Itin svarbūs žmogaus organizmui liuteinas ir zeaksantinas - tai špinatai, paprikos, uogos, romanetės, petražolės ir taip toliau. Archyvo nuotrauka

Svorio metimas, žinoma, yra geras dalykas, tačiau jaustis puikiai ir energingai yra tai, kas tikrai neįkainojama. Ir tai ne tik maistas, o ir kasdieniai įpročiai.

 

 1. Visada eikite miegoti laiku

Ne visada, žinoma, gyvenimo situacija tai leidžia, bet jei eisite visada laiku miegoti ir kelsitės  anksti, jūsų energija ir nuotaika  bus nesugriaunama.

 1. Ankstyvieji pusryčiai ir vakarienė ne vėliau kaip 17 val.

Laikytis šio įpročio reikia ne tik vasarą, o vakarieniauti pradėti anksčiau. Iš tikrųjų organizmas vakare  jau prašo protarpinio badavimo. Ir kuo ilgesnė pertrauka, tuo geriau.

 1. Lengva vakarienė

Žinoma, nulemia bendras dienos kalorijų kiekis, bet nuoširdžiai – net jei per dieną tik šiek tiek pavalgysite, vakare prisikimšus maisto, paburkimo ir ne itin malonios būsenos ryte tikrai neišvengsite.  O netrukus ir papildomi kilogramai. Geriausia – po 17 valandų (sunkiausiais atvejais – 19) baigti valgyti, tačiau  galėtų būti ir sotesnis valgis. Pavyzdžiui, kiaušinienė su daržovėmis ir sūrio gabalėliu.

 1. Šaltas dušas kiekvieną rytą

Užtenka vos poros minučių ir esate pasiruošę užkariauti pasaulį. Ne tik pakelia nuotaiką jau ryte, bet ir bendrą tonusą…

 1. Kiekvieną dieną dešimt tūkst. žingsnių

Tai būtų rimtas indėlis į raumenų masę ir bendrą būsenos savijautą.

 1. Mažai angliavandenių turinti dieta

Tai padės ne tik atsikratyti papildomų kilogramų, bet ir palaikyti reikiamą energijos lygį.

 1. Įvairiaspalvės daržovės ir uogos, žalumynai

Patartina labai atidžiai stebėti antioksidantus. Ypač dėl karotinoidų. Itin svarbūs liuteinas ir zeaksantinas – tai špinatai, paprikos, uogos, romanetės, petražolės ir taip toliau. Viskas šviesu ir spalvinga.

 1. B grupės vitaminai

Jeigu žmogui trūksta B grupės, jis virsta depresyviu, nuobodžiu ir spuoguotu sutvėrimu. Todėl mitybos racione turėtų būti jautienos arba vištienos kepenėlės, raudona mėsa, kiaušiniai, nenugriebtas pienas.

 1. Magnio citratas

Įsidėmėkite, kad magnio niekada nebūna per daug. Todėl išgerkite vandens su citrina prieš miegą ir tai yra geriausia, kas gali nutikti. Miegas taps daug gilesnis ir ramesnis – tiesiog atkuriantis.

 1. Saulė ir vitaminas D

Ultravioletiniai spinduliai pagerina gyvenimo kokybę. Žinoma, jei vasarą pavyksta  įdegti, o šaltuoju metų laiku bent kartą per savaitę užsukti į soliariumą. Saulė yra optimizmo ir džiaugsmo šaltinis. O vitaminas D – puikus imunitetas, nuotaika, reikalingų hormonų sintezė.

 1. Valgykite neužkandžiaudami

2-3 valgymai per dieną, vienas kavos, 2-3 arbatos puodeliai.

 1. Stenkitės gerti daugiau vandens

Ginčai dėl vandens tęsiasi be galo, bet geriant daug vandens pagerėja nuotaika, juntamas  lengvumas ir gaivumas. Dėl tos pačios priežasties patartina valgyti daugiau šviežių agurkų,  salierų ir žalumynų.

 1. Stenkitės nesipykti

Nei su vaiku, nei su draugu, nei su giminėmis.  Jūs neįsivaizduojate, kokie pokyčiai iškart įvyks…

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą