis susilaikymas nuo maisto verčia organizmą išeikvoti gliukozės, riebalų ir ketonų sankaupas, naikina baltuosius kraujo kūnelius. Tokių leukocitų praradimas savo ruožtu atkuria žmogaus imuninę sistemą.

„Badaujant, kūnas siekia taupyti energiją, o vienas iš būdų tai padaryti – perdirbti nereikalingas imunines ląsteles, ypač pažeistas“, – sako dr. V.Longo.

Jo tvirtinimu, remiantis tyrimo rezultatais, protarpinis badavimas, po kurio pereinama prie sveikos ir subalansuotos mitybos, padeda pacientams „atnaujinti“ imuninę sistemą!

Nors pertraukiamo badavimo naudos temą tikrai verta toliau tyrinėti, medikai vis tiek perspėja, kad norint gauti galutinę medicininę išvadą šiuo klausimu, reikia papildomai  ją išstudijuoti.

„Nors chemoterapija gelbsti gyvybes, tačiau ji daro didelę papildomą žalą žmogaus imuninei sistemai. Šio tyrimo rezultatai parodė, kad badavimas gali sušvelninti neigiamą chemoterapijos poveikį. Žinoma, reikia atlikti daugiau klinikinių tyrimų, tačiau bet kokiu atveju tokia dieta turėtų būti vykdoma griežtai prižiūrint gydančiam gydytojui“, – teigė tyrimo bendraautorė ir USC Išsamiojo onkologijos centro klinikinės medicinos dr. Tanya Dorff.

 

parengta pagal beyondblindfold.com

 

1 KOMENTARAS

  1. Hi superb blog! Does running a blog similar to this take a
    lot of work? I’ve virtually no understanding of programming
    but I had been hoping to start my own blog in the near future.
    Anyway, if you have any ideas or tips for new blog owners please share.
    I know this is off subject but I simply had to
    ask. Appreciate it!

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą