Archyvo nuotrauka

Gydytojai sako, kad vanduo yra naudingas ir nepaprastai svarbus organizmui – ir jie teisūs. Tačiau yra vienas įspėjimas, kad gurkšnis ledinio gaivinančio skysčio gali sukelti rimtų pasekmių. „Pykinimas yra mažiausia blogybė“, – sako JAV gyventojas, kuris labai apgailestavo, kad nusprendė numalšinti troškulį lediniu vandeniu, lauke kepinant  +37 laipsnių karščiui.

 

Po kelių akimirkų vaikinas suprato, kad kažkas negerai

Teksaso valstijoje Hiustono mieste gyvenantis  Adamas Schaubas dirbo su savo tėvu kaitrioje saulėje, kai termometras rodė 37 laipsnius šilumos, rašo „LadBible“.

Vaikinui per kūną kone srove tekėjo prakaitas, o skruostai ėmė tiesiog degti. Adamo tėvas suprato, kad sūnui reikia trumpos pertraukos pailsėti.  Schaubas jaunesnysis nuėjo prie automobilio. Jis įjungė oro kondicionierių ir iš šaldytuvo išsiėmė butelį ledinio vandens, norėdamas atsigaivinti. Po kelių akimirkų vaikinas suprato, kad kažkas negerai.

„Pradėjau pastebėti keletą mažų spuogų ant rankų, pykino ir kojos pradėjo tinti“, – pasakojo Schaubas.

Vaikinas nusprendė dar šiek tiek palaukti, tikėdamasis, kad viskas greitai praeis. Bet tai tik blogėjo. Ir Adamas prarado sąmonę.

„Pajutau, kad ruošiuosi vemti, iškišau galvą iš sunkvežimio, kuriame slėpiausi nuo karščio. Kitas dalykas, kurį prisimenu, yra tai, kad tėvas ėmė mane tempti iš automobilio ir kad guliu veidu į žemę“, – teigė vaikinas.

 

Kambario temperatūros skysčiai puikiai padeda atvėsinti kūną

Susijaudinęs tėvas nedelsdamas iškvietė greitąją pagalbą, manydamas, kad jo sūnų ištiko šilumos smūgis. Vaikino akys išsprogo ir jis negalėjo atsigauti kelias minutes.

Medikai greitai atvyko į įvykio vietą ir paaiškino, kodėl Adamas staiga pasijuto blogai, nepaisant to, kad jis buvo automobilyje. „Visa tai dėl staigios temperatūros pokyčio“, – sakė jie.

Anot jų, kai lauke tvyro pragariškas karštis, žmogaus kūno temperatūra pakyla, nepaisant to, kad kūnas stengiasi ją reguliuoti. Tą akimirką, kai Adamas gėrė ledinį vandenį greitai ir dideliais gurkšniais, jis nežinojo, kad visa tai yra stipriausias jo kūnui stresas.

Skystis pateko tiesiai į skrandį ir greitai jį atvėsino. Į šią hipotermiją kūnas reagavo staigiai atsiradusiu didžiuliu  šilto kraujo kiekiu, kuris ir sukėlė pykinimą, o paskui – sąmonės netekimą.

Gydytojai perspėja, kad tais atvejais, kai šiluma tampa nepakeliama, negalima gerti daug šalto vandens. Kambario temperatūros skysčiai puikiai padeda atvėsinti kūną. Na, o jei po ranka nėra nieko, išskyrus vandenį iš šaldytuvo, tai nepaprastai svarbu jį gerti labai atsargiai ir  mažais gurkšneliais.

 

Nuotr. Adamas išgėrė ledinio vandens  per kaitrą ir prarado sąmonę

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą