Jei buvęs sutuoktinis, nors ir negyvena šeimoje, tačiau maloniai dalyvauja vaiko gyvenime, verta jį gerbti ir priimti

Naujas tėtis ar mama? Tavo, mano ar mūsų vaikai? Kaip padaryti naują šeimą laimingą ir pilnavertę, kurioje auga vaikai iš ankstesnių santuokų? Kaip išvengti klaidų ir netgi pradžiuginti vaikus, kurie auga naujoje santuokoje? – šiuos ir panašius klausimus dažnai užduoda psichologams ne viena pora, sukūrusi naują šeimą.

 

Ne mažiau svarbu visus vaikus laikyti „mūsų“, o ne „tavo ar mano“   

Natūralu, bet pradžioje tikrai neišvengsite pavydo tarp vaikų. Norėdami jį sumažinti, turite suprasti, kad iš pradžių nauji šeimos nariai nebus priimami kaip savi. Vaikai noriai nesidalins savo tėvais ar asmenine erdve, jiems taip pat nebus lengva ir paklusti.

Tai reiškia, kad tėvams gali tekti sumažinti savo asmeninę erdvę. Todėl pirmiausiai patariama išsamiai ir maloniai paaiškinti, kaip jie gali bendrauti ir sutarti „ankštose patalpose“, nesipešant ir neįžeidinėjant vienas kito.

Ne mažiau svarbu visus vaikus laikyti „mūsų“, o ne „tavo ar mano“. Juk net biologiniai tėvai su savo vaikais elgiasi skirtingai (juk jie yra individualūs),  bet daug geriau visada stengtis elgtis teisingai ir prisiminti, kad svarbiausia ramybė šeimoje yra harmonija.

Taip pat svarbu parodyti dėmesį kiekvienam iš vaikų atskirai, kad jie galėtų dalintis savo problemomis ar išgyvenimais privačiai. Tuo tarpu kai visi susirenka prie  pietų ar vakarienės stalo, svarbu paraginti visus nepamiršti namų ruošos darbų, o padarius klaidą ar netinkamai pasielgus, turi tai pripažinti ir nuoširdžiai atsiprašyti.

Jei tarp tėvų – vyro ir žmonos dominuoja tarpusavio supratimas ir meilė –  tada puiku!  Bet prireiks nemažai kantrybės, kad naujieji tėvai ir vaikai galėtų tą patį pasiekti. Todėl pabandykite užmegzti šiltus santykius su vaiku, darykite viską, kad nekeistumėte jo įprastos rutinos ar įpročių, stenkitės išklausyti, suprasti ir užjausti jį.

 

Neverskite vaikų skambinti pamotei ar patėviui, vadinti juos  mama ar tėčiu

Ne mažiau svarbu, kad santykiai klostytųsi natūraliai, savo ritmu, nes  vis tiek „visiems geras ir mielas“ nebūsite. Be to, labai pravartu būtų susirasti bendrų interesų arba nustebinkite vaiką savo išskirtinėmis galimybėmis. Tai suartins  jus dvasiškai ir emociniai.

Jei vienas iš tėvų yra miręs, tiesiog reikia būti labai kantriam ir atjaučiančiam. Arba jei buvęs sutuoktinis, nors ir negyvena šeimoje, tačiau maloniai dalyvauja vaiko gyvenime, verta jį gerbti ir priimti. Neverskite vaikų skambinti pamotei ar patėviui, vadinti juos  mama ar tėčiu, geriau leiskite jiems pagarbiai kreiptis į juos vardais. Galų gale tegul jūsų vaikas pats nusprendžia, kaip kreiptis į patėvį, pamotę  ar globėją. Tuo tik laimėsite jo pagarbą.

Jei naujasis tėtė įsivaikino berniuką ir suteikė jam savo pavardę, neskubėkite keisti vaikų paso duomenų. Pasirinkite tinkamą laiką, kai pasakysite, kodėl tai reikės padaryti (logiškas paaiškinimas – mes dabar esame viena šeima). Svarbu, kad neliktų jokių šeimos paslapčių, nes jos atskleidžiamos labai greitai ir sukelia emocinę traumą tiek vaikams, tiek tėvams.

Žinia, nuoširdi meilė tikrai gali padėti išspręsti bet kokius sunkumus ir tapti abipuse! Todėl atėjus į naują šeimą vyrui, pasakykite vaikui, kad namams reikalingas tvirtas pagrindas, o šeima –  tai ir yra meilė! Žodžiu, viskas priklauso tik nuo jūsų, suaugusių. Linkime jūsų šeimai sėkmės, tarpusavio supratimo ir didelės laimės!

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą