Po kiekvieno užsiėmimo pasikalbėkite su mokiniu ir tėvais. Aptarkite visus privalumus ir trūkumus, kuriuos įžvelgėte darbe (atminkite, kad reikia pradėti nuo teigiamų pusių). Be to, aptarkite, kaip galite ištaisyti tam tikrus trūkumus per kitą pamoką. Archyvo nuotrauka

Atrodo, kad korepetitorius niekuo nesiskiria nuo mokymo mokykloje: yra mokytojas, yra mokinys yra mokymo programos. Ir vis dėlto mokymas turi savo taisykles.

Ne paslaptis, kad nemažai mokyklos mokytojų  dirba ir korepetitoriais. Vieniems tai – būdas papildomai užsidirbti, kitiems – tik pomėgis. Daugelis  studentų tampa korepetitoriais, kaip patys dar mokosi, o kai kurie  moko kitus jau sulaukę sąmoningo amžiaus ir turėdami didžiulę pedagoginę patirtį.

Bet nepaisant amžiaus ir patirties, kiekvienas dėstytojas susiduria su tam tikromis problemomis. Yra nemažai taisyklių, kurių  vertėtų laikytis, bendraujant su mokiniu ir jo tėvais. Bet šį kartą pateiksime šešias pagrindines.

 

  1. Būkite atviri

Neslėpkite nuo tėvų, ką darote su vaiku – informacija turi būti prieinama. Tai yra, turėkite visada po ranka archyvą – aplanką su medžiagomis ir namų darbais. Tai bus patogu ir jums: duomenys visada čia pat, jei prireiktų ką nors paaiškinti tėvams. Turint sukauptą archyvą, galite toliau dirbti net iš savo telefono: susirasti reikalingus dokumentus arba  nusiųsti nuorodas į reikalingus failus.

  1. Paklauskite

Pirmiausiai išsiaiškinkite, koks yra mokinio ir tėvų tikslas, į ką  labiau sutelkti dėmesį – gramatiką, kalbėjimą, pasiruošimą egzaminams. Nuo to priklauso jūsų darbas ir moksleivio motyvacijos lygis. Būna ir taip, kad mokinio ir jo tėvų tikslai nesutampa. Tada korepetitorius gali atlikti „tilto“ vaidmenį, kuris, pasiekęs kompromisą, sujungs jų norus į vieną visumą.

  1. Palaikykite grįžtamąjį ryšį

Po kiekvieno užsiėmimo pasikalbėkite su mokiniu ir tėvais. Aptarkite visus privalumus ir trūkumus, kuriuos įžvelgėte darbe (atminkite, kad reikia pradėti nuo teigiamų pusių). Be to, aptarkite, kaip galite ištaisyti tam tikrus trūkumus  per kitą pamoką.  Prireikus, pasikalbėkite su tėvais asmeniškai.

Jei mokote nuotoliniu būdu, tada parašykite žinutę tėvams. Jums tai nieko nekainuos, o tėvai supras, kad jo vaikai svarbūs ir jums, ir jiems.

  1. Nenutylėkite problemų

Ar mokinys nuolat „nespėja“ pasiruošti pamokai? Ar dažnai prašydavote laisvo laiko pati, o ne per savo tėvus? Tai ženklas, kad geriau apie šią susiklosčiusią situaciją papasakoti tėvams. Atminkite, kad jūs gaunate pinigus už privačias pamokas, o mainais  tėvai nori, kad jų vaikas pasisemtų žinių ir gautų puikių rezultatų!

  1. Patvirtinkite

Būtinai patvirtinkite ir susitarkite dėl susitikimo laiko. Kiek kartų yra buvę, kad mokinys ar vienas iš tėvų tiesiog pamiršta pamoką. Pakaks paprastos žinutės prieš pamoką. Sukurkite pranešimo šabloną ir išsiųskite priminimą. Pavyzdžiui: „Labas vakaras, primenu, kad rytoj susitinkame…“

  1. Jauskitės laisvai

Būna, kad mokinys pamiršta susimokėti už pamoką (tiesiog išskrido iš galvos!). Nedvejodami aptarkite šią problemą. Jūs atlikote savo darbą, todėl už jį reikia mokėti.

Ir paskutinis dalykas: kiekvienas korepetitorius turi suprasti, kad pradėdamas mokyti vaiką, prisiima  atsakomybę už jį ir jo sėkmę įsisavinant dalyką.

Tikimės, kad šios taisyklės jums padės jūsų darbe ir suteiks pasitikėjimo savo jėgomis!

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą