Jei suaugusieji 3-ąją alkoholizmo stadiją pasiekia per 15-20 metų, tai vaikai ir paaugliai šiuo keliu eina daug greičiau. Archyvo nuotrauka

Viena, galbūt net reikšmingiausia socialine prasme, priklausomybė – alkoholizmas. Manome, nereikia aiškinti, kaip atrodo tipinis alkoholikas ir kaip jis elgiasi, kokį pavojų kelia kitiems ir sau. Pateiksime tik kelis faktus, kurių galbūt nežinote.

 

Paauglių alkoholizmui būdingas sunkesnis smegenų pažeidimas

Bet koks alkoholis gali sukelti alkoholizmą. Daugelis, net ir suaugusieji, saugiais laiko alų, energetinius gėrimus, naminį vyną… Tai netiesa. Šie gėrimai  tiesiog gali būti pirmas žingsnis prieš pradedant vartoti spirituotus vynus ir degtinę. Kita vertus, toks reiškinys kaip „alaus alkoholizmas“ buvo aprašytas jau seniai. Taip, alkoholio kiekis aluje yra daug mažesnis nei degtinėje – bet jie jo geria daug didesniais kiekiais! Taigi į organizmą patenkančio alkoholio kiekis yra nemažas.

Paauglių alkoholizmui būdingas sunkesnis smegenų pažeidimas nei suaugusiems. Taip yra dėl to, kad paauglio smegenys dar tik formuojasi, vystosi – todėl ypač pažeidžiamos. Be to, ir  vaikų kepenys taip pat yra labiau pažeidžiamos. Apskritai, jei suaugusieji 3-ąją alkoholizmo stadiją pasiekia per 15-20 metų, tai vaikai ir paaugliai šiuo keliu eina daug greičiau, o pasitaiko, kad 3-oji stadija diagnozuojama jau 15-mečiams. Kas yra trečioji alkoholizmo stadija? Tai paskutinis etapas, visiškas asmenybės irimas bei negrįžtami vidaus organų pokyčiai.

 

Alkoholis neigiamai veikia palikuonis

Tai visiškai degradavę asmenys, kurie renka  tuščius butelius iš konteinerių. Pasiekus šią stadiją, būdinga ir kepenų cirozė.

Tačiau net jei paauglystėje žmogus sugeba atsispirti didesnėms alkoholio dozėms, jo ateitis vis tiek nėra labai džiugi. Remiantis statistika, iš 5 suaugusiųjų, sergančių alkoholizmu, keturi pradėjo jį vartoti paauglystėje.

Kiekvienas, o ypač merginos, taip pat turėtų prisiminti, kaip alkoholis neigiamai veikia palikuonis. Juk visi jūs ateityje, be jokios abejonės, norite turėti šeimą ir vaikų. Taigi tarp alkoholikų vaikų daug dažniau nei vidutiniškai pasitaiko visokių deformacijų ir apsigimimų, tarp jų ir įvairių demencijos rūšių. Tačiau blogiausia tai, kad moterų lytinės ląstelės yra pažeidžiamos daugelį metų. Tai yra, mergina gali pasveikti nuo alkoholizmo ir laikyti save praktiškai sveika, bet jos vaikai vis tiek gali gimti su defektais.

gydytojas narkologas Petras Ivaškevičius

“YouTube” vaizdo įrašas

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą