Romantišką meilę galime susikurti patys

Kiekvienas iš mūsų girdėjome, kad tvirtų darnių santykių užmezgimas pirmiausiai yra nuolatinis ir nelengvas darbas su savimi, kompromisų paieška ir noras aukotis. Iš tikrųjų yra viskas daug paprasčiau, nei jūs galvojate. Gal ir ne visiems teko girdėti, kad yra „2-2-2 taisyklė“, pastaraisiais metais vis labiau populiarėjanti internete, ir ką apie tai mano psichologai.

 

Bėgant metams daugelis sutuoktinių pradeda tolti vienas nuo kito

Romantiška meilė yra bene vienas nuostabiausių jausmų, kuriuos galime patirti. Ji ne tik panaikina visus skirtumus, bet ir suteikia beribės laimės jausmą. Kai santykiai tik prasideda, atrodo, kad jie visada bus tokie patys pasakiški – kupini aistros, romantikos ir naujos patirties. Bet pradėjus  gyventi kartu, atsiranda kasdienis ir įprastas gyvenimo būdas, vaikai, problemos darbe. Jausmai atslūgsta, o aistra išnyksta. Bėgant metams daugelis sutuoktinių pradeda tolti vienas nuo kito. Ir galų gale viskas baigiasi tuo, kad šalia jų nebėra romantiško partnerio ar partnerės – dvasiškai artimo žmogaus, kurį kadaise įsimylėjo, bet bendra gyvenimo erdvė ir biudžetas tai sunaikino.

Nevalingai kyla klausimas: kodėl taip nutinka? Ar tikrai nėra stebuklingo recepto ilgam ir laimingam gyvenimui kartu?

2015 metais vienas iš populiarios „Reddit“ platformos vartotojų slapyvardžiu „ckernan2“ prisipažino žinantis tokį receptą. Tai yra „2-2-2 taisyklė“, padedanti išvengti rutinos ir atgaivinti santykių romantiškumą. Pasak jo, būtent tai leidžia jam daug metų likti  ant tos pačios bangos su savo širdies drauge.

Taigi, kas yra „2-2-2 taisyklė“? Iš tikrųjų šioje taisyklėje nėra nieko sudėtingo ar revoliucingo. Kiekvienas skaičius reiškia tam tikrą laiko tarpą, padedantis užmegzti ryšį su savo partneriu.

Pirmieji du dvejetukai reikia, kad turite planuoti romantišką pasimatymą su savo mylimuoju kas dvi savaites neutralioje teritorijoje. Tai gali būti bendra išvyka už miesto ar į restoraną, iškyla parke, galų gale kelionė į kurią nors šalį. Svarbi sąlyga: jūsų pasimatyme neturėtų būti kitų žmonių (draugų, tėvų ar vaikų). Tai yra reikia laiką leisti tik vienas su kitu, kaip buvo anksčiau, kai santykiai dar tik prasidėjo. Tokie romantiški susitikimai padės vėl pajusti ryšį su partneriu – suprasti, kaip gyvena šis žmogus, kas jį jaudina. Be to, paprastai, kai jūs ruošiatės pasimatymui pasirenkate puošnius drabužius, darote makiažą, šukuoseną, o tai reiškia, kad jūsų antroji pusė turės galimybę pamatyti jus naujoje šviesoje, už įprastų namų ir kasdienės buities ribų.

 

Nauji ryškūs įspūdžiai praturtina santykių patirtį

Antras sprendimas. Planuokite savaitgalį kartu kas du mėnesius – galite vykti kartu į poilsio namus ar SPA sanatoriją arba atsipalaiduoti gamtoje su palapinėmis. Tai padės jums pamiršti buities rūpesčius (jie gali palaukti), darbą ir išmaniuosius telefonus. Sutelkite visas mintis tik poilsiui su savo partneriu ar partnere. Monotoniškos aplinkos pokyčiai bei nauji ryškūs įspūdžiai praturtins jūsų santykių patirtį. Ir galbūt net paskatins jus atlikti įdomius eksperimentus.

Trečias sprendimas. Atostogaukite kartu kas dvejus. Vėlgi, čia galioja taisyklė, kad turite būti tik dviese. Galite nuvykti į naują šalį arba apsilankyti viešbutyje, kuriame, galbūt, praleidote ne vieną naktį savo santykių pradžioje ir su kuriuo jus sieja daug malonių prisiminimų. Taip pat svarbu, kad poilsio vietą ir kelionės maršrutą pasirinktumėte kartu su mylimąja ar mylimuoju. Šis sprendimas padės, kad būsimos atostogos būtų malonios abiem partneriams ir sustiprins jūsų tarpusavio santykius.

Nors „2-2-2 taisyklė“ teoriškai yra  labai paprasta, bet jos laikytis yra sunkiau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Mat kartais atsiranda nenumatytų aplinkybių, kurios pakoreguoja mūsų planus. Ir būna, kad mes patys ieškome priekabių, norėdami pateisinti savo nenorą ką nors keisti santykiuose. Pavyzdžiui, dėl nuovargio nuo darbo, poreikio sutaupyti pinigų šį mėnesį, blogos nuotaikos ar  pusbrolio gimtadienio.

Nepaisant to, turite bent šiek tiek pasistengti, kad „2-2-2 taisyklė“ būtų jūsų gyvenimo dalis – ritualas, kuris taps ilgų ir laimingų santykių su partneriu pagrindu.

Kaip sakėme, „2-2-2 taisyklė“ apima funkcinių ritualų – pasikartojančių veiksmų, turinčių simbolinę prasmę abiem partneriams, kūrimą. Remiantis psichologų tyrimais, būtent šie ritualai yra stiprios šeimos, kuriai būdingas emocinis artumas ir santarvė, pagrindas.

Anot psichologų, šeimos ritualai padeda reguliuoti vyro ir žmonos tarpusavio santykius  ir yra įvykių organizavimo būdas, kuriame nustatomos bendro šeimos gyvenimo uždaviniai ir tikslai. Kitaip tariant, jie padeda palaikyti tam tikrą tarpusavio pasitikėjimą ir sustiprinti partnerių ryšį.

Taigi,  „2-2-2 taisyklę“ galima vadinti santykių metodu, paremtu psichologijos principais.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą