Darant atsispaudimus, padeda greičiau numesti svorį. Archyvo nuotrauka

Dabartiniai kūno rengybos treneriai skirstomi į dvi kategorijas: tie, kurie nereikalauja savo klientų daryti atsispaudimus ir tie, kurie verčia tą daryti. Dažnai šis pratimas reklamuojamas profesionalių sportininkų ir kūno rengybos specialistų „Instagram‘o“  puslapiuose.

 

Atsispaudimus galima atlikti bet kur

Žinia, atsispaudimai atliekami be papildomo svorio ir sporto įrangos. Jums reikia tik savo kūno svorio. Šiandien mes išsiaiškinsime, kaip pasikeis jūsų kūnas, jei kasdien atliktumėte 50 atsispaudimų.

Pirmiausiai išsiaiškinkime, iš kur kilo  ir kam kilo idėja daryti atsispaudimus?

Šis pratimas pasirodė XX amžiuje, 30-ajame dešimtmetyje. Jungtinių Amerikos Valstijų mokslininkai sugalvojo šį pratimą, kaip karių fizinio pasirengimo testą. Dabar šios pratybos apima  daugelį veiklos sričių, taip pat profesionalių sportininkų mokymus. Taip yra todėl, kad atsispaudimai įtraukia visas raumenų grupes.

Kuo naudingi atsispaudimai? Šis iš pažiūros labai paprastas pratimas padeda ugdyti ištvermę, gerina koordinaciją ir suteikia jėgų. Kitas privalumas – nereikalinga jokia papildoma įranga. Atsispaudimus galite atlikti bet kur – namuose, lauke ar viešbutyje. Be to, darant atsispaudimus, pagreitina medžiagų apykaitą ir suaktyvina riebalų deginimo procesą.

Bet prieš atliekant atsispaudimus, pirmiausia reikia gerai sušilti raumenis ir sąnarius bent 5 minutes.

Kad atsispaudimai turėtų poveikį, turite atlikti maksimalų pakartojimų skaičių per tam tikrą laikotarpį. Pavyzdžiui, galite aktyviai atlikti pratimą 30 sekundžių, tada pailsėti 10 sekundžių. Arba daryti atsispaudimus tris minutes, o tada pailsėti vieną minutę. Viskas priklauso nuo jūsų.

 

Sportas reikalauja daug energijos

Jei esate pradedantysis, pradėkite nuo klasikinių atsispaudimų. Iššūkius keliančios galimybės apima šuolio krypties pakeitimą, šokinėjimą ant laiptelio, pritūpimus su svarmenimis rankose.  Žodžiu, galite praktikuoti viską, ką leidžia jūsų vaizduotė.

Neretai pradedantieji klausia, ar galima per vieną treniruotę padaryti 50 atsispaudimų?

Viskas įmanoma, jei turite noro. Žinoma, tai nėra lengva užduotis. Per vieną atsispaudimą įtempiamas kiekvienas raumuo, todėl iš pradžių skaudės visą kūną. Vėliau  skaudės tik kai kurias kūno dalis. Bet  jau 20-tą treniruotės dieną neatpažinsite savo kūno – jis taps gana raumeningas ir standus.

Be to, darant atsispaudimus, padeda  greičiau numesti svorį, kuris bus pastebimas iš pirmo žvilgsnio po mėnesio. Sportas reikalauja daug energijos, todėl organizmas pradeda deginti savo atsargas.

Jei treniruotės vyks ryte, tapsite žvalesniais ir energingesniais. Ir vikrumas taip pat ateis, nes atsispaudimai reikalauja, kad smegenys dirbtų sinchroniškai su visomis kūno dalimis. Dėl to šis pratimas teigiamai paveiks pažinimo funkcijas.

Kaip ir minėjome, 50 atsispaudimų  per dieną nėra lengva užduotis, bet tokia apkrova suteiks ištvermės. Be to, tai puikus kardio treniruotės variantas, kuris sustiprins širdį ir kraujagysles, taip pat pagerins atskirų organų aprūpinimą krauju.

Dar viena maloni premija – tiesi laikysena. Pratimas įtraukia šalia stuburo esančius raumenis, o tai pašalina polinkį susikūprinti ir pagerins jūsų laikyseną.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą