Vedybos – unikalus įvykis, kuris amžiams suvienija meilės partnerius. Po vedybų moteris dažniausiai paima vyro pavardę. Tačiau pasitaiko ir taip, kad moteris būna labai prisirišusi prie savo pavardės ir nenori jos pakeisti. Tai yra, mieliau ją pasilieka arba, kraštutiniais atvejais, pasirenka variantą iš dviejų žodžių.

Taigi, kokius argumentus jos pateikia, norėdamos pasilikti savo mergautinę pavardę!

 

  1. Susikuria “savo prekės ženklą”

Jei mergina ar moteris iki vestuvių turėjo savo verslą ir pasirašė sutartis savo vardu, po vestuvių, pasikeitus pavardę, gali kilti problemų su klientais. Be to, visų inicialų ar logotipo keitimas  iš tikrųjų yra labai reikšmingas dalykas.

Ši autonomija ypač svarbi meno profesijoms, tokioms kaip rašytojas, muzikantas ar visuomenės veikėjas.

  1. Nereikia keisti dokumentų

Daug moterų skundžiasi „gremėzdišku“ pagrindinių dokumentų keitimo procedūromis. Pakeitus pavardę, visų pirma  reikia pasikeisti pasą, vairuotojo pažymėjimą. Bet viskas tuo dar nesibaigia.  Todėl pasilikus savo mergautinę pavardę, išvengia papildomų biurokratinių rūpesčių.

  1. Nori pratęsti savo giminę

Šiuolaikinėmis sąlygomis ši priežastis gali skambėti pernelyg apgailėtinai ir archajiškai. Bet jei moteris yra  vienintelis  savo tėvų vaikas, neturi brolių ir seserų, tokia galimybė yra vienintelė galimybė perduoti savo pavardę palikuonims. Kai kurios moterys tai daro būtent tam, kad  galėtų pratęsti giminės šaknis.

  1. Vaikai gali bet kada pasirinkti norimą pavardę

Paprastai dar prieš vedybas nusprendžiama, kurio pavardę vaikai nešios. Jei moteris renkasi vyro pavardę, klausimas išsprendžiamas savaime. Bet jei ji pasilieka savo  mergautinę pavardę arba pasirenka dviejų dalių variantą, paprastai atžaloms atitenka tėvo pavardė. Bet nemažai ir tokių atvejų, kai dėl kokių nors priežasčių, vaikas ilgainiui pasirenka motinos mergautinę pavardę.

  1. Kad bendroje veikloje nefigūruotų dvi tos pačios pavardės

Kai kurios moterys skundžiasi, kad jų sprendimą pasilikti savo pavardę po vedybų vertina labai neigiamai, pavyzdžiui, vyro šeima. Bet jie  nepagalvoja, kad tai gali būti daroma ir dėl kokių nors sumetimų. Pavyzdžiui, kad kurioje nors bendroje veikloje nefigūruotų dvi vienodos pavardės dėl suprantamų priežasčių. Iš tikrųjų tai tik žalingi stereotipai: kiekvienas turi teisę rinktis, ir tai jokiu būdu negali pakeisti jausmų partneriui.

Todėl nereikėtų pasiduoti artimųjų spaudimui, o priešingai – stengtis gyventi harmonijoje su savo vidiniu pasauliu ir išmokti būti tvirtai, tai yra prireikus pasakyti „ne“.

  1. Nori išlikti savimi!

Jei moteris yra prisirišusi prie savo mergautinės pavardės ir nori išlaikyti nepriklausomybę, tai po vestuvių atsikvėps, nes niekas nepasikeis. Be to, jei ji nenori išsiskirti su savo „prekės ženklu“,  vyras neturėtų versti jos. Tiesiog turėtų paaiškinti partneriui savo sprendimo priežastis ir toliau mėgautis savo asmenybe!

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą