Visi žmonės turi skirtingus seksualinius poreikius, temperamentą ir požiūrį į lytinius santykius apskritai. Kai kuriems seksas yra tiesiog intymus procesas ir jiems nereikia nei ypatingos aplinkos, nei jokių „papildomų investicijų“. Tuo tarpu kitiems neretai trūksta stiprių pojūčių, todėl jie nusprendžia išbandyti ką nors naujo. Pavyzdžiui, prieš seksą vartoti įvairius svaigalus. Kaip jie iš tikrųjų veikia žmogaus norus, geismą ir visą intymių santykių procesą? Ieškant atsakymų reikėtų atkreipti dėmesį tiek ir į psichologinius, tiek ir į fiziologinius veiksnius.

 

Pradžioje sustiprina malonumo pojūtį ir žmogus atsiduria kone euforijos viršūnėje

Dabar pasaulyje populiarus reiškinys, vadinamas „chemsex“ (chemseksas) – tai reiškia turėti lytinių santykių apsvaigus. Pavyzdžiui, mefedronas, ekstazis, opiatai (heroinas, metadonas), psichostimuliatoriai (kokainas, amfetaminas), haliucinogenai (LSD, psilocibinas) ar kanabinoidai (marihuana) dažniausiai naudojami seksualiniam geismui sustiprinti. Kartais net sumaišomi skirtingi vaistai, kad būtų gautas nenuspėjamas rezultatas.

Sveikatos mokymo tyrimų duomenimis, 28 proc. 16-22 metų britai malonumui sustiprinti vartoja marihuaną, 63 proc. – ekstazį, 54 proc. – kokainą, 32 proc. – amfetaminą, 26 proc. – LSD.

Tačiau reikia nepamiršti, kad šie narkotikai yra nelegalūs, todėl daug žmonių slepia juos vartojantys.

Įvairiais atvejais narkotikai sukelia individualius pojūčius. Bet dažniausiai  pradžioje jie žymiai sustiprina malonumo pojūtį, todėl žmogus atsiduria kone euforijos viršūnėje. Tada žmonėms atrodo, kad malonumas tęsis iki begalybės arba bent ilgai. Specialistai neneigia, kad pavartojus kai kurių narkotinių medžiagų, orgazmą galima pasiekti greičiau. Nors yra ir bendrų požymių, bet dažniausiai poveikis būna labai skirtingas.

Parūkius marihuaną, sustiprėja seksualinis potraukis (libido) ir padidėja orgazmų skaičius. Farmakologiniais tyrimais nustatyta, kad veikiant marihuanai, žmonės ilgiau jaučia prisilietimų, orgazmų poveikį ir jiems apskritai atrodo, kad seksas trunka ilgiau. Taip nutinka dėl to, kad marihuana pristabdo ir sulėtina viską, kas vyksta aplink. Be to, marihuana suaktyvina receptorius smegenyse, kurie yra atsakingi už seksualinį malonumą. Todėl išnyksta įtampa, nerimas, kuriems esant intymūs santykiai gali būti mažiau malonūs. Juos vartoja tie, kurie nori atsipalaiduoti, nusiraminti ir kad procesas truktų ilgiau.

Tuo tarpu ekstazis priverčia žmones jaustis kaip viena visuma. Kai ši narkotinė medžiaga naudojama didelėse kompanijose, visi pradeda jausti empatiją, artumą ir patrauklumą vienas kitam tiek fiziniame, tiek psichologiniame lygmenyje. Bet žvelgiant iš intymių santykių pozicijos, susijusios su fiziniu kontaktu, ekstazis gali nuvilti. Kai jis vartojamas, potencija mažėja ir gerokai susilpnėja. Tada greičiausiai nė vienam iš partnerių nepavyks pasiekti orgazmo. Moteriai tai tikrai.  Bet šis narkotikas traukia kitus: žmonėms patinka lytėjimo pojūčiai ir neįtikėtinas artumas, atsirandantis pasąmonės lygmenyje. Jie sako: „Prisimenu ne seksą, o proceso intymumą. Atrodo, kad aš ir mano partneris iš savo jausmų ir emocijų sukuria galaktiką“. Dažniausiai ši narkotinė medžiaga išprovokuoja aistringus ir švelnius impulsus bučinių ir apsikabinimų forma.

 

Amfetamino poveikis vyro lytiniams organams lyginamas su šaltu vandeniu

Amerikos žurnalas apie psichiatriją „American Journal of Psychiatry“ praneša, kad kokainas padidina lytinį potraukį. Vėlgi, procesas atrodo ilgas ir neįprastai malonus, bet orgazmą pasiekti sunku arba neįmanoma. Faktas yra tas, kad vartojant kokainą, organizme susidaro per didelis testosterono kiekis, kuris gali sukelti nekontroliuojamą geismą. Žmogus vos palietęs partnerę ar partnerį, patiria gerokai ryškesnį kūno pojūtį. Kadangi kokainas stimuliuoja žmogaus nervų sistemą, jaučiamas didelis energijos antplūdis ir išnyksta nuovargis. Kitaip tariant, žmogus sugeba visiškai atsipalaiduoti, nejausdamas jokio diskomforto.

Tuo tarpu amfetaminas labai veikia žmogaus psichiką ir pasibaigus jo poveikiui sukelia sunkią depresiją. Paprastai viskas prasideda pakilimu ir energinga veikla, o baigiasi nerimu, paranoja ir depresija. Kai medžiaga patenka į kraują, sutrinka hormonų pusiausvyra, kuri turi būti nuolat subalansuota. Amfetamino poveikis vyro lytiniams organams lyginamas su šalto vandens poveikiu. Be to, vyrams tampa sunkiau užbaigti procesą, nes visas kūnas patiria stresą. Vartojantys amfetaminą yra labiau linkę į didelius iššūkius – atrodo, kad jie yra nenugalimi, nemirtingi ir gali atlikti bet kokią užduotį. Bet po sekso nenugalimumo pojūtis ir ramybė išgaruoja kaip kamparas ir žmogus norės vis daugiau ir daugiau… ne sekso.

Metamfetamino hidrochloridas yra vienas galingiausių psichostimuliatorių. Jis sukelia didelę aistrą ir didelį intymaus kontakto troškimą. Daugeliu atvejų mintys apie seksą užima visą vidinę žmogaus erdvę, visus kitus rūpesčius  atitraukiant į kitą plotmę. Žmogus gali mylėtis kelias valandas, nejausdamas nuovargio.

Tuo tarpu heroinas sukelia dirbtinę aistrą, ryškias emocijas ir labai greitą susijaudinimą. Dažnai veikiant heroinui atrodo, kad „o, štai ką reiškia seksas“,  nors iš tikrųjų lytiniai santykiai yra gerokai menkesni. Pats procesas primena maratoną – vyrai tampa labai ištvermingi. Beje, tai galioja ir moterims.

 

Narkotikai sukelia didelę priklausomybę ir stipriai veikia imuninę sistemą

Haliucinogenai veikia organizmo serotonino sistemą, kuri yra atsakinga už malonumą. Bet nepaisant to, tuo pačiu metu žmogus yra visiškai pasinėręs į save ir silpnai reaguoja į išorinius dirgiklius. Tai nėra geriausias vaistas norint užsiimti seksu, tačiau pats procesas gali pasirodyti labai entuziastingas ir įdomus. Kadangi vaistas daro didelę įtaką žmogaus psichikai, greičiausiai jis bus atitrauktas nuo sekso – nuotraukos ir haliucinacijos sukelia daugiau susidomėjimo. Bandydamas suprasti prieš akis atsirandančius vaizdus, ​​žmogus gali tiesiog pamiršti tai, ką daro. Regėjimai jį visiškai užfiksuoja, slopindami kūno poreikį susijaudinti.

Vartojant narkotikus, neigiamai veikia kūno ir ypač reprodukcinės sistemos sveikatą. Kokainas gali ne tik sukelti erekcijos sutrikimus, bet dažnai vartojant šias psichotropines medžiagas, erekcija gali išnykti net ir būnant neapsvaigus. Vartojant ekstazį, rezultatas yra tas pats – silpnėja lytinė vyrų funkcija. Žurnale apie seksualinę mediciną „Journal of Sexual Medicine“ rašoma, kad 36,4 proc. narkotikus vartojančių jaunuolių patiria erekcijos problemų. Moterys savo ruožtu gali nepatirti orgazmų realiame gyvenime, jei vartoja narkotikus.

Be to, nepamirškite, kad narkotikai sukelia didelę priklausomybę. Jie stipriai veikia imuninę sistemą, todėl padidėja galimybė užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis. Seksas  ir narkotikai yra nesuderinami dalykai, tai ir papildoma našta kūnui, greitai išeikvojama energija, apskritai blogina sveikatą.

Narkotikų vartojimas yra populiari praktika  tarp šiuolaikinio jaunimo. Mes nesirengiame jums pamokslauti, skaityti moralus ir bandyti įtikinti jus, bet turime priminti, kad po euforijos ir nuostabių pojūčių visada atsiranda neigiamos pasekmės: depresija, apatija, kai kuriais atvejais fizinis skausmas. Kiekvienas žmogus yra atsakingas už savo pasirinkimą, bet jei staiga nuspręsite įgyti asmeninės patirties, turite žinoti, kam pasiruošti.

 

parengta pagal „American Journal of Psychiatry“  ir „Journal of Sexual Medicine“

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą