Kai jaunas vyras išreiškia susižavėjimą kita mergina savo merginos akivaizdoje, nori nenori jis kuria meilės trikampį. Archyvo nuotrauka

Gana dažnai iš savo vaikino išgirstu, kaip, pavyzdžiui, ta ar kita mergina yra graži ar protinga (pažįstama ar žiniasklaidos įžymybė). Jis taip pat gali tiesiogiai  pasakyti komplimentą kitai merginai mano akivaizdoje. Bet aš tiksliai žinau, kad jis niekada  artimai nebendravo su kitomis merginomis per mūsų santykių laikotarpį, kurie tęsiasi pusantrų metų. Aš taip pat sulaukiu komplimentų iš jo, bet noriu pastebėti, kad pastaruoju metu tai buvo daug rečiau nei anksčiau. Mane įžeidžia toks elgesys, bet aš negaliu suprasti, ar jis laikomas priimtinu? Ar reikia dėl to imti į galvą, ar viskas grynai individualu?

Jis pats nemato tame nieko blogo ir tikina, kad tokiu būdu tik išsako savo sąžiningą nuomonę ir mintis apie kitas merginas. Tik dabar abejoju – ar tai sąžininga? Kalbant apie sakomus  komplimentus joms, jis tai aiškina kaip savo atvirą ir nuoširdų bendravimo būdą.

 

                                                                                                  Emilija, 17 metų

 

Vyrų seksualinis instinktas yra labai sudėtinga struktūra. Norėdamas daugintis, vyras turi iš būrio pasirinkti moterį. Po to įsitikinti, kad moteris yra tinkama reprodukcijai – yra produktyvaus amžiaus, sveika ir panašiai. Po to  užmegzti kontaktą, užkariauti jos dėmesį, užsitarnauti jos palankumą,  bendrauti ir gauti jos sutikimą fiziniam suartėjimui.

Kiekvieną šios sekos etapą lydi nedidelis endorfinų hormonų išsiskyrimas vyro organizme. Kuo geriau atliekama ši seka, tuo didesnis malonumas pasiekiamas. Pamatė patinkančią  moterį – gerai. Moteris jauna ir graži – nuostabu. Priėjo prie jos – puiku. Užkalbino – didvyris. Paėmė už rankos – oho! Liko visai nedaug iki svarbiausio tikslo! Nepaisant to, kad ne kiekvieną patinkančią moterį pavyksta užkariauti, vyras patiria mažą, dažnai net nepastebimą malonumą. Ir negali, neturi būti kitaip.

Bet šis elgesys neturi nieko bendra su šeimos gyvenimu. Panašus moters elgesys yra jų meilė melodramoms ir gražioms meilės istorijoms. Tada pasireiškia vadinamasis moteriškas platoniškas libido, kurio taip pat gana sudėtinga struktūra, kai moteris tik svajoja apie naują, gražią ir  romantišką meilę!

Bet kai jaunas vyras išreiškia susižavėjimą kita mergina  savo merginos akivaizdoje, nori nenori jis kuria meilės trikampį. Žavėdamasis kita, matant savo merginai, jis tuo pačiu tarsi nori pasakyti, kad ta kita mergina yra geresnė, vertingesnė ir pranašesnė  už jo merginą. Gali susidaryti įspūdis, kad kita mergina tarsi įvardijama kaip pavyzdys ir tai gali skambėti kaip priekaištas turimai merginai. Nepažįstamoms merginoms komplimentų tenka vis daugiau ir jam toks bendravimas tampa kone įprastas.  Jis nesureikšmina ar nekreipia dėmesio į savo merginos išgyvenimus, nes jie tiesiog netelpa į jo bendravimo formatą.

Jei toks bendravimas jums netinka, verta apie tai pasakyti jaunuoliui. Svarbu aiškiai suformuluoti, kas sukelia jūsų  nepasitenkinimą, bet nevertinant jo bei jo elgesio. Tiesiog pasiūlykite aptarti jums priimtiną bendravimo formą. Pavyzdžiui, galite pasakyti jam: „Siūlau, kai esame kartu ar kompanijoje, atsižvelgti į mano jausmus ir negirti kitų toje kompanijų esančių merginų“.

Jūs neturėtumėte priimti to, kas jums nepatinka. Galite susitaikyti su jo trūkumais, pavyzdžiui,  rūkymu, liežuvavimu, tačiau negalima priimti jo netinkamo elgesio jūsų atžvilgiu.

Netinkamas elgesys yra tai, ko žmogus gali nedaryti, bet daro, nepaisant to, kad jums tai nepatinka.

Turite jam pasakyti, kad negalima taip elgtis arba pasiūlykite pasiieškoti tos, kuri sutiktų arba kuriai būtų nesvarbu toks jo elgesys.

Paprastai, kai mergina praneša vaikinui, kad jis gali būti ne vienintelis jai, tada praeina arogancija. Kartais dėl to  gali kilti net skandalas ir pradėti braškėti santykiai.  Kitaip tariant, galite tiesiog garsiai pasigrožėti kitu patinkančiu vaikinu, kur nors sausakimšoje vietoje, arba pasakyti jam pora komplimentų  savo vaikino akivaizdoje. Manau, kad po to jūsų vaikinui praeis bet koks noras liaupsinti kitas merginas jums girdint.

Matyt, jūs jau aptarėte, kad vaikinas nemato nieko blogo, nepaisant to, kad jis jus įžeidžia tokiu savo elgesiu. Apskritai tai yra labai blogas ženklas. Todėl geriausiai bus,  jei paprašysite jo pasilikti savo nuomonę apie kitas merginas tik sau. Taip pat tvirtai nuspręskite, ar esate pasirengusi tai kęsti ar susitaikyti su tuo vien dėl jo.

Aišku, kiek žmonių, tiek gali būti nuomonių. Vieni gali parašyti, kad viskas, mesk, neturėk su juo daugiau jokių reikalų. Kiti pasakys, kad tai smulkmenos. Todėl geriausia bus, jei pati nuspręsite  – tai jums normalu ar ne. Bet kadangi klausimas buvo užduotas, tai išeina, kad nėra normalu. Vadinasi, tada būtų ne pro šalį vaikinui tai ir pasakyti.

 

psichologė Angelė Kazlauskienė

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą