Tačiau veidą šis negalavimas paveikia savotiškai. Jei pastebėjote, kad šiek tiek persikreipęs smakras ar įvyksta kažkokia metamorfozė su kaklu ir žandikauliu, bėkite pas gydytoją. Archyvo nuotrauka

Kartais supranti, kad kažkas ne taip, tiesiog pažiūrėjus į veidrodį! Savidiagnostika yra geras būdas išmokti klausytis savo kūno. Kartais budrumas gali išgelbėti  ir gyvybę, ligai nespėjus įsibėgėti.  Svarbiausia čia nepaslysti į hipochondriją. Apskritai, norint išlaikyti gerą sveikatą, verta įprasti bent kartą per metus atlikti pilną kūno patikrą, rašo livescience.com.

Nepaisant to, visada turėtumėte stebėti save ir atkreipti dėmesį į mažiausius pokyčius. Pavyzdžiui, ant veido. Bet kuris geras gydytojas jums pasakys, kad mūsų kūnas yra daug protingesnis, nei mes manome. Daugelis vidinių negalavimų akimirksniu atsiranda ant odos, nagų, liežuvio ir panašiai. Jums tereikia teisingai suprasti signalus iš vidaus ir laiku kreiptis kvalifikuotos pagalbos.

 

Taigi, ką galime atspėti žiūrėdami į savo veidą?

  1. Apnėja

Taip vadinasi kvėpavimo sulaikymas, kuris daugelį kamuoja naktimis. Tačiau ji kankina kūną, o žmogus pats gali net nežinoti, kad tai vyksta su juo. Išskyrus tai, kad kartais gali pabusti, tarsi nuo uždusimo. Tačiau tai dažnai priskiriama blogam sapnui ar nepatogiai miegojimo padėčiai. Šis reiškinys paprastai  trunka 10 sekundžių ar daugiau. Kartu pasireiškiantys simptomai yra stiprus knarkimas, galvos skausmai ir pervargusi būsena ryte.

Tačiau veidą šis negalavimas paveikia savotiškai. Jei pastebėjote, kad šiek tiek persikreipęs smakras ar įvyksta kažkokia metamorfozė su kaklu ir žandikauliu, bėkite pas gydytoją. Jau nekalbant apie tai, jei pabudus trūksta oro. Tai ne pokštas! Beje, apnėja – dažna antsvorį turinčių žmonių problema.

Didžiausias dėmesys savo kūnui – sveikas požiūris į gyvenimą!

  1. Širdies smūgis

Keista, bet tokią galingą vidinę katastrofą kaip širdies priepuolis galima  ir pražiūrėti. Ir pasekmės bus negrįžtamos. Tikriausiai esate girdėję apie tokius požymius kaip peties ir rankos tirpimas ir deginimo pojūtis už krūtinkaulio. Tačiau ant veido taip pat atsiranda požymių. Ir jie, laimei, yra įspėjimas, o ne ženklas, kad viskas įvyko.

Jei aplink akis atsirado geltonų gumbelių, gali būti, kad organizmas labai padidino „blogojo“ cholesterolio kiekį!

  1. Insultas

Dar viena niekšiška liga, kurią gali pastebėti, bet nelabai gali paaiškinti, o jei šalia nėra įžvalgaus žmogaus, situacija gali baigtis  ir labai liūdnai. Tarp kitų insulto požymių (nerišli kalba, nekoordinuoti judesiai) pastebimas ir veido ženklas. Jeigu jums ar jūsų artimiesiems staiga pasikeičia veido ar vienos jo dalies simetrija, tarsi sustingo, patino, skubiai kvieskite greitąją pagalbą. Yra vadinamoji „auksinė valanda“, kurios metu galima neutralizuoti insulto pasekmes. Tada vyksta negrįžtami procesai, kurie  gali baigtis negalia arba mirtimi.

Kitas metodas – pabandyti (arba paprašyti „įtariamojo“) šypsotis. Greičiausiai insultą patyręs žmogus to nepajėgs arba darys nenatūraliai.

Norint diagnozuoti insultą, geriausia žinoti visus požymius.

  1. Diabetas

Labai prieštaringas rodiklis, tačiau vis dėlto apie jį dažnai rašoma. Jei veide netyčia susidarė smulkių raukšlelių tinklelis, tai yra priežastis kreiptis į endokrinologą ir pasitikrinti cukraus kiekį kraujyje. Tai tikrai nebus nereikalinga. Net profilaktikai.

  1. Autoimuninės ligos

Apie jas gali signalizuoti nedidelis raudonas bėrimas ant veido. Jei bėrimas tankus ir niežtintis, tai gali būti celiakijos požymis. Sergant šia liga, organizmas prastai pasisavina glitimą. Tada turėsite peržiūrėti savo mitybą, bet tik apsilankę pas gydytoją.

Antrasis pavojingo bėrimo variantas – raudonas drugelio formos bėrimas ant skruostų. Tai gali būti vilkligė.  Saugokite ir rūpinkitės savo sveikata!

P.S. Kas nors gali paklausti, kodėl spuogų nėra sąraše? Bet, ko gero, visi žinome, kaip diagnozuoti šį negalavimą nuo paauglystės. Spuogai ant veido gali atsirasti  tiek dėl išorinių, tiek dėl vidinių priežasčių. Arba per mažai dėmesio skiriate veido higienai, ignoruojate drėkinimo problemas ir apskritai išorinius odą veikiančius veiksnius. Arba turėtumėte apsilankyti pas gastroenterologą ir susitvarkyti su virškinimo trakto problemomis. Būkite dėmesingi sau, mylėkite ir klausykite savo kūno! Būkite sveiki!

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą