Ach, kokiais bauginančiais žodžiais prasideda publikacijos antraštė! Mes juokaujame – tai yra labiausiai paplitusios, tikriausiai jums žinomos sąvokos. Bet greičiausiai tik jūsų ištikimasis parausta išgirdęs šiuos žodžius, o seksą apibūdina fraze „na, pirmyn, atgal ir viskas“. Kaip paaiškinti vaikinui savo kūno sandaros ypatumus?  Pirmiausia tai reiškia, kad apie fiziologiją reikia kalbėti be gėdos.

 

Moksleiviai vos žino, kaip funkcionuoja jų pačių kūnai

Vis dėlto pirmiausiai  jūs pačios išsamiai išnagrinėkite visą turimą informaciją – pageidautina šiuolaikinę. Pavyzdžiui, kodėl PMS metu keičiasi jūsų nuotaika ir norite valgyti viską iš eilės? Kodėl krūtys tada tampa ne tik itin jautrios, bet ir skausmingos? Kuo skiriasi didžiosios ir mažosios lytinės lūpos? Kai pačios pradėsite suprasti, bus lengviau pasakyti kitam.

Ko tikrai neverta daryti –  tai susimąstyti ar sušukti: „Kaip tu gali šito nežinoti?!“. Pirmiausiai tai yra mūsų lytinio švietimo trūkumas –  suprantamai išsiaiškinti žmogaus anatomiją, ypač susijusią su  reprodukcija, neretai tiesiog nepakanka laiko. Mokiniai vos žino, kaip funkcionuoja jų pačių kūnai – ką jau kalbėti apie priešingą lytį.

Kita vertus, ar galite pasigirti žinančios vaikino kūną? Svarbiausia nereikia laikyti savaime suprantamu dalyku, kad jūsų ištikimasis žino tiksliai tiek pat, kiek ir jūs. Geriausiu atveju jis žino šiek tiek mažiau, blogiausiu atveju – tėvai ir visuomenė įskiepijo jam mintį, kad menstruacijos yra nešvarus reikalas, o mergina sekso metu iš esmės nepatiria jokio malonumo. Gali tekti ilgai kalbėti ir griauti mitus, tačiau darykite tai be spaudimo. Bet tikrai verta, patikėkite!

Taigi, tarkim, nusprendėte papasakoti jam apie savo moteriško organizmo ypatumus. Pagalvokite, bet gal tuo pačiu verta pasidomėti vaikino kūnu? Būkite pasirengusi klausytis jo. Paprastai laikoma sėkminga pora ta, kuri yra pasirengusi klausyti abipusiai apie visus vykstančius organizmo procesus ir atliekamas funkcijas. Tai ir reiškia, kad turite gyvą ekspertą, kuris gali atsakyti į visus jus dominančius klausimus. Taip, vyriškas organizmas menstruacijoms nesiruošia kartą per mėnesį, bet šiaip nėra labai didelių skirtumų. Pavyzdžiui, vaikinams irgi būdingi sezoniniai hormonų svyravimai, kurie kasdieniame gyvenime vadinami „vyrų PMS“. Simptomai tokie pat – dirglumas, apatija ir padidėjęs apetitas. Argi nepanašu?

Geriausias laikas pradėti pokalbį tomis temomis su vaikinu yra prieš seksą ir jo metu. Mat vaikinai vis dar yra tokie drovūs, todėl jiems taip pat sunku dalytis jausmais. Daugiau domėkitės tuo, kas jam patinka, o kas ne – geriau patylėti.

 

Negirdėtos informacijos srautas gali sugėdinti vaikiną

Apskritai tokiais atvejais geriau palikti už durų drovumą. Tikrai neverta kalbėti apie asmeninį gyvenimą „legendų“ stiliumi. Pamirškite frazes „raudonos kalendoriaus dienos“, „šiomis dienomis atvyksta svečiai“ ir panašiai. Įsivaizduokite, net žodis „mėnesinės“ yra eufemizmas, pakeičiantis labiau mokslišką žodį „menstruacijos“. Taigi, tokiu būdu jūs jau atskleidžiate jam kai kurias moteriškas paslaptis.

Ta pati taisyklė galioja ir kūno dalims: ne „ten“, o makštyje, ne „perliukui“, o klitoriui. Tai yra įprasti medicininiai pavadinimai, netgi neutralesni nei jų pakaitalai.

Šiomis subtiliomis temomis pradėkite  kalbėti  su vaikinu neskubėdamos, iš lėto, nes naujos, visai negirdėtos informacijos srautas gali sugėdinti vaikiną. Tai yra po truputį sakykite naujus žodžius ir parodykite asmeninį pavyzdį.

Beje, daugelis vaikinų nenori žinoti tiesos apie moters kūną, nes bijo sužinoti visiškai nehigieniškas detales. Tiesiog pasakykite jam, kad trys ar penkios kraujavimo dienos nesunaikina jūsų asmenybės ir po to su jumis būna viskas gerai.

Kai esate kartu parduotuvėje, nusipirkite įklotų ar tamponų pakuotę. O jei per mėnesines jums  maudžia pilvo apačią, pasakykite tai ir paprašykite jo užpildyti pūslę su karštu vandeniu arba įjungti šildymo pagalvėlę. Apskritai, empatija labai padeda: jei apibūdinsite, kaip jums blogai, vaikinas pats gali ieškoti informacijos internete, norėdamas jums kuo nors padėti. Tik nemeluokite ir nepagražinkite, kitaip jam bus baisu net paliesti jus.

Jei ramiai kalbėsite apie fiziologiją, labai tikėtina, kad  ir vaikinas nustos  per daug jaudintis ir nerimauti dėl jūsų savijautos.

O kol kas susėdus kartu peržiūrėkite žemiau esantį šviečiamojo pobūdžio vaizdo įrašą ir aptarkite iškilusius klausimus.

 

„YouTube“ vaizdo įrašas

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą