Net jei tada valandą nenulipsite nuo treniruoklių, sudeginsite maždaug tiek kalorijų, kiek buvo viename pyragaityje. Archyvo nuotrauka

Nors kūno rengyba (fitnesas) pradėjo vaidinti svarbų vaidmenį daugelio žmonių gyvenime, aplink jį vis dar sklando daugybė mitų ir klaidingų nuomonių. Dėl tos pačios priežasties dauguma norinčių sulieknėti merginų nepasiekia rezultatų, nes eina neteisingu keliu, rašo tricitymed.org.

Kad taip nenutiktų jums ir nedarytumėte panašių klaidų, šiame straipsnyje panagrinėsime populiariausius mitus, kuriais pats laikas nustoti tikėti.

 

Pirma klaidinga nuostata

O viena naiviausių  jų yra ta, kad nustojus treniruotis visi raumenys vėl virs riebalais. Dėl šio mito daugelis merginų net vengia pradėti sportuoti.

Spręskite pačios, jei atliekant pratimus riebalai netampa raumenimis, kaip gali vykti priešingas procesas. Ir riebalai, ir raumenys yra visiškai nepriklausomi, nesusiję vienas su kitu.

Todėl būkite ramios dėl savo raumenų masės (nebent, žinoma, atsisakysite treniruočių visam laikui). Tačiau atsiradus kūno riebalams, vertėtų persvarstyti savo mitybą. Juk dažniausiai metus sportuoti, nemažiname dienos raciono kalorijų kiekio, todėl didėja riebalų procentas.

Antra klaidinga nuostata

Sumanūs rinkodaros specialistai sumaniai mums tai įskiepijo, norėdami padidinti maisto papildų pardavimus. O skamba taip – ​​po treniruotės būtinai reikia išgerti specialių sportinių gėrimų, tik taip galima atstatyti vandens balansą. Tačiau tereikia pažvelgti į rekomenduojamo produkto sudėtį, iš karto tampa aišku – kliedesys akivaizdus.

Juose daugiausia tik cukraus ir vandens, o naudos nėra. Taigi, kaip rekomenduoja Nyderlandų Mastrichto universiteto mokslininkai, geriau gerti daugiau vandens ir su savimi pasiimti baltyminį užkandį. Tai padės greitai papildyti ne tik vandens balansą, bet ir atsigauti raumenims.

Trečia klaidinga nuostata

Sakoma, kad norint suvalgyti pyragą ir nepriaugti svorio, tereikia gerai padirbėti sporto salėje. Bet tai netiesa. Įsivaizduokite, kad per dieną suvalgėte įprastą maistą. Be to, du pyragaičiai po 300 kcal ir mėgstama kava su grietinėle ir cukrumi, o tai dar 100-150 kcal. Dėl to susidaro 700-750 kcal. daugiau. Net jei tada valandą nenulipsite nuo treniruoklių, sudeginsite maždaug tiek kalorijų, kiek buvo viename pyragaityje.

Kaip matote, treniruotės nedegina kalorijų taip stipriai, kaip manome. Todėl, akivaizdu, kalorijų deficitas pirmiausia susidaro koreguojant mitybą. O sportas tiesiog kiek sumažina kalorijų kiekį ir tonizuoja raumenis.

Ketvirta klaidinga nuostata

Taip pat klaidinga manyti, kad sportuodami, ypač sporto salėje, jūsų kojos atrodys kaip atleto. Ir dar didesnė klaida būtų dėl to atsisakyti treniruočių. Tiesą sakant, jūs visada turėjote reljefinius raumenis, tiesiog riebalinis sluoksnis juos paslėpė.

Be to, norint išpumpuoti „kultūrizmo“ kojas, reikia neįtikėtinų pastangų ir daug laiko.

Todėl nebijokite, nes sportiškos kojos su raumenimis visada atrodo geriau nei netreniruotos. Stiprūs kojų raumenys taip pat pašalina įtampą nuo kelių ir apatinės nugaros dalies visą dieną.

Penkta klaidinga nuostata

Ar girdėjote frazę apie tai, ką valgo daug dirbantis žmogus? Tą patį dažniausiai galvoja ir apie treniruotes. Neva jos žadina apetitą. Tačiau Kastilijos La Mančos universiteto mokslininkai išsiaiškino, kad yra priešingai – kai žmogus būna labai užsiėmęs ir daug fiziškai dirba, alkis mažėja, nes pradeda aktyviau gamintis sotumo hormonas.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą