TRX įrenginį sukūrė JAV karinio jūrų laivyno karininkas Randy Hetrickas, norintiems treniruotis bet kur. Konstrukcija – diržai su kilpomis, kad būtų galima užsikabinti už medžio, skersinio ir net durų. Pratimai atliekami „padedant“ savo svoriui. Išeina, kad patys esate savo treniruoklis.

Anot sporto ekspertų, naudojantis TRX treniruokliu, galima atlikti įvairius pratimus, kurie lavina jėgą, ištvermę, lankstumą ir koordinaciją, tuo pačiu apkraunant visas pagrindines raumenų grupes. Treniruotėse reikia išlaikyti pusiausvyrą, o tai dvigubai padidina užsiėmimų veiksmingumą. Bet net ir tada nebūna pernelyg įsitempę sąnariai, stuburas, mažesnė traumų tikimybė.

Per 30 treniruočių minučių galite treniruoti raumenis, kaip ir per 1,5 valandos įprastą treniruotę. Jokių štangų ir svarmenų. Tiesiog dirbkite su savo kūnu. Treneriai siūlo keletą itin veiksmingų pratimų pradedantiesiems.

1.Atsistokite ant grindų, rankomis tvirtai įsikabinkite į diržų kilpas. Kūnas lygiagrečiai grindims. Įkvėpdami – sulenkite rankas, iškvėpdami – ištieskite. Pratimą pakartokite 15-20 kartų.

2.Atsistokite ant rankų, kojas įstatykite į diržų kilpas. Iškvėpdami – patraukite kelius į save, įkvėpdami – grįžkite į pradinę padėti. Pradžioje pratimą pakartokite 5-10 kartų.

3.Stovėdami ant vienos kojos, įsikabinkite abiem rankomis į diržų kilpas. O antroji koja keliama į priekį. Įkvėpus – sulenkite koją, iškvėpus – grįžkite į pradinę padėtį. Pratimą pakartokite 10-15 kartų.

4.Stovint, vieną koją įstatykite į diržo kilpą. Įkvėpiant – pritūpkite, iškvėpiant – grįžkite į pradinę padėtį. Atlikite pratimą 10-15 kartų.

5.Stovėdami kampu, laikykitės už diržų viena ranka, o kitą ranką – ant juosmens. Iškvėpdami atstumkite alkūnę atgal, įkvėpdami – grįžkite į pradinę padėtį. Pratimą pakartokite 10-15 kartų.

6.Laikykitės diržų stovėdami 45 ° kampu. Iškvėpdami – pakelkite rankas aukštyn, o įkvėpdami – nuleiskite žemyn. Pratimą pakartokite 15-20 kartų.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą