70 proc. respondentų teigė, kad jie padeda vaikams atlikti namų darbus

Pietų Misisipės universiteto mokslininkų grupė, atlikusi tyrimą, kuriame dalyvavo aštuoni šimtai žmonių, nustatė, koks fizinis vyrų tipas yra laikomas geriausiu tėvu.

Buvo įvardytos ir tokios savybės kaip atsidavimas, ištikimybė ir gerumas

Tyrimo mechanizmas buvo toks: dalyviams buvo parodytos įvairaus ūgio ir svorio vyrų nuotraukos ir paprašyta tiriamųjų atsakyti į klausimą, kokias tėvų savybes jie gali sieti su pavaizduotomis nuotraukose.

Taip dauguma vyrų, turinčių antsvorio, buvo pripažinti „geriausiais tėčiais“. Mat jiems buvo priskirtos savybės: išmokyti vaikus naujų dalykų, gerai padėti atlikti namų darbus, siekti gerų pažymių mokykloje ir apsaugoti vaikus iškilus pavojui. Buvo įvardytos ir tokios savybės kaip atsidavimas, ištikimybė ir gerumas. Kalbant apie lieknus vyriškos lyties atstovus, jie gavo daugiau nemalonių atsiliepimų kaip tėvai.

Žinia, namų darbai yra tikra kankynė daugeliui moksleivių.  Skandinavijos ir kai kuriose kitose Vakarų Europos šalyse bei JAV  namų darbai apskritai neužduodami. Bet Rytų Europos šalių moksleiviai vis dar kankinami užduodamomis užduotimis namuose.  Bet kodėl niekas neskuba palyginti su Japonija, kur moksleiviai ne tik atlieka namų darbus, bet ir mokosi iki vėlaus vakaro?..

Aišku, kai vaikas eina į mokyklą, tėvai  nori padėti jam atlikti namų darbus. Kaip dažnai tėvai  padeda savo vaikams? Kiek laiko moksleiviai praleidžia namų darbams atlikti? Ir pagaliau, kokie dalykai, anot tėvų, laikomi sunkiausiais?

 

Nemažai tėvų ruošia pamokas už vaikus

Remiantis tęstinio švietimo ekonomikos centro tyrimo duomenimis, buvo apklausta 8,2 tūkstančiai respondentų. Daugiau nei pusė jų buvo pradinių klasių mokinių tėvai. Tyrimas buvo atliktas siekiant suprasti, ar šiuolaikiniai tėvai yra pasirengę padėti savo vaikams atlikti namų darbus ir kiek valandų per dieną jie tai daro.

Taigi, 70 proc. respondentų teigė, kad  jie padeda vaikams atlikti namų darbus, 33 proc.  atsakiusiųjų į klausimus tvirtino, kad vaikai turėtų patys susitvarkyti su pamokomis, 56 proc. tėvų atsakė teigiamai, paklausti, ar jie atliko namų darbus už vaikus.

Daugiausia laiko ir dėmesio skiriama matematikai (72 proc.), gimtajai kalbai (70 proc.), taip pat užsienio kalbai (50 proc.) ir skaitymui (36 proc.). Šiuos dalykus vaikai atlieka namuose, prižiūrimi tėvų.

Per tyrimą taip pat paaiškėjo, kad apie 30 proc. respondentų namų darbams kasdien skiria apie valandą. 29 proc. sėdi su vaikais dvi valandas, 22 proc. tėvų praleidžia daugiau nei dvi valandas. Mokiniai savarankiškai atlieka užduotį apie 2 valandas – 38 proc., apie 3 valandas – 17 proc.

Tyrėjai taip pat išsiaiškino, kad pirmoje klasėje  nuolat padeda vaikams paruošti pamokas beveik 85 proc. gimdytojų, penktoje – 68 proc., o vienuoliktoje – beveik 25 proc. Kitaip tariant, kiekvienoje ketvirtoje absolvento šeimoje tėvai mokosi kartu su savo vaiku.

Tačiau, anot pedagogikos specialistų, ne visi vaikai gali įvaldyti mokyklos programą. Penki svarbiausi veiksniai yra šie: tėvų dėmesio trūkumas, nepilnos šeimos auklėjimas, prasta vaiko sveikata, pačių mokytojų profesionalumo stoka ir pernelyg sudėtingos mokymo programos.

 

parengta pagal sciencemag.org

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą