Kanados rašytojas ir žurnalistas Patrickas Blennerhassettas seniai nebevartoja svaigalų

Kanados rašytojas ir žurnalistas Patrickas Blennerhassettas, 20 metų vartojęs alkoholį, nusprendė metams atsisakyti svaigalų. Pokyčiai vyrą sukrėtė tiek, kad jis nebenori grįžti prie ankstesnio savo  gyvenimo būdo, – rašoma leidinyje SCMP.

Tuo tarpu amerikietis Kenny‘is Dunnas tris metus fiksavo, kaip jo išvaizda keitėsi be alkoholio. Vyras paskelbė nuotraukas socialiniuose tinkluose, kurios kalba pačios už save!

 

Alkoholis atstojo depresiją slopinančius vaistus

„Aš nebuvau alkoholikas, kai mąsčiau prieš metus, bet alkoholis tikrai buvo neatsiejama mano gyvenimo dalis: alus po darbo, kokteiliai savaitgaliais ir kartais būdavo net iki išnaktų, kai nebeprisimindavau buvusios dienos“, – leidiniui atviravo žurnalistas Patrickas Blennerhassettas.

Anot vyro, jis, kaip ir daugelis, pradėjo gerti jaunystėje. Per pastaruosius 20 metų Patrickas suskaičiavo tik keletą savaičių be alkoholio.

„Per mane praėjo tūkstančiai litrų alkoholio, kuris iš esmės man buvo depresiją mažinantis vaistas, vadinamas etanoliu. Mano smegenys ir kūnas prie to priprato, prisitaikė ir susigyveno“, – sako kanadietis.

Patrickas nusprendė atsisakyti alkoholio dėl 2020 metais rengiamo Honkongo maratono, kuriame ketino dalyvauti. Tačiau šiuos planus sužlugdė pandemija ir maratonas buvo atšauktas.

Nors varžybos neįvyko, Patrickas nenorėjo grįžti prie išgertuvių, nes jis suprato, kaip išsivalė jo smegenys ir gyvenimas tapo gerokai šviesesnis. Tai ir jo psichikos bei mąstymo pokyčių procesas, kuris prasidėjo atsisakius alkoholio.

„Patirdavau trumpų laimės akimirkų, kurių negalėjau paaiškinti ir kurias buvau įpratęs gauti tik vartodamas alkoholį“, – sakė Patrickas.

Anot jo, bet buvo akimirkų, kai norėjosi nusigerti ir viską pamiršti, kad gyvenimas būtų aiškesnis ir šiek tiek kitu kampu. „Bet tai buvo nepaprastai atgrasu. Aš nuolat turėjau peržiūrėti ir analizuoti savo gyvenimą, kuris buvo vien painiava“, – neslėpė vyras.

Dabar džiaugiasi kone kiekviena savo gyvenimo akimirka

Anot jo, bet atsisakant alkoholio iškilo dar viena kliūtis. Mat Patrickas buvo įpratęs įgyti daugiau  pasitikėjimo savimi, padedant svaigalams, todėl be šios „paramos“ jis tapo kone bejėgis. Kalbėdamas, bendraudamas su kitais jis nervinosi, bijodamas pasakyti ar padaryti ką nors ne taip.

„Aš nebegalėjau apsimesti ir jaučiau, kad galiu pratrūkti bet kurią akimirką. Bet po to, praėjus devyniems mėnesiams, smegenys išsivalė ir paklojo naujus gyvenimo pagrindus“, – sakė vyras.

Pamažu grįžo ir Patricko pasitikėjimas savimi. Jis pradėjo jaustis gerai net ir būdamas blaivus tarp išgeriančių draugų.

„Man vis dar pasitaiko geros ir blogos dienos. Bet dabar aš džiaugiuosi kone kiekviena savo gyvenimo akimirka. Aš neišsigalvoju laimės ir džiaugsmo. Aš tuos pojūčius susikuriu pats, o užplūdusį liūdesį ir stresą kontroliuoju“, – sakė vyras.

Dabar Patrickas galvoja, o kaip jis jausis po dvejų, trijų ar penkerių metų?..

„Grįžimas prie ramaus ir sveiko gyvenimo būdo – tai nuostabi kelionė į vidinį „aš“. Atsižvelgiant į visus pokyčius, kuriuos patyriau per vienerius metus, pagalvojau, kas gali nutikti po dvejų metų? Kaip galėtų atrodyti mano gyvenimas dabar, jei nebūčiau nuodijęs savo kepenų ir kitų organų alkoholiu? Kad dabar galėsiu kiekvieną naktį gerai išsimiegoti ir elegantiškai senti? Gyvenimas negali nubrėžti tiesių linijų, tačiau visada yra teisingas kelias, kuriuo galite eiti“, – sako Patrickas.

Anot vyro, jam dabar tai yra blaivybės kelias, padėjęs susigrąžinti save.

 

Žinojo, kad turi problemą, bet nežinojo kaip jos atsikratyti

Tuo tarpu amerikietis Kenny‘is Dunnas tris metus fiksavo, kaip jo išvaizda keitėsi be alkoholio. Jo nuotraukos, patalpintos socialiniuose tinkluose, kalba pačios už save!

Amerikietis Kenny‘is Dunnas buvo priklausomas nuo alkoholio dar besimokydamas koledže. Tačiau alkoholio vartojimas tapo problema maždaug prieš 10 metų, kai vyras suprato, kad nebekontroliuoja savęs, – rašoma leidinyje „Bored Panda“.

„Aš pradėjau gerti seniai, dažnai ir daug. Kartą supratau, kad nebegaliu kontroliuoti gėrimo kiekio, vos išgėrus pirmąją taurelę. Nesustodavau tol, kol prisigerdavau. Taigi, tada ir nusprendžiau mesti“, – dalijasi vyras savo karčia patirtimi.

Anot Kenny‘io, bet išsilaikydavo negėręs kelias savaites ar net mėnesius, bet po to ir vėl nutrūkdavo, kaip šuo nuo grandinės.

„Neslėpsiu, iki 2016 metų aš kasdien girtavau. Išgerdavau 12–24 alaus skardines per dieną ir gerdavau 3-4 kartus per savaitę, kol netekdavau sąmonės. Žinojau, kad turiu problemą, bet nežinojau, kaip jos atsikratyti“, – sako vyras.

„Paskutinį kartą gėriau išėjęs savaitei atostogų: nusipirkau dėžę alaus ir taip ketinau „ilsėtis“ savaitę, išgerdamas 3-4 skardines per vakarą, – prisiminė jis. – Paguldęs sūnų į lovą, atsidarydavau pirmą skardinę alaus. Tai būdavo paprastai 8 valandą vakaro. Iki 11 valandos vakaro išgerdavau 19 skardinių alaus. O mano vidinis balsas man sakydavo: „Kenny, tu nebekontroliuoji savo gyvenimo“.

Ir tada vyras kaip reikiant išsigando ir tvirtai nusprendė nebegerti. Jis kreipėsi pagalbos į savo merginą, kuriai blaivus gyvenimas prasidėjo metais anksčiau. Ji nuvežė Kenny į anoniminių alkoholikų klubą.

 

Po trijų mėnesių jautėsi dar labiau pasitikintis savimi ir stipresnis

„Aš nusifotografavau  praėjus 24 valandoms po alkoholio vartojimo. Man buvo labai blogai ir atrodžiau taip blogai, kad nusprendžiau šią dieną prisiminti visam laikui“, – neslėpė vyras.

Bet po blaivaus mėnesio galutinai įsitikino, kad dabar atrodo ir jaučiasi daug geriau nei anksčiau.

Kenny‘is nusprendė atsekti, kaip jo išvaizda keitėsi, gyvenant blaiviai.

Po trijų mėnesių vyras jautėsi dar labiau pasitikintis savimi ir stipresnis. Jis ir toliau fotografavo save, bet niekam nerodė nuotraukų. Atsisakęs alkoholio, Kenny‘is ėmė laikytis dietos ir sportuoti. Bet draugai netikėjo, kad jam  pavyks „užrišti“.

„Žinoma, jie skeptiškai žiūrėjo į tai, nes pastaruosius kelerius metus matė mane geriantį ir  terorizuojantį kitus. Todėl per pirmuosius metus nusifotografuodavau ir palygindavau šias nuotraukas su ankstesnėmis“, – sakė vyras.

2017 metais lapkričio mėnesį Kenny‘is atšventė metus be alkoholio ir pirmą kartą paskelbė savo fotografijas socialiniuose tinkluose.

Po trejų metų skirtumas tarp veidų nuotraukose buvo didžiulis. Dabar jis buvo visiškai kitas žmogus, kupinas jėgų ir energijos.

175 cm. ūgio Kenny‘is atsikratė beveik 35 kg. Dabar jis sveria 77,5 kg. Būdamas 37 metų jis jaučiasi daug sveikesnis ir jaunesnis nei jaunystėje.

„Didžiausias skirtumas tarp manęs ir trejų metų yra tas, kad šiandien aš kontroliuoju savo gyvenimą ir bandau vadovautis dvasiniais principais. Aš nebesu įžeidus, piktas, nors nesu ir šventasis. Jei aš negaliu su kuo nors susitvarkyti,  paskambinu savo treneriui ar kitam, alkoholį nebevartojančiam žmogui ir pasikalbame, – aiškino Kenny‘is. – Visada atsiranda kas nors, kas gali padėti. Tiesiog reikia ištiesti ranką …“.

„Twitter“, „Facebook“ nuotr.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą