Simonas ir Maria nusifotografavo su Austrijos prezidentu Alexanderu Van der Bellenu ir jo žmona

Austrai Maria Naber ir Simonas  Couvreuris – abu su Dauno sindromu, prieš metus pirmą kartą šalies istorijoje atidarė vieną garsiausių pasaulyje šokių renginį – Vienos balių.

 

Tikslas – įtraukti neįgaliuosius ir sveikus žmones į bendrą veiklą

22 – jų metų Mariai Naber, pasirodžius stilinga balta suknele, o jos partneriui  24-erių metų Simonui Couvreuriui – elegantišku kostiumu, skambant nemirtingai Johanno Strausso muzikai Vienos baliuje, visų akys nukrypo į juos. Bet ne dėl poros aprangos stiliaus. Žiniasklaida ne šiaip sau parodė didelį dėmesį debiutantams, turintiems trisomiją. Mat šokėjai, kuriems diagnozuotas Dauno sindromas, pirmą kartą šalies istorijoje atidarė vieną prestižiškiausių ir garsiausių šokio renginių pasaulyje.

Tiesa, pora turėjo iš naujo mokytis valso judesių, nes prieš tai daugiausiai praktikavo modernaus šokio meno stilius ir kryptis. Vienaip ar kitaip, Maria ir Simonas nėra šokių naujokai. Keletą metų jie repetuoja ir koncertuoja kaip Austrijos asociacijos „Ich bin O.K“ („Viskas su manimi gerai“), skatinančios individualų kūrybiškumą, nariai. Šios organizacijos veikloje aktyviai dalyvauja ne tik žmonės su Dauno sindromu, sėdintys neįgaliųjų vežimėlyje, bet taip pat ir paprasti šokėjai. „Ich bin O.K“ organizatoriai sako, kad pagrindinis jų tikslas yra įtraukti neįgaliuosius ir sveikus žmones į bendrą veiklą ir skatinti aktyviai juos dalyvauti socialiniame ir kultūriniame gyvenime.

Iki šiol Maria Naber ir Simonas Couvreuris daugiau dėmesio skyrė šiuolaikiniams šokiams. Pavyzdžiui, Simonas puikia atlieka hip-hopą. Šio šokio stiliumi jis šoka 60 minučių trukmės muzikos spektaklyje „Meilė“, kuriame pasakojama apie pabėgėlių problemas šiuolaikinėje Europoje. Su koncertais Maria ir Simonas jau spėjo apkeliauti pusę Europos, kur dalyvavo įvairiuose festivaliuose.

Bet sulaukusi kvietimą į Vienos  šokių balių, pora sutriko. Mat paaiškėjo, kad pastaraisiais metais šio renginio choreografai labai apsunkino užduotį naujokams, į valsą įtraukdami naujus, gana sudėtingus elementus ir judesius.

Nepaisant to, pora aktyviai repetavo vienoje klasikinių šokių mokykloje Aukštutinėje Austrijoje, kur jiems profesionalūs choreografai Maria ir Christophas Santneriai pravedė keletą pamokų. Reikėjo išmokti ne tik būdingą valsui laikyseną, bet ir „privalomą“ šypseną. Maria ir Simonas repetavo penkias valandas per dieną ir septynias dienas per savaitę. Aprangos kodas čia buvo toks pat griežtas kaip ir per  šokių balių. Merginos ir moterys turėjo šokti su baltomis palaidinėmis ir  juodais ilgais sijonais, o vaikinai  ir vyrai – apsirengę kostiumais ir baltais marškiniais.

Po to jie kartu su kitais debiutantais žengė ant Vienos operos scenos. Čia taip pat nebuvo lengva: šokant partneris turėjo pakelti savo partnerę už juosmens ir apsukti. Bet vaikinai tai padarė. Tačiau kaip ir kitoms poroms, taip ir Mariai su Simonu teko įveikti jaudulį. „Šokant svarbu susikaupti, norint ne tik teisingai atlikti judesius, bet ir šypsotis“, – aiškino Maria.

 

Džiaugiasi pamatę daugiau žmogiškumo šiame renginyje

2019 metų kovo pirmąją Marija ir Simonas, tarp daugiau nei šimto kitų šokėjų, patraukė į istorinį Vienos operos pastatą. Kol svečiai rinkosi, fotografavosi, gėrė šampaną, kalbėjosi su žiniasklaidos atstovais ir klausėsi, kaip dainuoja Anna Netrebko, jos vyras Yusifas Eyvazovas, Maria Naber ir Simonas Couvreuris ruošėsi valsui.

Nuskambėjo pirmieji Johanno Strausso muzikos akordai. Po trumpos pauzės pirmiausiai pasirodė baleto šokėjai. Ir galiausiai – ilgai lauktas valsas. Šokis truko tik keturias minutes, bet visiems be išimties šokėjams tai buvo pats svarbiausias laikas: juk visi susirinkusieji stebėjo juos iš teatro žiūrovų salės. Balius tradiciškai buvo rengiamas Vienos operos pastate.

Po to Maria Naber ir Simonas Couvreuris atsidūrė svečių ir žiniasklaidos dėmesio centre. Austrijos kancleris Sebastianas Kurzas pakvietė porą pašokti kartu. Politikas juokavo, kad tą vakarą neplanavo šokti, nes juda gana prastai ir nesijaučia užtikrintai ant grindų. „Tegul profesionalai tai daro“, – Kurzas linktelėjo link Marios ir Simono. Šis pažadėjo jaunam politikui keletą šokių pamokų. O Maria šypsodama prisipažino, kad jai labai patiko šokti valsą su Sebastianu Kurzu.

Po to Simonas ir Maria nusifotografavo kartu su Austrijos kancleriu Sebastianu Kurtzu ir jo žmona Simonas Couvrereris bei su Austrijos prezidentu Alexanderu Van der Bellenu ir jo žmona.

Renginiui artėjant į pabaigą, Austrijos prezidentas norėjo pabendrauti su jaunimu. Jis fotografavosi su šokėjais ir savo asmeniniame feisbuko puslapyje paskelbė nuotrauką su parašu: „Maria ir Simonas kartu su dar 143 poromis atidarė Vienos balių. Puikus sumanymas! Šis įvykis padarė balių ypatingu su visomis jo tradicijomis“.

Nuotraukos sulaukė daugiau kaip š tūkst. teigiamų įvertinimų ir daug entuziastingų komentarų.

„Ačiū, kad pridėjote šiek tiek žmogiškumo šiam renginiui“, „Tai yra geras ženklas, kad pora su Dauno sindromu dalyvauja Vienos baliuje!“, „Galų gale kažkas keičiasi… “, „ Malonu gyventi šioje šalyje “- tai tik keletas komentarų, kuriuos žmonės paliko socialiniuose tinkluose.

Vienos balius iš paukščio skrydžio

Tekstas ir nuotraukos: facebook.com/ichbin.ok

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą