Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti kiek keistokai skambantis straipsnio pavadinimas, kad kažkokia menkysta cigaretė kenkia seksui.  Vis dėlto pradžioje tas smilkstantis ir smirdantis daiktas kiek praplečia kraujagysles. Taip pat ir galvos smegenų. Dėl to traukiantis dūmą jaučia energijos pliūpsnį, būna žvaliai nusiteikęs ir pasirengęs sekso eksperimentams. Bet tik pradžioje…

Prastai kraujotakai nieko nereiškia iškrėsti kiaulystę ne tik lyties organams

Tačiau, deja, entuziazmas  išblėsta, kadangi netrukus viskas įvyksta priešingai: ką tiktai išsiplėtusios kraujagyslės vėl susitraukia, atsiranda vangumas, mieguistumas, aistros kaip nebūta. Ir apskritai sekso partneris ar partneriai tampa abejingi bet kokiems malonumams. O per  5–10 rūkymo metų kraujagyslės taip susiaurėja, kad apie kraujo pritekėjimą į lyties organus galite tik pasvajoti!

Derva ir kitos nuodingos medžiagos, patenkančios į žmogaus organizmą su tabako dūmais, ne tik padidina blogojo cholesterolio kiekį kraujyje, bet ir apsunkina kepenų veiklą. Vadinasi, tuo pačiu padidėja rizika, kad siaurėjant kraujagyslių sienelėms, gali atsirasti ir aterosklerozė.

Išvada paprasta: kuo daugiau vyras ar vaikinas surūko cigarečių per dieną, tuo mažiau jis tampa lytiškai pajėgus. Mat rūkančio vyro kraujas labiau tirštas ir mažiau deguonies. Vadinasi, tuo pačiu kraujas prastai cirkuliuoja kraujagyslių  ir kapiliarų takais takeliais.  Rezultatas  – verčiantis griebtis už galvos: nepriteka reikiamo kiekio kraujo į lyties organą, todėl užuot jis buvęs tvirtas ir kietas, tampa panašus į subliuškusį balioną.

Tyrimo duomenimis, 12 proc. 30–50 metų vyrų turi impotencijos problemų dėl to, kad yra užkietėję rūkoriai.

Bet reikalo esmė ne tik prasta erekcija arba visiška impotencija. Tos pačios priežastys, sukeliančios erekcinę disfunkciją, vėliau gali baigtis ir insultu ar infarktu. Juk prastai kraujotakai nieko nereiškia iškrėsti kiaulystę ne tik lyties organams.

Be to, rūkymas priveda ir prie kitų rimtų ligų, kai jomis sergant tikrai jau ne tik seksas ne galvoje, bet apskritai gyvenimas tampa nebemielas. Jei vyrų pasaluose tyko prostatos adenoma, tai merginos ar moterys gali tikėtis gimdos kaklelio vėžio…

Geismas ir aistra – tai hormonų ir seksualinės įtampos bendradarbiavimo rezultatas. Moksliškai tai vadinasi neuroendokrininė sistema.  Australijos gydytojai atliko tyrimą per kurį paaiškėjo, kad rūkaliai turi mažesnį hormono prolaktino kiekį, atsakingą už moterų hormono estrogeno ir vyro hormono testosterono gamybą. Kai jų yra nedaug, nėra ir lytinių santykių.

Be to, kadangi dūmas – tai nesibaigiantis toksinų šaltinis, todėl ir rūkorių estrogeno ir testosterono hormonų lygis organizme būna gerokai mažesnis, lyginant su nerūkančiais.  Tada rūkoriai nenori net girdėti apie seksą!

Nikotinas sukelia ne tik priklausomybę, bet ir atšaukimo sindromą

Kanados gydytojai atliko tyrimą, per kurį stebėjo dvynių seserų gyvenimą. Tiksliau, jų intymiąją gyvenimo sferą. Kaip du vandens lašai panašios viena į kitą seserys dvynės, tik viena iš jų rūkė, o kita – ne. Ir paaiškėjo, kad nerūkančios merginos seksualinis gyvenimas buvo daug įdomesnis ir pilnavertis. Pirmiausiai dėl to, kad ji patirdavo ryškius orgazmus.

Europos sveikatos organizacijos atlikto tyrimo duomenimis,  80 proc. rūkančių britų, o 70 proc. jų bendražygių, gyvenančių Nyderlanduose, Prancūzijoje ir Vokietijoje, daugiau kaip 55 proc. – Belgijoje ir Ispanijoje linkę mėnesį atsisakyti sekso, nei mesti rūkyti.

Tuo tarpu nerūkančioms moterims patartina laikytis kuo toliau nuo ūsuotų ir barzdotų rūkančių gerbėjų. Reikalas tas, kad ūsai ir barzdos plaukai sugeria kancerogenines dervos medžiagas. Bučiuojantis su tokiu vyru, mergina ar moteris nemokamai gaus šių nuodingų medžiagų porciją, kurias po to teks neutralizuoti antioksidantais. Todėl pirmiau paklauskite savęs: ar verta turėti intymių santykių su tokiu partneriu ir su visais jo žalingais įpročiais? Užkietėję rūkoriai dažniau ir kosėja ir atkosėja skreplius todėl gulint greta tokio vyro, kažin, ar pavyks patirti intymių malonumų.  Būtent dėl tos priežasties, italų psichologų duomenimis, rūkorių žmonos ilgainiui „persikelia“ gyventi į kitą kambarį ir linkusios susilaikyti nuo lytinių santykių, kurie bet kurią akimirką gali pavirsti nekontroliuojamu kosėjimu.

Aišku, niekas nesako, kad jei jau vyras rūko, tai jis blogas žmogus! Tiesiog dėl hormonų stygiaus

jis dažniau būna nervingi ir linkę į depresijas. Aišku, tai uždeda atspaudą ir ant to, kaip jie elgiasi ne tik lovoje, bet apskritai su moterimis ir aplinkiniais.

Vokiečių mokslininkų atlikto tyrimo duomenimis, nikotinas sukelia ne tik priklausomybę, bet ir atšaukimo sindromą. Todėl rūkorius gali išsiropšti iš lovos tik preliudijai įpusėjus arba iš karto po orgazmo užtraukia dūmą tiesiog lovoje, gulėdamas greta mylimos moters. Kaip ji turėtų jaustis?

Rūkančioms moterims susiformuoja mažiau pilnaverčių kiaušialąsčių

Bet jei rūko abu partneriai arba vyras ar žmona, tai taip pat nė kiek nepagerina jų tarpusavio santykių šeimoje. Vėlgi, italų mokslininkų atlikto tyrimo duomenimis, seksualinė disharmonija (frustracija) nutinka 43 proc. dažniau tiems, kur rūko bent vienas iš sutuoktinių ir 57 proc. tose šeimose, kur rūko abu. Tikėtina, reikalo esmė ta, kad rūkoriai dažniau linkę susierzinti, jie -nervingi, nuolat jaučia nerimą, ar pavyks laiku parūkyti. Todėl jie dažniau ne tik linkę konfliktuoti, bet ir išprovokuoti konfliktą.

Маmos, svajojančios apie sveikus anūkus, neleiskite rūkyti ne tik savo dukterims, bet ir tekėti už rūkančių vyrų! Kaip jau išsiaiškinome, jiems ne tik greičiau išblėsta seksualinis geismas, bet ir jų  sperma blogos kokybės: mažiau tankus ir didesnis kiekis nepilnaverčių spermatozoidų! Tai išsiaiškino prancūzų mokslininkai ir net paskelbė seniai žinomą priežastį: taip nutinka dėl to, kad pablogėja kraujotaka ir susitraukia kraujagyslės.

Вeje, jei rūko jūsų dukterys, taip pat nesitikėkite sveikų anūkų. Mat rūkančioms moterims susiformuoja mažiau pilnaverčių kiaušialąsčių. Negana to, net  ir metus rūkyti nėštumo pradžioje, didesnė rizika, kad kūdikis gali gimti anksčiau laiko, tai yra – neišnešiotas. Taip pat užklupti netikėta kūdikio mirtis arba vaikas gali gimti su defektais. Todėl mesti rūkyti reikia bent  prieš metus iki planuojamo nėštumo. Per tą laiką, jei gyvensite sveikai, daug judėsite, sveikai maitinsitės, atsistatys kraujotaka ir hormonų lygis organizme.

Nerūkanti, sveikai gyvenanti, sportuojanti moteris ir sulaukusi brandaus amžiaus atrodo jaunatviškai ir gali tikėtis vyrų dėmesio. Tačiau rūkanti, jau ir 40 metų sulaukusi moteris dėl savo pasikeitusios veido spalvos, odos ir pageltusių dantų negali varžytis su nerūkančiomis moterimis.

Nerūkant ar dar jaunystėje atsisakius tabako dūmo, galima išvengti ir ankstyvų raukšlių, pageltusių dantų, prikimusio balso ir tapti puikia, žavinga moterimi!

 

seksologas Liudvikas Petravičius

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą