Jei gerbsite trenerį, jūsų vaikui visada bus didesnė sėkmės tikimybė. Archyvo nuotrauka

Sportas neretai panardina vaikus į „suaugusias“ emocijas bei  atima iš jų nerūpestingas  laisvalaikio valandas. Tačiau tai taip pat suteikia pergalių patirties ir formuoja charakterį. Žinoma, daug kas priklauso ir nuo to, kaip suaugusieji gali padėti vaikui sportinio gyvenimo išbandymuose.

 

  1. Būkite pavyzdžiu

Sportas turėtų būti jūsų šeimos tradicijų tąsa, o ne kažkas neįprasto jūsų šeimoje. Jei vaikas auga aplinkoje, kurioje sportas yra gyvenimo dalis, o tėvai yra sektinas pavyzdys, tada jo susidomėjimas treniruotėmis bus daug didesnis.

  1. Žvelkite į ateitį, bet mėgaukitės dabartimi

Šeimos pokalbiai apie kurią nors  sporto šaką, ateities varžybų planus – visa tai priimtina, tačiau nereikėtų pamiršti ir dabarties. Jei akcentuojate  ir sutelkiate dėmesį tik ties svajonėmis ir  lūkesčiais, tuomet jūs ir jūsų vaikas prarandate šiandien vyksiančių mokymų svarbą. Būkite tėvais, kurie gyvena dabartimi, o planus palikite treneriui. Kalbėti apie klaidas ir siūlyti – trenerio darbas. Jei tėvai nori dalyvauti treniruočių procese, tai galima aptarti su treneriu, kuris duos namų darbus. Pavyzdžiui, mama padės vaikui atlikti techninį darbą.

  1. Skatinkite rizikuoti ir pabrėžti pastangas, nepaisant rezultato

Žinoti, kaip rizikuoti, būtina. Pagirkite vaiką už jo sprendimus ir atkaklumą. Nevartokite neaiškių frazių, o kalbėkite aiškiai, pabrėždami visas žaidimo akimirkas. Pavyzdžiui, „Buvo puiku, kai šiose rungtynėse rizikavai. Nors įvarčio neįmušei, bet labai tavimi didžiavausi!“. Kai sportininkas bando atlikti aukštesnį nei jam įprastą lygį ir jam tai pavyksta, pastangas reikia pabrėžti nepaisant rezultato.

  1. Leiskite jam priimti sprendimus

Neįmanoma tapti sėkmingu sportininku, jei nežinai, kaip ir ką pasirinkti. Tikslai ir lūkesčiai yra labai svarbūs, tačiau jei vaikas nuolat bandys pateisinti savo tėvų ambicijas, jis pats gali labai greitai prarasti susidomėjimą sportu. Mat sportininką  ir šiaip spaudžia bei skatina treneriai ir komandos draugai. Papildomas tėvų spaudimas (nors ir su gerais ketinimais) šiuo atveju akivaizdžiai netinkamas.

  1. Treneris turi būti sąjungininkas

Jei su treneriu elgsitės kaip su priešu, ar jūsų jaunasis sportininkas jį suvoks kitaip? Ne visada galite sutikti su trenerio sprendimu, tačiau užuot suabejoję jo autoritetu, pasikalbėkite su juo arba pasitikėkite jo patirtimi ir profesionalumu. Jei gerbsite trenerį, jūsų vaikui visada bus didesnė sėkmės tikimybė.

  1. Eikite į savo vaikų varžybas

Nepamirškite mėgautis kiekviena akimirka, džiaugtis pergalėmis ir kartu įveiktais sunkumais. Pasidalykite jausmais su vaiku, aptarkite su juo jo rungtynes, turnyrus, olimpiadas. Vaikai visada pastebi tėvų dėmesį, gerbs už dalyvavimą ir palaikymą.

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą