Deja, bet mamos namuose konservuotų pomidorų ir agurkų mėgėjus tenka nuvilti, nes šie produktai nėra patys geriausi favoritai. Mat valgant tokias daržoves neretai sutrinka vyrų testosterono gamyba ir kenkiama širdies bei kraujagyslių sistemai. Archyvo nuotrauka

Akivaizdu, kad žmogaus temperamentas ir savijauta yra susiję. O tai, ką įsidedi į burną, tiesiogiai veikia ir pirmąjį, ir antrąjį. Todėl norėdami turėti  pakankamai energijos ne tik aktyviam asmeniniam gyvenimui, pagalvokite prieš valgydami viską.

 

Taigi, jūsų dėmesiui, didžiausi maisto kenkėjai.

 1. Konservavimas ir įvairus sūdymas

Deja,  bet mamos  namuose konservuotų pomidorų ir agurkų mėgėjus tenka nuvilti, nes šie produktai nėra patys geriausi favoritai. Mat valgant tokias daržoves neretai sutrinka vyrų testosterono gamyba ir kenkiama širdies bei kraujagyslių sistemai. Druskos gausa kenkia sąnariams. Tai taip pat sumažina kraujo tekėjimą į organus, kurie yra strategiškai svarbūs organizmui.

 1. Kava

Kava – visai ne meilės gėrimas. Juk kofeinas skatina streso hormonų išsiskyrimą, todėl sunku atsipalaiduoti. Todėl vietoj antros kavos puodelio išgerkite stiklinę sulčių, arba paprasčiausio vandens. Šie gėrimai tikrai nekenkia! Beje, prie puodelio kavos venkite ir saldžių bandelių!

 1. Visos greito maisto gėrybės

Patikėkite, po sočios gruzdintų bulvyčių ir mėsainių vakarienės jokios naktinės veiklos nevyks. Tačiau problemų su virškinimo traktu, vidurių pūtimo, sunkumo skrandyje – greičiausiai neišvengsite.

 1. Brokoliai

Nors jis ir laikomas sveiku produktu, bet, deja, ši daržovė prisideda prie dujų susidarymo. Todėl geriau juos valgyti vienam, o ne su mylimu žmogumi.

 1. Energetiniai gėrimai

Tai didžiulis kiekis cukraus, įvairių kenksmingų cheminių medžiagų rinkinys plius kofeinas. Taip, jie suteikia trumpą energijos pliūpsnį, bet per tą laiką nieko nesuspėsite padaryti. Ir tai tikrai pakeis nuovargis ir apatija.

 1. Mėlynieji sūriai

Dažnas mėlynųjų sūrių vartojimas sutrikdys hormoninį foną ir sumažins hormonų, kurie tiesiogiai veikia jūsų veiklą, gamybą. Taip pat daro neigiamą įtaką estrogeno, testosterono ir progesterono hormonams. Galite vaišintis sūriais, bet geriau jais nepiktnaudžiauti.

 1. Riebalai

Tai reiškia keptą maistą, kuriame yra daug aliejaus ir kitų riebalų. Tai prisideda prie arterijų užsikimšimo, kraujotakos sutrikimų, aukšto kraujospūdžio ir svorio padidėjimo.

 1. Soja ir visi jos produktai

Jei mėgaukitės sojos pienu, tofu ir kitomis sojos gėrybėmis, fitoestrogenai visiškai išstumia iš jų testosteroną.

 1. Baltų miltų gaminiai

Juose galima rasti saldymedžio, o jos sudėtyje esanti glicerino rūgštis blogai veikia testosterono gamybą.

 1. Visi ankštiniai augalai

Įskaitant pupeles, žirnius, lęšius, avinžirnius. Ankštiniai augalai sukelia pilvo pūtimą, sunkumo jausmą ir vangumą bei apatiją!

 1. Spragėsiai

Deja, bet ir šis nesveikas produktas kelia vidurių pūtimą!

 1. Alkoholis

Bet koks alkoholis yra žalingas.  O jei jo daug, tai blogai veikia jūsų pojūčių aštrumą, sukels judesių koordinacijos, nervų sistemos problemų. Nors viena taurė raudono vyno ir nepakenks. Bet ne daugiau!

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą