1. Galite atsisakyti narkotikų, bet tik pirmą kartą

Nes net ir pirmoji dozė gali sukelti labai stiprų pripratimo (priklausomybės) poveikį.

  1. Priklausomybė nuo narkotikų yra lėtinė liga, kuri tęsiasi iki gyvenimo pabaigos

Galimas tik vartojimo sustabdymas (remisija). Šiuo atveju liga gali bet kada atsinaujinti. Narkotikai „moka“ laukti.

Atminkite: bet kuris narkotikas yra stipresnis už jus ir visada pralaimėsite jam. Net jei trumpam atsisakysite jo, nebeleis jums išeiti. Narkomanijos gydymas labai retai veda iki visiško pasveikimo: psichologinių ir asmeninių pokyčių neįmanoma atkurti. Narkomanija yra ne tik kūno, bet ir sielos bei dvasios liga. Iš pradžių tai smogia sąžinei (sielos savybė) ir valiai (dvasios savybė), o žmogus nebegali ir nenori ko nors pasirinkti pats, jį valdo narkotikai. Bet koks norimas veiksmas pirmiausia reiškia narkotikus, po to atsiranda priklausomybė, kol narkomanija padaro neigiamą poveikį visam organizmui.

  1. Narkotikų paveiktas, žmogus tampa silpnas ir nevalingas.
  2. Narkotikai trukdo žmogaus pažinimui

Jie apsunkina mokymąsi, atima galimybes ir norą dirbti. Pirmiausia kenčia trumpalaikė („operatyvi“) atmintis. Tampa sunku mąstyti ir teisingai išsakyti savo mintis.

  1. Narkotikai suteikia klaidingą laimės idėją

Dirbtinis „džiaugsmas“ pakeičia bendravimą, draugystę, meilę.

  1. Narkotikai sunaikina šeimą

Tie, kurie patenka į narkotikų nelaisvę, negali rūpintis artimaisiais, auginti vaikų.

  1. Narkotikai sunaikina draugystę

Tam, kuris „draugauja“ su narkotikais, nereikia draugų. Todėl tik belieka išnaudoti žmones savo interesams. Iš tikrųjų narkomanas yra išdavikas, jis pirmiausia išduoda save, paskui artimuosius. Laikui bėgant, jam nėra ir nebelieka nieko brangesnio už narkotikus. Linkęs išduoti žmogus, tampa melagis. Tokiu žmogumi negalima pasitikėti, juo sunku pasikliauti sunkmečiu. O kas nori draugauti su tokiais?

  1. Narkotikai kelia grėsmę ateičiai

Narkomanui nereikia nei studijų, nei darbo, nei pasiekimų, nei meilės, nei šeimos, nei artimų žmonių. Reikia tik  vieno dalyko – nuolatinio „kaifo“. Jo laukia ligoninė, kalėjimas, mirtis.

  1. Narkotikai yra daugelio ligų priežastis

Nuo smegenų ląstelių sunaikinimo, demencijos, šizofrenijos, kepenų, plaučių, širdies ir kraujagyslių, nervų, reprodukcinės sistemos pažeidimų iki hepatito, AIDS ir kitų mirtinų ligų infekcijos. Be to, tai nepriklauso nuo narkotikų rūšies ar jų vartojimo būdo. Pabaiga visada ta pati. Tai tik laiko klausimas.

  1. Narkotikai yra naujagimių daugelio patologijų priežastis

Net ir vartojant „nekaltus“ narkotikus, keičiasi žmogaus genetinis kodas. Jau nekalbant apie periodinį ir vėliau nuolatinį narkotikų vartojimą.

  1. Narkotikai sukelia avarijas

Neapsižiūrėjimas, sutrikusi judėjimo ir orientacijos koordinacija erdvėje dažnai sukelia eismo įvykius, traumas buityje ir darbe, tragedija pasibaigiančius nuotykius bei kelia pavojų kitų žmonių gyvybei ir sveikatai.

  1. Narkotikai sutrumpina gyvenimą

Jei lėtinis alkoholikas kartais gyvena iki 3 alkoholizmo stadijos (pagal medicininę klasifikaciją), tai priklausomybės nuo narkotikų etapų iš viso nėra. Nuolatinis poreikis didinti „dozę“ sukelia negrįžtamus padarinius. Perdozavimas ar apsinuodijimas nuodingomis priemaišomis gali pasireikšti bet kurią akimirką (šiuo metu „grynų“ narkotikų nelegalioje apyvartoje praktiškai nėra).

  1. Nėra lengvųjų narkotikų

Bet koks narkotikas savo esme yra nuodas (pats savaime jis labai kenkia organizmui). Pirmiausia atsirandanti psichologinė priklausomybė, ne mažiau fiziologinė, yra vergovė. Narkotikas diktuoja savo valią: jis apgaudinėja „kaifu ir sukelia mirtį. O kai tai tampa nesvarbu, gyvenimo kryptis jau pasirinkta. Vadinamieji „lengvieji narkotikai“ ir įvairūs stimuliatoriai * padeda pašalinti valinį barjerą prieš naudojant likusius. Žinia, niekas nepradeda iškart „badytis“. Remiantis statistika, daugiau nei 90 proc. narkomanų  pradėjo nuo heroino, manydami, kad jie lengvai mesti rūkyti.

* Stimuliatoriai (įskaitant „energetinius gėrimus“, taip madingus šiandien) vartojimas taip pat kelia tiesioginį pavojų žmonėms – jie dirbtinai iššvaisto paslėptas organizmo energijos atsargas, kurios kritinėse gyvenimo situacijose, nebegalės jums padėti.

  1. Augalinės kilmės narkotikai yra ne mažiau pavojingi nei sintetiniai narkotikai

Bet koks vartojimo būdas sukelia priklausomybę. Žmonės, sakantys priešingai, visaip bando pateisinti save ir pripratinti jus prie narkotikų. Neapsigaukite! Kokie bebūtų narkotikai ir kaip jie patenka į organizmą, nėra svarbu. Svarbu tai, kas patenka. O paskui – saviapgaulė, nuolatinis „kaifo“ ieškojimas, priklausomybė, liga, mirtis.

  1. Nėra dirbtinio veržlumo, dirbtinio džiaugsmo, dirbtinio minties gyvumo

Gyvenimas su narkotikais netaps šviesesnis ir įdomesnis. Visa tai yra apgaulė, kurios atsipirkimas yra mirtis. Iliuzijos turi savo kainą.

  1. Narkotikai nesuteikia žmogui laisvės, bet atima

Klaidingas pradinis laisvės nuo aplinkinių jausmas virsta priklausomybe nuo esmės.

  1. Narkotikai skatina nusikalsti

Narkotikus vartojančiam asmeniui nuolat reikia pinigų, kad įsigytų kitą „dozę“, kuri anksčiau ar vėliau priveda prie nusikaltimo padarymo. Pinigų už narkotikus gavimo būdas nebesvarbus. Pasirenkamas paprasčiausias, kuris dažniausiai tampa: vagystės (net iš artimųjų), apiplėšimai,  sukčiavimas, narkotikų pardavimas.

Nepamirškite: yra tik vienas būdas nepriprasti prie narkotikų – niekada jų nevartoti!

 

parengta pagal therecoveryvillage.com/teen

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą