Sūnų auklėjimo klaidos, kurias dažnai daro motinos, gali neigiamai paveikti tiek pačių berniukų gyvenimą, tiek jų požiūrį į tėvus. Šiandien mes išsiaiškinsime, kurios auklėjimo klaidos yra dažniausios.

 

Geriausias pavyzdys yra mama, auginant sūnų be tėvo šeimoje

Deja, vis dar gana dažna situacija, kai išsiskyrusi mama viena augina sūnų. Tačiau reikia pastebėti, kad auklėjimo metodai ir idėjos per pastaruosius dvidešimt metų pasikeitė gana stipriai.

Anksčiau berniukai, pernelyg globojami tėvų, dažnai augo bejėgiai ir visiškai nepritaikyti suaugusiųjų gyvenimui. Dabar tendencijos šiek tiek pasikeitė. Daugelis motinų bando auginti tikrus vyrus, nors neturint gero pavyzdžio, kai šalia yra stiprus ir atsakingas tėvas, gali būti sunku.

Atrodytų, kad pakanka vien gerų norų ir puikaus tikslo?.. Tačiau tokį gerą ketinimą galima įgyvendinti ir su didžiulėmis klaidomis. Būtent šios klaidos  ir gali sugadinti  bet kurios iš jų sūnaus ateitį.

Taigi, ko reikėtų vengti, auginant sūnų? Pirmiausiai pernelyg didelių jam keliamų reikalavimų.

Reikia auginti rūpestingą sūnų vyrą, o ne paklusnų ir nuolankų „avinėlį“.  Todėl frazės, kurios nuolat prasideda žodžiais: „tu privalai …“, „būtinai padaryk tą ir tą“, „aš reikalauju…“ ir panašiai  – greičiau paskatins sūnų sąmoningai nevykdyti to, kas prašoma ir yra susiję su jo pareigomis, nei tikėtis, kad bus padaryta.

Tokiais atvejais geriausias pavyzdys yra mama, net ir augant be tėvo šeimoje. Tai reiškia, kad mama, atlikdama kurį nors darbą namuose, paprašytų sūnaus padėti, o ne vien reikalauti, kad jis padarytų tą ar kitą darbą.  Visada geriau, kai šalia yra žmogus, kuris ne tik palaiko, bet ir nebijo prisiimti atsakomybės. Todėl visus savo manipuliavimo metodus, kurie yra pagrįsti vien skundais ir dejonėmis, geriau iškart palikti nuošalyje.

 

Negalima perkelti savo neigiamos patirties ir emocijų ant savo vaiko gležnų pečių

Sveikas smalsumas ir vis labiau įsibėgėjantis energingumas yra pagrindiniai psichiškai sveiko vaiko požymiai. Todėl labai nepageidautina sulaikyti  ar net stabdyti tokias savo atžalos savybes. Žinoma, bet kuri mama jausis daug ramesnė, jei jos vaikas visą dieną sėdės namuose, sudėjęs rankas ant kelių. Tačiau atminkite, kad jo socializacija ir gebėjimas pažinti pasaulį savaip yra  vienas svarbiausių veiksnių.

Būtent dėl ​​to atsiranda tikrai atviras pasauliui žmogus, kuris nebijo įgyti naujos patirties, net padarydamas daug klaidų. Privalome rūpintis savo vaikais, bet taip pat leisti jiems žinoti viską, kas vyksta aplinkui. Norint tai padaryti, turite ieškoti išeities ar kompromisų su savo sūnumis.

Išsiskyrimas visada yra sunkus ir skausmingas. Net žmonės, kuriems pavyko išsiskirti kaip draugams, ilgą laiką negali atprasti ir susitaikyti su tuo. Tačiau negalima perkelti savo neigiamos patirties, požiūrio ir emocijų ant savo vaiko gležnų pečių. Juk jis nekaltas dėl to, kad jūs nesutarėte su vyru ir išsiskyrėte. Todėl kad ir netyčia ar atsitiktinai sūnui mesta frazė „tu lygiai toks pat, kaip ir tavo tėvas“ ir „tikiuosi, kad nekartosi tėčio klaidų“, giliai įstrigs į širdelę  ir dar nei vienam jų nepadėjo palaikyti artimesnius santykius su motina.

Jei norite, kad jūsų sūnus augtų pasitikintis, atsakingas ir patenkintas savo gyvenimu vyras, pasistenkite vengti tokios taktikos. Vaikų auklėjimas yra atsakingiausia ir sunkiausia užduotis kiekvieno, nusprendusio tapti tėvu, gyvenime. Tačiau svarbu ir būtina prisiimti šią atsakomybę, jei norite savo vaikui laimės.

 

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą