Vyrų sveikata ir potencija labai priklauso nuo testosterono lygio organizme. Šis hormonas atlieka pagrindinį vaidmenį palaikant vyriškumą, fizines ir psichologines funkcijas, taip pat turi įtakos bendrai savijautai.
Atlieka lemiamą vaidmenį vyro organizme
Vienas iš būdų palaikyti sveiką testosterono lygį yra tinkamai maitintis. Šiame straipsnyje apžvelgsime penkis maisto produktus, kurie padeda padidinti testosterono gamybą organizme. Ir paaiškinsime, kodėl testosterono lygio palaikymas yra toks svarbus vyrų sveikatai.
Testosteronas yra pagrindinis lytinis hormonas, lemiantis daugumą vyrams būdingų fizinių savybių. Ir nors šio hormono yra ir moters organizme, jo kiekis ten gerokai mažesnis.
Testosteronas vaidina lemiamą vaidmenį vyro organizme. Jis užtikrina lytinę brandą ir palaiko reprodukcinės sistemos veiklą.
Be to, testosteronas reguliuoja riebalų sankaupų pasiskirstymą. Šis hormonas dalyvauja raudonųjų kraujo kūnelių gamyboje, aprūpindamas organizmą optimaliu deguonies kiekiu.
Tai pat padeda plėtoti raumenų jėgą ir padidinti raumenų masę. Testosteronas skatina ir plaukų augimą ant kūno ir veido, nulemdamas vyrišką išvaizdą. Tai taip pat turi įtakos kaulų tankiui, užtikrinant jų patikimumą ir stiprumą.
Be to, testosteronas reguliuoja kitų hormonų veiklą, užtikrindamas harmoningą viso organizmo veiklą.
Kas lemia testosterono lygio sumažėjimą? Gyvenimo būdas ir mityba turi didelę įtaką testosterono kiekiui organizme. Nereguliari mityba ir fizinio aktyvumo trūkumas yra pagrindiniai veiksniai, lemiantys nutukimą, o tai savo ruožtu neigiamai veikia šio hormono lygį.
Tyrimų duomenimis, jau nuo 30 metų vyrų testosterono lygis pradeda natūraliai mažėti, o po 45 metų šis procesas yra maždaug 1 proc. per metus.
Be to, per didelis alkoholio vartojimas gali neigiamai paveikti testosterono kiekį organizme, paveikti jo funkcionalumą ir gamybą.
Kokie maisto produktai gali padidinti testosterono kiekį?
Gyvenimo būdas, apimantis per daug perdirbto maisto, sočiųjų riebalų ir cukraus vartojimas, padidina nutukimo ir uždegimų tikimybę, o tai neigiamai veikia vyrų sveikatą.
Įrodyta, kad daugelis maisto produktų skatina testosterono gamybą. Ar norite sužinoti, kurie konkretūs produktai prisideda prie šio proceso? Pažvelkime į juos atidžiau!
- Kiaušiniai
Vištų kiaušiniai yra ne tik puikus aukštos kokybės baltymų, kurie yra pagrindinė mūsų ląstelių statybinė medžiaga, šaltinis, bet ir nepakeičiamas trynyje esančių maistinių medžiagų šaltinis vyrų sveikatai palaikyti.
Pirma, trynyje yra svarbių riebaluose tirpių vitaminų, tokių kaip vitaminai A, D ir E. Vitaminas A yra būtinas sveikai odai, regėjimui ir imuninei sistemai.
Vitaminas D ne tik atlieka pagrindinį vaidmenį pasisavinant kalcį ir fosforą, o tai yra svarbu kaulų sveikatai ir imuninei sistemai, bet ir palaikant vyriškų hormonų lygį organizme.
Vitaminas E yra antioksidantas, apsaugantis kūno ląsteles nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio.
Ir vis dėlto tryniuose yra cholesterolio – svarbios mūsų organizmo sudedamosios dalies, būtinos antinksčių ir lytinių liaukų steroidinių hormonų, reguliuojančių daugelio vidaus sistemų veiklą, sintezei. Be to, juose gausu sočiųjų ir mono nesočiųjų riebalų rūgščių.
- Špinatai
Špinatai yra neatsiejama sveikos mitybos dalis ir vertingo magnio šaltinis, kuris aktyviai veikia raumenų veiklą ir nervų sistemą.
Svarbu pabrėžti, kad tarp jėgos treniruočių, skirtų raumenims stiprinti, ir testosterono kiekio organizme yra tiesioginis ryšys.
Tarptautiniame endokrinologijos žurnale paskelbtas tyrimas rodo, kad daug magnio turinčio maisto vartojimas skatina normalią vyrų testosterono sintezę.
Vyrams per dieną patariama suvartoti apie 400 mg magnio, o vos 100 g špinatų atitinka penktadalį šio poreikio.
- Jūros gėrybės
Jūros gėrybėse gausu lengvai virškinamų baltymų, nepakeičiamų omega-3 riebalų rūgščių ir mineralinio cinko, svarbaus lytiniam vystymuisi.
Cinkas vaidina pagrindinį vaidmenį brendimo, augimo ir kūno vystymosi metu. Taip pat turi įtakos antinksčių, hipofizės ir kasos hormonų veiklai.
Naujausi tyrimai patvirtina, kad cinko suvartojimo didinimas ne tik padeda padidinti testosterono kiekį vyrams, bet ir sumažina nevaisingumo riziką, kurią sukelia šio svarbaus elemento trūkumas.
Geriausias jūros gėrybių cinko šaltinis yra austrės, tačiau šio svarbaus mineralo taip pat galima gauti iš organų mėsos, kietųjų sūrių ir moliūgų sėklų. Įtraukę šiuos maisto produktus į savo racioną, aprūpinsite savo organizmą cinku, kurio reikia norint būti sveikiems.
- Įvairiaspalvės daržovės
Tai brokoliai, žiediniai kopūstai, Briuselio kopūstai – šie pavadinimai priverčia jūsų kūną dirbti jums. Jų neįtikėtina paslaptis yra indolai. Šie augalų junginiai yra tikri stebukladariai, turintys unikalių priešuždegiminių ir antioksidacinių savybių.
Indolai turi galimybę netiesiogiai padidinti testosterono kiekį, apsaugodami nuo estrogeno pertekliaus vyrams. Šie moteriški hormonai kelia pavojų jūsų sveikatai, tačiau minėtos daržovės gali padėti išlaikyti vyriškumą ilgą laiką.
- Braziliškas riešutas
Brazilijos riešutai garsėja dideliu seleno kiekiu – esminiu mikroelementu, kuris atlieka pagrindinį vaidmenį palaikant hormonų pusiausvyrą. Jis aktyviai skatina testosterono, pagrindinio vyriško hormono, sintezę.
Rekomenduojamas vyrams poreikis yra apie 70 mikrogramų seleno, ir stebėtina, kad tik viename braziliškame riešute yra šio svarbaus mineralo dienos poreikis.
P.S. Nerekomenduojama savarankiškai gydytis ar naudoti neįrodytus gydymo metodus. Kreiptis į gydytoją ir vadovautis įrodymais pagrįstos medicinos rekomendacijomis yra vienintelis teisingas sprendimas kovojant su įvairiomis ligomis.
Svarbu pažymėti, kad šiame straipsnyje nepateikiamos diagnozės ir nenurodoma, kad skaitytojas gali turėti kokių nors sveikatos problemų. Straipsnis pagrįstas tyrimų išvadomis, gydytojų nuomonėmis ir pateikiama tik informaciniais tikslais!
Naudingos tam tikrų produktų savybės taip pat yra parašytos tik informaciniais tikslais, remiantis visuotinai žinomais duomenimis. Atkreipiame dėmesį, kad šis straipsnis neskatina naudoti šių produktų kaip savigydos metodo! Bet kokie su sveikata ir mitybos pokyčiais susiję klausimai turėtų būti aptariami tik su gydytoju asmeninės konsultacijos metu.