„Jūs tikriausiai buvote susitikusios jas vaikų žaidimų aikštelėse ar socialiniuose tinkluose. Jų vaikai visada elgiasi nepriekaištingai, nuo trejų metų mokosi anglų kalbos ir padeda namuose.  „Tobulos“ mamos išmano viską apie vaikų auginimą ir auklėjimą, rūpinasi šeima, užsiima savo verslu ir eina į jogą. Atrodytų, belieka tobulomis mamomis tik žavėtis, bet kažkodėl jos erzina  „paprastas“ moteris“, – rašoma rašytojos Marie Bolda-Font knygoje „Les 12 collèges d’Hercule“ („12 Herkuleso kolegijų“).

 

Sukelia kaltės jausmą dėl nenoro ar nesugebėjimo būti tokiomis, kaip jos

Anot rašytojos, naršant socialiniuose tinkluose ir vartant blizgius žurnalus, susidaro įspūdis, kad XXI amžiuje būti normalia mama nebeužtenka. „Iš visų pusių mus puola supermamos, kurios ne tik žino, geba ir suspėja viską, bet ir daug kalba apie savo nepriekaištingumą ir tobulumą. Jau septintą valandą ryto jos įdeda į „Instagram“ ir paskelbia sveikų pusryčių nuotraukas, o devintą – jos „Twitter‘yje“ praneša, kad netoliese atidarytas klubas, skirtas užsiėmimais su kūdikiais pagal madingo pedagogo psichologo metodą. Po to socialiniuose tinkluose pasirodo sveikų ir subalansuotų pietų nuotraukos. Dar vėliau – „ataskaitos“ iš  atžalų treniruočių futbolo mokykloje, šokių akademijoje ar anglų kalbos kursų“, – rašoma autorės knygoje. Be to paaiškėja, kad „tobulai motinai“ priklauso nedidelė viešųjų ryšių agentūra, internetinė veganiškų produktų parduotuvė ar kitas madingas verslas.

Susitikus „tobulą mamą“ žaidimų aikštelėje, medicinos klinikoje ar parduotuvėje, ji mielai pasidalins išmėgintomis vaikų auginimo paslaptimis. Būtinai pasakys, kad jos kūdikis nuo gimimo puikiai miega, valgo ir niekada nebūna kaprizingas. „Nes aš viską dariau taip, kaip patariama knygose“, – pasakys ji. Galiausiai nustebsite, kad dar neparinkote savo vaikui prestižinės mokyklos,  jodinėjimo kursų ir fechtavimo trenerio. „Kaip? Nenuvesite savo sūnaus ar dukros į fechtavimo treniruotes? Tai madinga. Be to, jos lavina abiejų smegenų pusrutulių funkcijas! Jūs galvojate nuvesti savo dukrą į gimnastikos užsiėmimus? Ką jūs! Tai – kenksminga. Visi ekspertai rašo apie tai!“

Kaip ten bebūtų, bet „tobula motina“ visada atrodo puikiai, nors ir teigia, kad „jau šimtą metų nesilankė salone“. Jos sportiško sudėjimo kūno pavydi net jos asmeninė trenerė. „Tobula moteris“ didžiuojasi, kad lengvai įlenda į džinsus, kuriuos nešiojo dar vidurinėje mokykloje.

Kodėl „tobulos motinos“ užuot žavėjusi, neretai erzina kitas moteris? „Pirmiausiai todėl, kad „tobulos motinos“ sukelia mumyse kaltės jausmą dėl „beprasmiškos egzistencijos ir dėl nenoro ar nesugebėjimo būti tokiomis, kaip jos.“, – galvoja prancūzų rašytoja. Mat paprasta moteris, užuot palepinusi šeimą turtinga vitaminais vakariene, išvirė makaronų. O užvakar apskritai užsisakė picą į namus. Vietoj jogos, nuėjo su draugais į kavinę ir ten sušveitė tris pyragaičius. Kartais ryte neturi jėgų ne tik stilingai susitvarkyti plaukų, bet juos net ir išsiplauti. Nes vaikas nemiegojo visą naktį. Ir tada ją pradeda kankinti kaltės jausmą dėl  nekompetencijos.

„Mes visi norime būti geriausios motinos savo vaikams ir  apmaudu toms, kurios to negali padaryti. Bet ar jos blogesnės už „tobulas motinas“? – retoriškai klausia knygos autorė.

 

Joms malonu kurti padailintą motinystės įvaizdį

„Atsipalaiduokite ir įsidėmėkite – visada esate tobula mama savo vaikui ir jis nekeis jūsų į nieką kitą. Kadangi jis myli savo mamą tokią, kokia ji yra: be šukuosenų, makiažo ir su papildomais kilogramais. Ir jis bus jums dėkingas dėl to, kad per prievartą netempsite į jo nekenčiamas fechtavimo treniruotes, papildomus anglų kalbos užsiėmimus. Vietoj to jūs kapstysitės su juo kartu smėlio dėžėje“, – sako Marie Bolda –Font.

Jos manymu, iš tikrųjų visos šios gražios ir nudailintos „tobulų motinų“ istorijos yra apsimestinės ar išgalvotos. Nes kiekviena diena nebūna kaip pasaka.

„Rytais joms taip pat sunku atsiplėšti nuo lovos, kartais pusryčiams padeda ant stalo greito paruošimo košę, o kitą mėnesį planuoja „užrišti“  reikalus su futbolu ir šokiais, nes per brangu ir treneris šiaip sau“, – sako rašytoja.

Anot jos, „tobulos motinos“ „prekės ženklas“ atsirado reaguojant į stereotipus apie beviltišką ir beprasmišką moters gyvenimą, išėjus motinystės atostogų. Tiesiog joms malonu kurti padailintą motinystės įvaizdį be bemiegių naktų ir  keičiamų sauskelnių vidury nakties. Ir tada „tobulos motinos“ pasakė: „Ne, mes ne tokios!“ Ir pasiūlė naują įvaizdį. Tai yra jos nesėdi užsidariusios tarp keturių kambario sienų, bet aktyviai gyvena su kūdikiu. Dėl tokios savo nuostatos jos išpopuliarėjo ir socialiniuose tinkluose. Daug moterų norėjo pasekti jų pavyzdžiu, tapti panašiomis į jas.

Bet kažkuriuo metu atsirado per daug „tobulų motinų“. Ko gero tarp jūsų draugių irgi yra tokių. Galbūt jos neskelbia nuotraukų „Instagram‘e“, kad nudžiugintų tūkstančius sekėjų, bet retų susitikimų metu jos stebina savo pasakojimais, kaip teisingai gyventi neįsitempus. Jos niekada nesako, kad yra pavargusios, kad nesuspėja, neturi laiko ar ko nors nežino.

Todėl nenuostabu, kad pastaruoju metu  turi ką pasakyti ir parodyti vis daugiau „normalių motinų“. Jos nesiskundžia motinystės sunkumais. Priešingai – kalba apie tai su humoru ir be didelių pagražinimų. Joms nieko nereiškia įdėti į socialinius tinklus savo vaiko nuotraukas, kuriam buvo užmautos skirtingų spalvų kojinės. „Normaliai mamai“ nieko nereiškia įdėti ir kiek apsvilusio obuolių pyrago nuotrauką, nes tu metu ji su sūnumi žaidė indėnus.

„Normalios motinos“ neprašomos nedalija patarimų ir nenori būti pavyzdžiu visoms kitoms. Jos kalba apie tai, kad auginant vaikus pasitaiko ir juokingų, ir sunkių akimirkų. Svarbiausia – laikyti galvą ant pečių ir į viską žiūrėti su lengvu humoru.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą