Ko gero niekas neabejoja, kad alkoholis daro neigiamą poveikį visam organizmui. O nuolat vartojant alkoholį atsiranda įvairios patologijos.  Dažnai vartojant svaigalus, paprastai pablogėja ir seksualinis gyvenimas. Be to, priklausomybė nuo alkoholio ateityje gali atsiliepti ir vaisiui, ir pačiam nėštumui.  Žinant alkoholio neigiamą įtaką lytinei sistemai, jauniems žmonėms, net dar besimokantiems mokykloje, reikia visiškai atsisakyti stiprių alkoholinių gėrimų.

Alkoholio sukelti pokyčiai kiaušialąstėse išlieka visam gyvenimui

Tikriausiai merginoms paauglėms tenka girdėti, kad joms apskritai negalima vartoti alkoholio, antraip gali susilaukti ir ne visai sveiko kūdikio. Merginai nuolat vartojant alkoholį (nebūtinai stiprų), iš tikrųjų galima pabloginti savo reprodukcinių funkcijų veiklą. Pirmiausiai išsibalansuoja menstruacinis ciklas, jos tampa nereguliarios ar net laikinai visai išnyksta. Vartojančioms alkoholį moterims menopauzė prasideda taip pat gerokai anksčiau.

Be to, padidėja tikimybė, kad nepavyks sėkmingai pastoti ar išnešioti vaisių. Mat dažnai vartojant alkoholį, moteris gali tapti nevaisinga. Suprantama, tai neįvyksta per vieną dieną, o alkoholizmas vystosi pamažu, per kelerius metus. Tačiau jei moterys, dažnai vartojančios stiprius svaigalus, ir pastoja, tai didelė tikimybė, kad gali persileisti arba gims kūdikis su patologija.

Dar blogiau, jei mergina ar moteris sugalvotų vartoti alkoholį ir nėštumo metu. Todėl labai pravartu būtų įsidėmėti, kad etilo alkoholis prasiskverbia per placentą ir patenka į vaisiaus organizmą.  Dėl to gali sutrikti vaisiaus vystymasis ir augimas. Kūdikis gali išvysti pasaulį neišnešiotas ir su rimtais defektais. Todėl niekada nepamirškite apie alkoholio daromą žalą vaisiui.

Taip pat svarbu įsidėmėti, kad  net ir „nekalto“ alkoholio negalima vartoti ir žindymo metu. Kadangi etilo alkoholis  patenka į kūdikio organizmą per motinos pieną. O tai taip pat daro įtaką jo vystymuisi ir sveikatai.

Merginos turi įsidėmėti visam laikui, kad kiaušialąstės (skirtingai nei spermatozoidai) neturi gebėjimų atsinaujinti.  Todėl alkoholio poveikis kiaušialąstėms išlieka visam gyvenimui. Ir net jei moteriai pavyksta atsikratyti priklausomybės nuo alkoholio, dar negali būti šimtu procentų užtikrinta, kad kūdikis gims sveikutėlis.

Taip pat nepamirškite, kad vartojant alkoholį, pasikeičia normalus hormoninis fonas organizme.   Pavyzdžiui, alkoholis paveikia progesterono lygį kraujyje. Mat šis hormonas saugo moters organizmą nuo miomos atsiradimo gimdoje ir mastopatijos. Taip pat progesterono hormonas daro įtaką, kad moteris  sėkmingai pastotų ir išnešiotų kūdikį. Tačiau jei šio hormono lygis  sumažėja, neatitinka normos, tada labai suprastėja ir moters reprodukcinių funkcijų veikla. Beje, sumažėjus   progesterono lygiui organizme, daro neigiamą įtaką ir nuotaikai, neretai privedanti prie depresijos. Tada  be jokios priežasties apskritai atsiranda nepasitenkinimas gyvenimu.

Iš tikrųjų moteris turi iš anksto ruoštis nėštumui. Nes  ir iš pažiūros sveiki žmonės, neturintys žalingų įpročių, kartais susilaukia kūdikių su įvairiomis patologijomis. O ką jau kalbėti apie stikliuko mėgėjas?.. Tada tokia galimybė padidėja šimtus kartų. Žinoma, negalima paneigti ir to, kad būna atvejų, kai alkoholikė moteris geria ir iki gimdymo, ir per nėštumo laikotarpį, ir po gimdymo,  o vis tiek pagimdo sveiką kūdikį. Bet tai būna tik reta išimtis, nei taisyklė. Nes daugumos atvejų „alkoholiu maitinamas“ vaisius gimsta su rimtomis sveikatos problemomis arba nėštumas baigiasi persileidimu.

Atsiradus priklausomybei nuo alkoholio, gerokai suprastėja vyro erekcija

Аlkoholis neigiamai veikia ir vyrų organizmą bei jų lytines funkcijas. Todėl jie labai klysta galvodami, kad nieko blogo nenutiks, jei ir dažniau išgers vieną kitą taurelę. Pirmiausia tai atsiliepia jų seksualiniame gyvenime. Todėl atsiradus priklausomybei nuo alkoholio, vyras pirmuosius jo padarinius ir pokyčius pajunta gerokai suprastėjus erekcijai.  Jei pradžioje vartojant svaigalus, potencija būna ir nebloga, tai pamažu vyro sugebėjimai atlikti lytinį aktą tik blogės. Vienas pirmųjų ženklų – vyras nebesapnuoja erotinių sapnų net ir ilgesniam laikui susilaikius nuo lytinių santykių. Pranyksta poliucijos. Ilgainiui net ir lytinio akto metu spermos išteka vos keli lašai arba apskritai sėkla neišliejama. Tai ir ženklas, kad vyrui apskritai gali pradingti erekcija ir tada jam teks pripažinti baisiausią vyrams žodį „impotencija“.

Daugumos atvejų, atsiradę neigiami pokyčiai žmogaus organizme, priklauso  ne tik nuo jo gyvenimo būdo bei atmosferos namuose, bet ir charakterio savybių. Jei paauglys ar jaunas vyras dar iki pradėdamas vartoti alkoholį nepasižymėjo nuoseklia, subalansuota nervų sistema ir lytiniu pajėgumu, tai vartojant alkoholį padėtis tik dar labiau pablogės.  Be to, vyras jaučia labai silpną seksualinį potraukį priešingos lyties atstovėms. Suprantama, jis tada negali pasigirti ir savo erekcija, sėkla išsiveržia anksčiau, nei jis norėtų. Galų gale  patiria ir vos juntamą orgazmą. Arba iš viso jo nepatiria.

Taigi, alkoholis ne tik kaip reikiant neigiamai paveikia seksualinį gyvenimą, bet apskritai jis gali išnykti.

Ko gero dažnas jaunas vyras galvoja, kad silpnas alkoholinis gėrimas, kaip alus, tikrai nieko blogo nepadarys nei jo sveikatai, nei potencijai. Mieli paaugliai ir vaikinai, įsidėmėkite visam laikui: alkoholio įtaka harmoniniam fonui baigiasi tuo, kad vyro organizme pradeda aktyviai daugėti moteriško estrogeno hormono. O tuo pačiu sumažėja vyriško hormono – testosterono. Tai reiškia, kad tokiems vyrams pradeda ryškėti moteriški požymiai. Pavyzdžiui, atsiranda „gelbėjimosi ratas“ ant klubų, kiek suapvalėja krūtinės kontūrai, kurie primena labiau moteriškas krūtis.  Įvyksta ir kiti jam nepalankūs pokyčiai: itin susilpnėja spermatozoidų aktyvumas. O tai neretai priveda prie to, kad jie apskritai gali tapti nejudrūs.  Dėl tos pačios priežasties sumažėja galimybė apvaisinti  kiaušialąstes. Be to, spermatozoiduose įvyksta neigiami pokyčiai. Didelė tikimybė, kad kiaušialąstę apvaisina vyriška lytinė ląstelė su patologija. Vadinasi, vaisiui gali atsirasti rimtų nukrypimų nuo normos.

Alkoholis ir santarvė šeimoje – visiškai nesuderinami dalykai

Taip pat gali išsivystyti nevaisingumas. Ir tada moters apskritai nepavyks apvaisinti.  Be to, vyrams derėtų nepamiršti, kad jų sėkla sugeba atsinaujinti maždaug per du mėnesius. Todėl per tą laiką nevartojant alkoholio, padėtis pagerėja ir atsiranda daugiau galimybių pradėti sveiką kūdikį. Dar geriau būtų nors pusmetį nevartoti bent stipraus alkoholio, kad organizmas ir lytinės funkcijos išsivalytų nuo nuodingų medžiagų ir atsistatytų.

Tačiau jei nepavyksta atsisakyti svaigalų bent kelioms savaitėms, vadinasi, žmogus yra priklausomas nuo alkoholio. Tada reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją arba į priklausomybių centrą, kur organizmas bus išvalytas nuo alkoholio ir padės organams atsistatyti. Taip pat pravartu būtų pabendrauti ir su psichologu, kuris padės suprasti savo problemą ir ją įveikti.

Žinoma, reikia stengtis įveikti šį savo žalingą įprotį ne tik tada, kai atsirado būtinybė. Pirmiausia tai svarbu padaryti dėl savęs, norint palaikyti ir išsaugoti gerą sveikatą.  Labai naudinga būtų moksleiviams jau dabar pagalvoti ir apie savo būsimą šeimą, jos gerovę, mylimus ir artimus savo žmones, vaikus. Todėl, kad alkoholis ir santarvė šeimoje bei laiminga vaikų ateitis – visiškai nesuderinami dalykai.

Jei pora svajoja apie šeimos pagausėjimą, tai jie pirmiausiai turėtų atsisakyti svaigalų.

Moteriai gerai būtų tai padaryti mažiausiai  prieš metus iki planuojamo nėštumo. O vyrams pravartu būtų bent pusmetį susilaikyti net ir nuo silpno alkoholio. Pavyzdžiui, alaus. Žinoma, tuo pačiu reikia atsisakyti ir kitų žalingų įpročių, jei tokių yra.

Taip pat  rekomenduoju iš anksto atlikti sveikatos tyrimus ir tuo pačiu pasitikrinti savo reprodukcinių funkcijų veiklą. Ir tuo pačiu išsiaiškinsite, ar esate pajėgūs apvaisinti  ir  išnešioti sveiką kūdikį. Jei tyrimo rezultatai bus nepatenkinami, nereikia vengti gydymo tikintis stebuklo.  Į šias problemas žvelkite atsakingai, nes nuo to priklauso ne tik būsimo kūdikio sveikata, bet ir jo ateitis.

šeimos gydytoja

Birutė Malinauskienė

1 KOMENTARAS

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą