Rūkantys žmonės linkę mažai galvoti apie kitus žmones. Galų gale, jei jie visiškai nesirūpina savo sveikata, aplinkinių žmonių sveikata juos visiškai nedomina. Jie gali rūkyti šalia nerūkančiųjų ir nesukti dėl to galvos

Pirmoji cigarų gamykla Kuboje atsirado 1541 metais, kol išplito po visą Europą. Tais laikais rūkymas buvo laikomas vaistu nuo daugelio ligų (netgi nuo onkologinių) ir buvo aukštesnės klasės privilegija. Šiandien geri cigarai vis dar yra prabanga, kurią gali sau leisti turtingi žmonės. Stebėtina, bet būtent jie dažniausiai nerūko arba metė rūkyti, rašo quora.com.

 

Cigaretės tapo prieinamos mažas pajamas gaunantiems žmonėms. Tyrimo duomenimis, šiuo metu tabako vartojimas labiau būdingas tarp skurdžiausių socialinių ir ekonominių visuomenės grupių. Dauguma rūkančiųjų turi mažas pajamas.

Šiais laikais, kai žinome, kaip rūkymas kenkia mūsų sveikatai, keista matyti, kad žmonės ir toliau rūko. Tabako rūkymas jau seniai nėra kultas ar mada,  bet rūkantiems tai tas pats, kaip nueiti į tualetą. Jie tai daro negalvodami.

Rūkymas nėra šiuolaikiškas ir jis tikrai neveda žmonijos į geresnį gyvenimą. Tabako rūkymas yra  nevykęs užsiėmimas dėl daugelio priežasčių, pavyzdžiui:

  1. Tyčinis sveikatos žalojimas

Cigarečių rūkymas sukelia rimtas visų organizmo organų ligas, įskaitant, plaučių vėžį, diabetą, storosios žarnos ir kepenų vėžį, reumatoidinį artritą, erekcijos sutrikimus ir kt. Todėl žinant apie rūkymo pavojų sveikatai ir rūkymas, vadinasi,  yra tyčinis savęs žalojimas.

Atsižvelgiant į tai, kaip medicina vystėsi ir kiek ligų dabar žmogus gali išsigydyti, o kartu ir toliau savo noru kenkti sau rūkant, tai  labai neatsakinga ir kvaila.

Plaučių vėžys kažkada buvo labai reta liga, tokia reta, kad gydytojai šios ligos atvejui skyrė ypatingą dėmesį, laikydami tai keistu reiškiniu gyvenime. Tačiau Stanfordo universiteto dr. Roberto Proctoro, iki XIX amžiaus pabaigos išpopuliarėjus  įpročiui rūkyti cigaretes, tai sukėlė pasaulinę plaučių vėžio epidemiją. Cigaretės buvo pripažintos epidemijos priežastimi 1940-aisiais ir 1950-aisiais dėl epidemiologinių tyrimų, eksperimentų su gyvūnais, ląstelių patologijos ir cheminės analizės samplaikos.

  1. Miškai naikinami tabakui

Mes paliksime savo palikuonims planetą, kuri nėra pačios geriausios būklės. Globalinis atšilimas, dėl neigiamo poveikio žmonijos planetai, atneša daug rūpesčių.

Tabako įmonės kenkia ne tik rūkančiųjų sveikatai. Cigarečių gamyba nėra draugiška aplinkai.

Tabako lapų auginimas ir džiovinimas yra tiesioginės miškų naikinimo priežastys, nes miškai iškertami tabako plantacijoms, o mediena deginama, kad būtų džiovinamas tabakas.

Miškų naikinimas sukelia klimato kaitą, dirvožemio eroziją, mažina dirvožemio derlingumą ir sutrikdo vandens ciklą.

Kiekvienam 300 pagamintų cigarečių vienas medis naudojamas tik tabako lapams džiovinti.

Kai kurie rūkymo šalininkai ir pačios įmonės teisinasi tuo, kad tabako gamyba suteikia daug darbo vietų. Išeina, kad darbai sukurti tam, kas galiausiai žudo.

Nors tai nereiškia, kad cigarečių gamyklos darbuotojai yra kalti dėl kitų žmonių rūkymo (tai yra jų pasirinkimas), neatrodo, kad jie didžiuotųsi savo darbu. Tabako įmonės galėtų apsvarstyti galimybę keisti savo veiklą į tokią, kuri būtų naudingesnė planetai ir žmonijai.

Priežastis, dėl kurios miškų naikinimas taip kenkia klimatui, yra ta, kad kertant medžius jie išskiria sukauptą anglį atmosferoje, kur susimaišo su šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis iš kitų šaltinių ir atitinkamai prisideda prie visuotinio atšilimo.

  1. Visa planeta skęsta cigarečių nuosėdose

Nerasite vietos, kur neužkliūtumėte už nuorūkų. Jų yra visur: jūsų namo aikštelėje, prie suoliuko, prie įėjimo, paplūdimiuose, miške, upėse ir vandenynuose. Paukščių, vėžlių ir kitų gyvūnų stemplėje. Įvairių tyrimų duomenimis, cigaretės sudaro 38 proc. visų surenkamų šiukšlių.

98 proc. cigarečių filtrų yra pagaminti iš plastiko pluošto (celiuliozės acetato).  Kasmet apie 3,72 milijardo kg cigarečių nuorūkų paverčiama toksiškomis atliekomis.

Žvelgiant į didžiulį cigarečių nuorūkų skaičių visur, darytina išvada, kad daugumai rūkančiųjų trūksta elementarios elgesio kultūros. Išmesti nuorūką ant šaligatvio ar vejos, iš savo namo balkono ar pro automobilio langą yra įprasta daugumai rūkančiųjų.

Pasaulis tikrai būtų švaresnis ir gražesnis be cigarečių nuorūkų ir tuščių cigarečių pakelių.

  1. Nepagarba sau ir kitiems

Save gerbiantis žmogus  tikrai nekenks sau. Be to, save gerbiantis žmogus pagarbiai elgiasi  ir su kitais žmonėmis.

Tuo tarpu rūkantys žmonės linkę mažai galvoti apie kitus žmones. Galų gale, jei jie visiškai nesirūpina savo sveikata, aplinkinių žmonių sveikata  juos visiškai nedomina. Jie  gali rūkyti šalia nerūkančiųjų  ir nesukti dėl to galvos.

Nepaisant to, kad viešose vietose galioja draudimai rūkyti, daugelis žmonių ir toliau rūko autobusų stotelėse, laiptinėse ir kitose viešose vietose, todėl nerūkantys asmenys gali patirti žalingą tabako dūmų poveikį.

  1. Laiko ir pinigų švaistymas

Kaip minėta straipsnio pradžioje, rūkaliai dažniausiai yra mažas pajamas gaunantys žmonės. Keista iš žmonių girdėti, kad jiems neužtenka pinigų daugeliui gyvenimui reikalingų dalykų, bet yra pasirengę išleisti pinigus tam, be ko ne tik gali apsieiti, bet ir kenkia jų sveikatai. Tai taip kvaila ir beprasmiška.

Vienas quora.com vartotojas pasidomėjo, kiek laiko jis sugaišo rūkydamas, ir atliko tyrimą:

Savaitę trukusio tyrimo – nuo 2019 metų liepos 22 dienos iki 2019 m. liepos 28 dienos, rezultatai buvo šokiruojantys. Rūkydamas praleido 8 valandas 55 minutes ir 27 sekundes.  Vidutinis laikas, praleistas rūkant per dieną: 1 valanda 16 minučių 30 sekundžių.  Vidutinis surūkomų cigarečių skaičius per dieną – 17,9.   Vidutinis laikas, praleistas rūkant kiekvieną cigaretę: 4 minutės 17 sekundžių.

Žmonės, kurie sako, kad neturi pakankamai laiko skaityti knygas, mokytis ar sportuoti, tačiau valandą per dieną skiria rūkymo pertraukėlėms, apgaudinėja save ir kitus.

Apibendrinant visa tai, kas išdėstyta, verta pasakyti, kad kol egzistuoja toks dalykas kaip rūkymas, mes, žmonės, einame klaidingu keliu. Rūkymas  prie nieko gero neprisideda. Tai kenkia žmonių sveikatai ir planetos ekologijai.

Rūkyti cigaretes yra kvailas dalykas atsilikusiai visuomenei, kad ir kaip žiauriai tai skambėtų.

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą