Sportas nėra tik puikus laiko praleidimo būdas po pamokų ar savaitgaliais. Kūno rengybos specialistai tvirtina, kad tai vienas geriausių būdų stiprinti raumenis, kaulus, gerai išsimiegoti ir sumažinti daugelio ligų riziką. Be to, sportuojant didėja savivertė, gebėjimas greitai priimti teisingus sprendimus bei gerinami socialiniai įgūdžiai. Vaikų sportas nėra susijęs su aukštais rezultatais, bet jie patiria malonumą žaisdami sportinius žaidimus bei apskritai aktyviai judėdami.

 

Visada palaikykite vaiką, skatinkite jį, lydėdami į sporto užsiėmimus ir varžybas

Taigi, kaip įskiepyti vaikui meilę sportui? Pirmiausiai padėkite savo vaikui pasirinkti sporto šaką, tinkančią  pagal jo amžių, pomėgius ir fizines galimybes. Priešingu atveju, galite sukelti jam vien nuobodulį ir nepasitenkinimą. Juk nenorite, kad jūsų vaikas eitų į sporto salę tarsi į katorgą, surakintas grandinėmis?..

Be to, rinkitės tokią sporto šaką, kuri atitiktų jūsų finansines galimybes, kad jei viršytumėte biudžetą, jūsų vaikui nereikėtų mesti. Taip pat tėvai turi pasirūpinti ir reikiamu sporto inventoriumi bei sportine apranga, kad vaikas galėtų sportuoti patogiai ir nekeldamas pavojaus sveikatai.

Visada palaikykite vaiką, skatinkite jį, lydėdami į sporto užsiėmimus ir varžybas.

Padėkite jam suprasti pagrindines pasirinktos sporto šakos taisykles, mokykite įgūdžių ir paaiškinkite, kad jums labai patinka matyti jį rungtyniaujantį. Paklauskite, kada vaikas norėtų jus matyti sporto varžybose, kur jis rungtyniaus su kitais sportininkais ir tikriausiai norės parodyti geriausią rezultatą.

Pasistenkite, kad vaikas sutelktų visą savo dėmesį ir norą dirbti, siekiant gerų rezultatų bei palaikykite jo komandos potencialą ir dvasią. Tuo pačiu pabrėžkite šeimos vertybes sportuojant. Pavyzdžiui,  kad sportuojantis žmogus būna ne tik tvirtas, stiprus, sveikas, bet ir kantrus, ištvermingas, atsparus ir panašiai. Paaiškinkite, kas yra sveika konkurencija, nes vaikas turi tai suprasti, norint palaikyti jo susidomėjimą sportu.

 

Kartu eikite į profesionalų varžybas – futbolo ar krepšinio rungtynes

Taip pat palaikykite savo vaiką ir tada, kai jis pralaimi. Kitaip tariant, nepasisekus, leiskite vaikui išreikšti savo jausmus ir emocijas, bet tuo pat metu paguoskite ir nuraminkite jį, sakydami, kad kitą kartą jo komanda tikrai laimės. Priminkite jam, kad net ir puikiems, profesionaliems sportininkams ne visada pasiseka laimėti. Taip jūs įskiepysite jo pasitikėjimą savimi. Beje, kartais bus labai sunku, nes vaikas, įgydamas naujus įgūdžius, ne visada jaučiasi gerai. Svarbiausia, visada priminkite, kad jūs tikite juo ir jo siekiamais rezultatais.

Būtų dar geriau, jei sugebėtumėte skirti bent kiek savo brangaus laiko kartu treniruotis su savo atžala. Suprantama, taip pat kartu eikite į profesionalų varžybas – futbolo ar krepšinio rungtynes. Tai ne tik suteiksite vaikui puikią progą pamatyti, kaip lieja prakaitą sporto aikštėje profesionalūs krepšininkai, bet atsiras stipresnis tarpusavio emocinis ryšys su savo vaiku.

Ir dar vienas patarimas: raskite įdomią knygą apie vaiko mėgstamą sporto šaką ir padovanokite per jo gimimo dieną. Arba tiesiog šiaip, be jokios progos. Kai vaikas perskaitys, abu aptarkite knygos turinį.

Svarbiausia, nepamirškite vaikui pasakyti, kad nepriklausomai nuo rezultatų – tiek treneriai, tiek ir teisėjai visada turi išlikti jam neginčijami autoritetai. Taip palaikysite ne tik sveiką sporto mokyklos mikroklimatą, bet jis nepraras noro sportuoti ir ateityje.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą