Elonas Muskas siūlo kiekvienam mokiniui sudaryti individualią programą, atitinkančią jo pomėgius ir gebėjimus, todėl mokymosi procesas bus daug kartų efektyvesnis ir malonesnis tiek mokiniams, tiek mokytojams

Iki šiol Elonas Muskas be didelio džiaugsmo prisimena savo mokyklos metus. Savo vaikams jis sukūrė savo mokyklą, pavadintą Ad Astra (lot. „į žvaigždes“), įkurtą savo užmiesčio dvare. Mokykla mažai žinoma, bet vieną dalyką tikrai žinome – ši mokykla griauna visus senus švietimo stereotipus, rašo „Daily Mail“.

 

Testai ir abstrakčios užduotys yra nenaudingos

Tiek daug kalbėta apie tai, kad mokyklos pažymiai griauna vaikų savigarbą ir sukuria neigiamą konkurencinę atmosferą mokyklos bendruomenėje. Elono Musko mokykloje pažymių nėra, yra universali valiuta – „astrai“, kuriuos vaikas gauna ne už teisingą užduoties išsprendimą, o už savo projekto ar tyrimo sukūrimą ir įgyvendinimą. Be to, projektai gali būti labai įvairūs – nuo ​​tobulo obuolių pyrago recepto iki išmanios svetainės sukūrimo.

Anot Musko, švietimas neturėtų būti tikslas. Kiek vaikų eina į vidurinę mokyklą vien dėl to, kad gautų baigimo pažymėjimą ir po to galėtų stoti į aukštąją mokyklą. Elonas Muskas teigia, kad toks požiūris neleidžia vaikui tapti tuo, kuo jis iš tikrųjų gali būti. Dėl to vaikas  neretai įgyja paklausią ar prestižinę profesiją, būdamas joje visiškai neprofesionalus ir nenorėdamas ten būti. Musko mokiniai yra užsiėmę pagrindinių žinių apie pasaulį įgijimu, kuris padeda vaikams suprasti, kokioje veiklos srityje jie gali būti tikrai talentingi ir genialūs.

Musko tvirtinimu, testai ir abstrakčios užduotys yra nenaudingos. „Testai su formaliais klausimais ir atsakymais, abstrakčios stačiakampio perimetro skaičiavimo užduotys yra beprasmiai ir neleidžia vaikui tobulėti bei realiai pritaikyti savo žinių“, – įsitikinęs milijardierius. Musko mokykloje atliekamos užduotys yra tiesiogiai susijusios su praktika ir realiu gyvenimu, o tai padvigubina įgytas žinias, nes tai įrodo jų naudingumą.

Elonas Muskas teigia, kad daug svarbiau yra gilinti moralės ir etikos studijas mokykloje, nes realiame gyvenime dažnai nesusiduriame su būtinybe apskaičiuoti gretasienio plotą. Daug svarbiau yra sudėtingos moralinės dilemos ir pasirinkimai. Muskas įsitikinęs, kad vaikai turi būti mokomi kritiškai žvelgti į pasaulį, išbandyti savo vertybių sistemą ir suteikti jiems moralinį kompasą bei empatiją.

 

Svarbiau pamatyti savo akimis, o ne mokytis iš vadovėlio

Elono Musko mokykloje nėra skirstymo į klases, visi vaikai kartu perskaito medžiagą, kartu aptaria ją per pertraukas. O po to jau  ir namuose. Anot jo, tokiose situacijose neefektyvu vaikus skirstyti į uždaras grupes, nes tokiu atveju konkurencija ir lenktyniavimas nusveria pažintinį susidomėjimą ir norą išsiaiškinti tiesą.

„Fiziką, chemiją, biologiją ir kitus gamtos mokslų dalykus reikėtų mokytis praktiškai“, – sako žinomas verslininkas. Jo teigimu, gana daug jaunuolių po mokyklos įstoja į inžinerijos ir mokslo sritis, net nežinodami, su kuo sieja savo gyvenimą. Praktiniai užsiėmimai iš arti supažindina vaikus su mokslu, parodo jo universalumą ir gilumą. Svarbu, kad vaikai šio pasaulio dėsnius pamatytų savo akimis, o ne mokytųsi iš vadovėlio. Tuo pačiu metu šie ir kiti dalykai nepraras savo svarbos.

Visi vaikai yra skirtingi, todėl privaloma programa skirtingų pomėgių ir gebėjimų vaikams sukelia jiems tik priešiškumą mokyklai. Elonas Muskas siūlo kiekvienam mokiniui sudaryti individualią programą, atitinkančią jo pomėgius ir gebėjimus, todėl mokymosi procesas bus daug kartų efektyvesnis ir malonesnis tiek mokiniams, tiek mokytojams. Galutinis projekto Ad Astra tikslas – ugdyti kiekvieno vaiko unikalias savybes, o ne pritaikyti jas vienai sistemai.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą