"YouTube" stopkadras

Amerikiečių astronautas, pulkininkas Drewas Morganas nusprendė pakartoti armijos kareivių treniruotę nulinės gravitacijos sąlygomis ir  rezultatai jį nustebino. Sportuoti nesvarumo būklėje  nėra lengva, bet gyvenantys žemėje turi ką priešpastatyti kosmosui.

 

Nusprendė atlikti treniruotę nesvarumo būklėje

JAV kariuomenės kovos fitneso testas yra gana populiari treniruotė, kurios prašosi net ir kitų šalių fitneso entuziastai. Sportininkai bando pakartoti bėgimą, atsispaudimus ir kitus į ciklą įtrauktus pratimus.

Astronautas Drewas Morganas iš JAV armijos kosminės ir priešraketinės gynybos vadovybės (USASMDC) nusprendė žengti toliau ir pažiūrėti, ar jis gali atlikti treniruotę nesvarumo būklėje. Specialistas  bandymą atliko dar 2020 metais.

Kadangi kariškiai net nesusimąstė apie įprastos štangos naudojimą, Drewas apsiginklavo specialiu įrangos rinkiniu, kad galėtų imituoti nuleistos jėgos judesius be gravitacijos. Gegužės 28 dieną „YouTube“ pasirodė vaizdo įrašas, kuriame rodomi eksperimento rezultatai.

Trumpai tariant, „deadlift“ yra pratimas, kurio metu žmogus, stovėdamas, abiem rankomis pakelia štangą iki kelių ar dubens lygio ir tada nuleidžia atgal ant žemės. Norint išlaikyti JAV armijos kovos tinkamumo testą, kandidatai turi atlikti tris komplektus, kurių minimalus svoris yra 63 kilogramai. Morganui  tai pavyko padaryti.

 

Sugebėjo išlaikyti gana greitą tempą

Tada Drewas Morganas ir nusprendė pakartoti kariuomenės mokymus nesvarumo būklėje.

Treniruotė apima ir trijų kilometrų bėgimą. Norėdamas atlikti šį pratimą, Drewas prisisegė prie bėgimo takelio saugos diržais, kad raumenys neatrofuotųsi dėl krūvio stokos. Būtent dėl saugos diržų bėgikas pajuto savo svorį ir sugebėjo išlaikyti gana greitą tempą.

Sunkiau Morganui buvo  atlikti atsispaudimus, kurių metu jis atleido rankas, kad pademonstruotų gravitacijos poveikį.

Kitas pratimas, kuris buvo karių mokymo dalis, buvo kojų tempimas. Kadangi koordinacija ir gravitacijos buvimas yra labai svarbūs atliekant šiuos veiksmus, Drewas sugebėjo atlikti tik vieną pakartojimą.

Vienas iš sunkiausių pratimų, kurį naujokai sunkiai atlieka be pasirengimo, yra atsistojimas, mėtant kamuolį. Nesvarumo būklėje tai itin sunku padaryti, bet Drewas tai irgi pavyko padaryti.

Astronautas didžiuojasi, kad sugebėjo atlikti pratimą. Jis pranešė, kad yra pasirengęs įtraukti tai į savo savaitės tvarkaraštį.

„YouTube“ vaizdo įrašas ir stopkadrai

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą