Jei turite persivalgymo, rūkymo ir kitų žalingų įpročių, galite jų atsikratyti treniruodami savo smegenis, – rašoma straipsnyje „Train Your Brain To Let Go Of Habits – 10 Methods For Creating New Neural Pathways“. (Treniruok savo smegenis, kad pakeistumėte įpročius – 10 naujų neurologinių kelių kūrimo būdų“).

 

Smegenys nuolat keičiasi

Pajutus, kaip jūsų smegenys sukuria naujus nervinius ryšius, pradėsite iš tikrųjų suprasti, kaip atsikratyti nepageidaujamų įpročių. Neuroniniai ryšiai yra savotiškas galvos smegenų audinys, kuris labai palengvina šios ar kitos informacijos perdavimą jos neuronams. Tokiu atveju, kuo dažniau informacija eina išilgai nervų grandinės, tuo stipresnė ji tampa.

Taigi, galite suprasti kad kuo dažniau rūkote, tuo didesnė pagunda tiesti ranką cigaretės link, atsidūrus sudėtingoje situacijoje arba užsisakius mėgstamą mėsainį kavinėje. Net ir tada, kai valgiaraštyje yra daug sveikų ir naudingų organizmui patiekalų. Taip susikuriame įpročius, bet ne visi jie yra tokie, kokius norėtume išsaugoti.

Tačiau ne viskas prarasta. Po to, kai mūsų smegenyse susikuria įprotis, jis nebūtinai išlieka ten amžinai. Smegenys nuolat keičiasi ir jos visada sugeba sukurti naujus neuroninius ryšius ir atitinkamai naujus įpročius. Šis jo sugebėjimą mokslininkai pavadino neuroplastišku.

Dėl neuroplastiškumo, smegenų sugebėjimo keistis, prisitaikant prie išorinių sąlygų ir savo poreikių, galime pasiekti bet ką. Pagalvokite apie tai, nes neuroplastiškumas yra toks stiprus ir universalus, kad jis leidžia atkurti beveik visavertę smegenų veiklą net ir žmonėms, patyrusiems didelį insultą. Tai yra tiesiog sukuriant naujus nervinius ryšius ir nukreipiant impulsus į nervų sistemą.

Jei turite problemų rūkymo, alkoholio ar persivalgymo problemų, taip pat galite atsikratyti senų įpročių ir įgyti naujų – ir taip radikaliai pakeisti savo gyvenimą.

Jūsų dėmesiui 10 principų, kurie gali pagreitinti naujų nervinių ryšių kūrimą. Nesvarbu, ar jūs padedate kam nors atsikratyti žalingų įpročių, ar norite atsikratyti savų, bet kokiu atveju, pasitelkus šiuos principus, garantuotai užsitikrinsite savo sėkmę.

 

  1. Galvokite apie įprotį, kurio norite atsikratyti ir nurodykite savo ketinimą

Turbūt prisimenate vieno garsaus komiko pokštą, kad „lemputė turi norėti pokyčių, kad galima būtų  ją pakeisti“. Tas pats pasakytina ir apie jus. Jūs turite norėti pasikeisti, to turite trokšti iš visos širdies. Ir jei jūs tikrai to norėsite, tada būtinai pasieksite tai, ko jums reikia – susikursite savo smegenyse naujus nervinius ryšius.

 

  1. Stebėkite, kaip nepageidaujamas įprotis veikia jūsų gyvenimą

Pažvelkite į savo jausmus, mintis, kaip kūnas reaguoja į šį įprotį, o svarbiausia – kur jis veda.  Jei esate liudininkas to, kas vyksta jūsų gyvenime, stenkitės pastebėti viską – ir gerą, ir blogą.

Ir jei suprantate, kad šis senas įprotis yra tik neigiamas – gerai, tai suteiks papildomos motyvacijos atsikratyti jo.

 

  1. Raskite naują taikinį

Tai labai svarbus patarimas. Norint smegenyse užmegzti naujus nervinius ryšius, turite pakeisti seną įprotį į ką nors naujo. Tada anksčiau ar vėliau senas įprotis išnyks ir jį pakeis kas nors naujo.

Pavyzdžiui, jei esate linkę persivalgyti, pabandykite kuo mažiau dėmesio skirti tam, ką jūs labai mėgstate, tarkim, visoms spurgoms ir pyragams. Geriau pabandykite atkreipti dėmesį į sveiką maistą, kuris gali būti ne mažiau skanus nei „šlamštas“.

 

  1. Pasinaudokite savo fantazija

Naujus nervinius ryšius smegenyse galima užmegzti keliais būdais. Tai galite padaryti ne tik naudojantis naujais veiksmais ir elgesiu, bet ir pasitelkus vaizduotę.

Tiesiog mintyse  vėl, vėl ir vėl „persukite“ tą elgesį, kurį norite pasiekti. Nuolatinis kartojimas ne tik motyvuoja paversti savo mintis realybe, bet ir padeda sukurti naujus neuroninius ryšius. Nukreipkite savo mintis įgyti naujų įpročių ir atsikratyti senų, taip perprogramuodami savo smegenis.

 

  1. Nutraukite nepageidaujamas mintis ir elgesio modelius, kai tik jie atsiranda

Pasakykite sau „ne“ arba „sustok“, kai galvoje atsiranda sena mintis ar noras grįžti prie seno elgesio. Jei norite padaryti tai, kas nėra gerai, tvirtai pasakykite sau: „Man to nebereikia daryti“.

Po to nukreipkite dėmesį į naują nervinį ryšį, kurį bandote sukurti, ir toliau judėkite teisinga linkme.

 

  1. Naudokitės pasibjaurėjimo principu

Šis metodas tinka ne visiems. Tai nepakeičia kitų metodų, o greičiau juos papildo. Mokslininkai tai vadina „sliekais ant šokoladinio torto“.

Jei anksčiau valgydavote daugybę saldainių ir turėjote kitų silpnybių, tačiau net ir suėmus visą savo valią į kumštį ir nustojusi valgyti, tikriausiai vis tiek turėdavote juos matyti kiekvieną dieną, nes kiekvieną dieną pakeliui į darbą praeidavote pro ką tiktai iškeptomis bandelėmis kvepiančią konditerijos parduotuvę. Juk norėjote bent sekundei ten užsukti, bent mažą pyragėlį suvalgyti. Bent vieną…

Ką reikia padaryti?  Pamėginti nuliūdinti save tuo, ką pamatėte. Pavyzdžiui, pasakyti sau: „Tai ne maistas, o šiukšlės. Visi šie saldumynai gaminami didžiulėse gamyklose, jie yra saldžiai saldūs  ir aš nuo jų jaučiuosi labai blogai. Įdarai – dar saldesni, pagardinti skonio stiprikliais. Gamintojai nori prisivilioti kuo daugiau klientų, bet jie manęs nepagaus “.

Kai tuos žodžius kartosite kaip maldą, vieną gražią dieną pastebėsite, kad priėjus prie parduotuvės durų apsisuksite ir nužingsniuosite tolyn. Nors šis metodas netinka visiems,  bet labai veiksmingas, norint atsikratyti priklausomybę nuo rūkymo, „šlamštinio“ maisto, narkotikų ir kitų destruktyvių įpročių.

 

  1. Susikurkite konkretų planą ir aiškiai apibrėžkite, ką darysite

Nusprendę atsikratyti priklausomybės, turite nuspręsti, kuo ją pakeisite ir kaip tai padarysite. Tuo pačiu palengvinsite naujų nervinių ryšių kūrimą. Mintis iš tuščių svajonių paversite oficialiu planu, kurio turėsite laikytis nepriekaištingai. Žinoma, jei gerbiate save.

Šis planas gali būti bet kas. Pavyzdžiui, jūs tvirtai nuspręsti, kad norite numesti svorio ir pradedate nuolat mankštintis. Arba, pavyzdžiui, kad nebevalgysite saldainių ir pakeisite juos vaisiais.

Svarbiausia, sudarius planą, laikykitės jo nuo pradžios iki galo.

Be to, pamėginkite sukurti motyvuojančius norus, kurie galėtų sustiprinti jūsų pasirinkimą. Kai žengsite kitą žingsnį savo pasirinkto tikslo link, pasakykite sau kad ir „Aš laisvas“ arba „Aš viską kontroliuoju“.

Beje, jums prireiks tik 5 minučių per dieną, kad jūsų smegenys būtų sveikos.

 

  1. Paverskite kliūtis kuo nors kitu

Jei jūsų gyvenimo kelyje atsirado kliūtys, trukdančios siekti tikslą, pažvelkite į tai, ką dabar gaunate dėl savo esamų įpročių ar elgesio modelių. Po to palyginkite visa tai su tuo, kas gali padėti pasiekti tikslą. Pagalvokite apie stresą, kuris vis dažnesnis svečias jūsų gyvenime ir  apie tai, kas gali būti, jei sutelktumėte save ir įsitrauktumėte į veiklą.

Pabandykite pakeisti savo požiūrį į pasaulį, perjungdami jį iš įprasto į galimą. Ir užuot žiūrėję į kliūtis, trukdančias siekti tikslo, pradėkite jas vertinti taip, kas gali išmokyti jus gyvenimo pamokos ir padėti judėti pirmyn.

Kontroliuokite savo emocijas mintimis – „pereikite“ nuo kaimo kelio, kuriuo ką tiktai „važiavote“, į plačiajuostį jūsų sąmonės greitkelį.

 

  1. Prisijunkite prie aukštesniojo savęs, kad įgytumėte daugiau įkvėpimo ir palaikymo

Klausykite savo sielos balso. Supraskite, kad jumyse slypi didžiulė galia ir jūs puikiai galite ja naudotis. Žinoma, jei žinote, kaip.

Meditacija padeda sukurti naujus nervinius ryšius ir keisti smegenis į gerąją pusę. Ir tai ne išsigalvojimas. To nuomonės laikosi ir daugelis mokslininkų, tyrusių meditacijos poveikį smegenų struktūrai!

 

  1. Pasikeiskite ir pereikite

Žinokite, kad visada galite keistis. Tai yra visada galite smegenyse užmegzti naujus neuroninius ryšius, suprantama, jei tik esate pasirengę tam. Kai perkelsite savo mintis į mąstymo erdvę, kuriai būdingi žodžiai „aš moku, aš sugebu“, jums bus lengviau pajusti, kad baigėte tai, kas jums nebetinka ir pereiti prie ko nors naujo ir nuostabaus.

Nebijokite nežinomybės, keiskitės  ir jums būtinai pasiseks.

 

Šaltinis: adrianniculescu.com

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą