Niekas specialiai nenori pasenti greičiau, bet, nepaisant to, visi tai daro. Kalbame apie įpročius, kuriems daugelis iš mūsų nuolat ar karts nuo karto nusideda. Galite sumažinti jų poveikį, jei norite sustabdyti odos senėjimą.
Kai kurių įpročių atsikratyti ypač svarbu tokiame amžiuje, kai pradeda „tiksėti“ biologinis laikrodis, vis greičiau skaičiuodamas laiką. Daugeliui žmonių odos senėjimo procesas pastebimai pagreitėja po 40 metų, o veidrodyje tampa ypač pastebimas po 50 metų.
Mes daug darome, kad sulėtintume odos senėjimą: naudojame šiuolaikinius serumus, senėjimą stabdančius kremus, o gal net retsykiais atliekame kai kurias kosmetines procedūras. Ir vis dėlto, paprastai, mes patys nesuvokiame, kaip keli blogi įpročiai pagreitina odos senėjimą. Tiksliau, net nesuvokdami jų poveikio odai, o kartais ir to, kiek jie gali prisidėti prie priešlaikinio senėjimo.
- Visada miegate ant to paties šono
Ar užmiegate ant šono? Tuomet tikriausiai mieliau gulėsite ant to paties mėgstamo šono, nes taip geriau išsimiegosite. Bet tai kenkia odai, nes kas naktį kartojama poza visada suspaudžia veidą ir odą iškirptės srityje tose pačiose vietose. Dėl to susidaro raukšlės, kurių su amžiumi pradeda ryškėti vis daugiau. Ir jos gali būti labai gilios ir akivaizdžiai pastebimos.
Geriausias sprendimas būtų miegoti ant nugaros. Tačiau jei jums tai sunku, nenatūralu ar tiesiog neatpalaiduoja, galite pasirinkti specialiai šoniniam miegojimui skirtą senėjimą stabdančią pagalvę, kuri neleis susiformuoti raukšlėms miegant. Yra net specialios pagalvės, kurios skirtos padėti priprasti miegoti gulint ant nugaros.
- Rūkymas
Viena ar dvi surūkytos cigaretės draugų kompanijoje arba pilnas pakelis per dieną – visi žino apie cigarečių pavojų plaučiams, tačiau daugelis sunkiai įveikia priklausomybę. Naujausi moksliniai tyrimai parodė, kad rūkančios vyresnės nei 50 metų moterys širdies priepuolius ištinka 12-14 kartų dažniau nei nerūkančioms.
Nikotinas taip pat blokuoja hormono estrogeno gamybą ir labai sumažina jo kiekį kraujyje. Būtent estrogenas atlieka apsauginę moters širdies funkciją, o kraujagyslės, žinia, daro poveikį odos elastingumui. Kitas šalutinis priklausomybės nuo rūkymo poveikis – aplink burną susidaro raukšlės, panašios į geriančius per šiaudelį.
Jei mesti rūkyti neįmanoma, ypatingą dėmesį reikėtų skirti veido odai, nepamiršti įprastos drėkinamosios priežiūros ir stengtis per dieną gerti daugiau vandens.
- Perdėta veido išraiška
Veido išraiškos pokyčiai būtini jausmams išreikšti. Niekam nepatinka pašnekovas, kurio veidas sustingęs kaip kaukė. Tačiau tiems, kurie linkę daug susiraukti ar primerkti akis, greitai atsiranda mimikos raukšlių, kurios po tam tikro amžiaus nebeišnyksta savaime.
Stenkitės mažiau suraukti antakius ir taip nespausti vietos tarp antakių. Kontroliuodami savo veido išraišką galite kovoti su mimikos linijomis. Ir toliau ramiai šypsokitės, net jei situacija jus įtemps. Tai paprasčiausias dalykas, kurį galite padaryti. Ir vadinamosios juoko raukšlės jūsų tikrai nepasendins.
- Veido nevalymas vakare
Įprotis vakare nenusiplauti veido dabar laikomas kone visai normaliu dalyku. Tai padeda hidratacijai išlikti viršutiniuose odos sluoksniuose kuo ilgiau. Šis metodas puikiai tinka sausai ir jautriai odai.
Iš tikrųjų jokiu būdu neturėtumėte praleisti veido valymo prieš miegą. Per dieną, praleistą mieste, ant veido nusėda dulkių, taršos ir riebalų mikrodalelės, net jei visai neišėjote iš namų. Jei nepašalinsite šių likučių, palikite juos ant veido per naktį, būtent tada, kai jūsų oda tikrai turėtų atsigauti ir ilsėtis.
Veidą nusiplauti po ilgos ir sunkios dienos gali erzinti, bet tai būtina. Raskite prausiklį, kuris greitai putoja, vienu metu pašalina nešvarumus ir makiažą bei lengvai nuplauna odą. Tai pagreitina procedūrą. Arba rinkitės micelinį vandenį, atitinkantį jūsų odos tipą, bet tuomet jį taip pat reikia nuplauti nuo veido vandeniu ar toniku.
- Jokio odos drėkinimo
Nesuminkštinta oda į bet kokį orą ir hormoninius pokyčius reaguoja paraudimu, išsausėjimu ar lupimusi. Jei jaunystėje teptis serumu ir veido kremu netapo įpročiu, yra laiko tai sutvarkyti, kol dar ne vėlu. Žodžiu, kas rytą (vakarą) reikia veidą tepti savo odos tipą atitinkančiu drėkinamuoju kremu.
Jei iš įpročio jums atrodo, kad veidas po kremu nekvėpuoja, neprakaituoja ir nestangrėja dėl liftingo efekto, pirmiausia pabandykite išbandyti keletą kremų variantų, pasikonsultavę su patyrusiais konsultantais. Svarbu turėti kelių rūšių skirtingo tankio kremus, skirtus įvairiems hormonų ciklo periodams ar sezonams.
- „Buhalterio kupra“
Tikriausiai girdėjote šį terminą, tiesa? Šis reiškinys atsiranda, jei ilgą laiką žiūrite į išmanųjį telefoną nuleidę galvą. Galvojate, kad tai paveikia tik paauglius, tačiau priklausomybė nuo išmaniųjų telefonų gali privesti su amžiumi susijusio „buhalterio kupros“ – į priekį palinkusio kaklo.
Tai veda prie netaisyklingos laikysenos ir tolesnio kaklo raumenų ir odos suglebimo. Rezultatas dažnai yra dvigubas smakras, kaklo ir pečių skausmas, rankų sąnarių sustingimas. O vaizdas iš šono palieka daug norimų rezultatų ir tikrai neatrodysite jaunesni.
Šiai problemai išspręsti nėra jokių ypatingų patarimų. Tiesiog reikia pakelti galvą, laikytis tinkamos laikysenos, o galbūt retkarčiais padėti išmanųjį telefoną į šoną. Ir būtinai atlikite pilatesą ar jogą. Taip pat lengvus jėgos pratimus pečių juostos raumenims.
- Apsaugos nuo saulės vengimas
Naudoti kremą nuo saulės tik paplūdimyje vasarą ir jo nenaudoti grįžus į miestą – blogiausia, ką galite padaryti savo odai.
Apsauginį kremą nuo saulės reikia tepti kasdien visą saulėtą sezoną nuo kovo iki rugsėjo. Mat ultravioletinių spindulių, greitinančių odos senėjimą, poveikis yra gana pastovus ištisus metus.
Raskite lengvos tekstūros SPF, kurį galima dėvėti po makiažu visą dieną. Kasdieniniam naudojimui skirtas kremas nuo saulės neturi būti lipnus ir turi būti lengvai naudojamas.
Taip pat kaip apsauga tinka dekoratyvinė kosmetika, kurios SPF ne mažesnis nei 25-30: pagrindas, pudra ir skaistalai. Jie padės išlaikyti apsaugą nuo saulės visą dieną.