Alkoholis sutrikdo medžiagų apykaitą, hormonines funkcijas ir padidina apetitą. Be to, alkoholis padidina hormono kortizolio lygį, kuris daro įtaką riebalų kaupimuisi. Archyvo nuotrauka

Galbūt alkoholis padeda vakarą paversti smagiu, tačiau, švelniai tariant, sveikatos nepridės. Štai keletas priežasčių, kodėl alkoholis neleidžia mums atrodyti gerai ir būti sveikais.

 

  1. Alkoholis – kliūtis turėti liekną figūrą

Alkoholis sutrikdo medžiagų apykaitą, hormonines funkcijas ir padidina apetitą. Be to, alkoholis padidina hormono kortizolio lygį, kuris  daro įtaką riebalų kaupimuisi.

Tuo pačiu metu jis mažina testosterono kiekį, kuris degina riebalus ir didina raumenų masę. Pavyzdžiui, išgėrus 100 ml degtinės su sultimis, riebalų apykaita per valandą sumažėja 73 proc.

Dažnai vartojant  alkoholį, gerokai sustiprėja apetitas , kadangi alkoholis stimuliuoja smegenis, išlaisvinami malonumo hormonai, todėl ir prisivalgoma iki soties arba net persivalgoma.

Galiausiai, alkoholis turi daug kalorijų. Pavyzdžiui, 200 ml vyno yra tiek pat kalorijų, kiek 25 ml sviesto.

  1. Alkoholis silpnina imuninę sistemą

Alkoholis susilpnina imuninį atsaką ir padidina uždegimų tikimybę. Kai slopinama imuninė sistema, kyla didelė infekcijų rizika. Mokslininkų teigimu, tai lemia alkoholio įtaka dendritinėms ląstelėms, kurios apsaugo organizmą nuo invazijos.

  1. Alkoholis sutrikdo virškinimą

Jei jūsų bandymai atrodyti lieknesniais nepasiteisina, pagalvokite, ar dėl to nėra kalti svaigalai?

Mokslininkai atliko tyrimą ir išsiaiškino, kad dažnai suvartojant 50–100 ml degtinės, mikroflora gali išsibalansuoti, o tai pasireiškia meteorizmu, skausmu, vidurių užkietėjimu ar viduriavimu.

Paprastai plonojoje žarnoje yra palyginti nedaug bakterijų, skirtingai nuo storosios žarnos. Tačiau geriančių žmonių plonojoje žarnoje yra nenormalus bakterijų kiekis.

  1. Alkoholis trumpina gyvenimą

Alkoholis yra kancerogenas. Alkoholis (daugiausia acetaldehidas) vaidina pagrindinį vaidmenį pažeidžiant ląstelių DNR. Dažnas alkoholio vartojimas sukelia virškinamojo trakto, kepenų ar krūties vėžį.

  1. Alkoholis naikina smegenis

Naudojant alkoholį, lengva pagerinti nuotaiką ir pamiršti problemas. Kadangi alkoholis mažina nerimą, jis vartojamas kaip lengvai prieinamas antidepresantas.

Išgėrus svaigalų, smegenyse suaktyvėja slopinamieji produktai (GABA), kurie padeda atsipalaiduoti ir netgi pasiekti euforiją.

Problema ta, kad alkoholis ir jo dariniai sukelia nervinių ląstelių savižudybę (apoptozę).

Be to, alkoholis skatina raudonųjų kraujo kūnelių kaupimąsi ir nervų ląstelių kraujotakos sutrikimą.

parengta pagal healthandsociety.com/journal

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą