
Paprasčiausias dalykas, kurį galime padaryti dėl savo sveikatos ir geros savijautos bei nuotaikos, tai išeiti pasivaikščioti bent 15 minučių per dieną. Net jei neturite laiko ar galimybės kasdien nueiti dešimt tūkstančių žingsnių, nenusiminkite. Net 15 minučių pasivaikščiojus, turės teigiamos įtakos sveikatai. Jūsų dėmesiui dešimt teigiamų dalykų, kurie nutinka su jūsų organizmu, jei kasdien išeisite pasivaikščioti bent 15 minučių.
- Jausitės laimingesni
Išėję pasivaikščioti į gryną orą, pirmiausiai atsikratysite slogios nuotaikos ir depresijos. Remiantis mokslininkų atliktais tyrimais, depresija sergančių pacientų, kurie kasdien vaikščiojo bent 15 minučių, simptomai palengvėjo taip pat, kaip ir tų, kurie vartojo vaistus. Be to, gera nuotaika, įgyta vaikščiojant, truko ilgiau nei išgėrus vaistų.
- Tapsite kūrybiškesni
Norite naujų minčių ir idėjų? Išeikite pasivaikščioti! Tyrime, paskelbtame žurnale „Frontiers in Neuroscience“, nustatyta, kad vaikščiojimas gerina ir konvergentinį, ir divergentinį mąstymą – abu tipai yra tiesiogiai susiję su kūrybiškumu.
- Mažina alergijos simptomus
Neįtikėtina, bet tiesa. Tailando mokslininkai atliko tyrimą ir nustatė, kad penkiolika minučių pabėgiojus ar pavaikščiojus, gali sumažinti net 70 proc. įprastus alergijos simptomus – čiaudulį, niežulį, nosies užgulimą ir slogą.
- Metabolizmas pagreitėja
Ar norite, kad jūsų medžiagų apykaita paspartėtų? Išeikite pasivaikščioti! Dar geriau – jei pakaitomis pabėgiosite ir vaikščiosite! „Circulation“ publikuoto tyrimo duomenimis, vaikščiojimas ir bėgimas ne tik pagreitina medžiagų apykaitą, bet ir padeda susidoroti su metaboliniu sindromu – pavojinga būkle, kuriai būdingas didelis cholesterolio, kraujospūdžio ir cukraus kiekis organizme.
- Papildomi 7 gyvenimo metai
Mokslininkai seniai nustatė, kad tie, kurie daug vaikšto, gyvena ilgiau. Tyrimai parodė, kad nuolat mankštinantis, gali pailgėti gyvenimas septynerius metus. Beje, ir beveik nesvarbu, kiek žmogus sveria. Be to, tie žmonės, kurie nuolat išeina pasivaikščioti, jaučiasi laimingesni ir labiau patenkinti gyvenimu. Išeina, kad gauna ne tik ilgesnį, bet ir laimingesnį gyvenimą. Ar ne apie tai visi svajoja?
- Žmogus pajaunėja
Daug vaikštantys žmonės atrodo jaunesni pagal savo amžių: jų ląstelės taip pat sensta lėčiau nei nevaikščiojančių jų bendraamžių. Tyrimo, paskelbto žurnale „PLOS One“, autoriai teigia, kad nuolatinis vaikščiojimas padeda pailginti telomerus – mūsų DNR dalis, kurios su amžiumi trumpėja. Taigi, norint ilgiau nesenti, pakanka išeiti kasdien pasivaikščioti.
- Geriau miega
Pakankamas miegas, trunkantis mažiausiai aštuonias valandas, žmogui tiesiogine prasme yra gyvybiškai svarbus. Bet kas iš mūsų gali pasigirti, kad visą naktį miega saldžiai, kaip kūdikis? Jei nesate vienas iš tų laimingųjų, išeikite pasivaikščioti kasdien (taip, bent 15 minučių per dieną). Mokslininkų atlikto tyrimo duomenimis, tie, kurie reguliariai vaikščiojo, daug geriau miega.
- Mažiau streso
Lėtinis stresas yra dar vienas kasdienis pavojus, su kuriuo susiduria daug žmonių. Širdies ligos, endokrininės sistemos sutrikimai, antsvoris, nemiga, atminties sutrikimai – tai dar ne visas sąrašas tų sveikatos problemų, kurias gali „padovanoti“ užsitęsęs stresas. Tuo tarpu veiksmingiausias ir prieinamiausias būdas greitai nusiraminti, sumažinti kortizolio kiekį ir stresą yra vaikščiojimas. Tai liudija „American Journal of Cardiology“ paskelbto tyrimo rezultatai.
- Tampa protingesnis
Dar viena naudinga vaikščiojimo savybė: sveikatiname ne tik kūną, bet ir smegenis. Tai yra stiprėja atmintis, gebėjimas analizuoti naują informaciją, mokymosi greitis ir netgi smegenų dydis. Be to, vaikščiojimas taip pat yra veiksmingas būdas užkirsti kelią su amžiumi susijusiai demencijai.
- Skausmas palengvėja
Mokslininkų atlikti tyrimai parodė tiesioginį ryšį tarp nuolatinio vaikščiojimo ir lėtinio skausmo mažėjimo, nepriklausomai nuo vaikščiojimo laiko.