Londono gyventoja, vardu Ashanti, paskelbė vaiko pagrobimo vaizdo įrašą, kurio liudininke ji ir tapo, – rašo leidinys „Upworthy“. Dar vieno tragiško įvykio išvengė 11-mečio kazachstaniečio  Akzholo Sansyzbajevo išgelbėta 7 metų mergytė, kurią vyras tempė į statybų aikštelę. Berniukas nedvejodamas puolė paskui juos.

 

Vaizdo įrašas greitai pasklido po internetą ir atkreipė policijos dėmesį

Ashanti vienuolikmetė sesuo Zian paskambino ir pranešė apie keistą porą, vaikštinėjančią šalia namų. Po sesers skambučio Ashanti išskubėjo į gatvę ir pamatė vyrą ir mergaitę, kurie dar nebuvo dingę iš akių. Nedvejodama mergina nubėgo paskui juos. Filmuotoje medžiagoje matyti, kaip Ashanti persekioja pagrobėją ir reikalauja, kad vyras paleistų vaiką.

– Ką tu su ja darai? – sušunka vaizdo įrašo autorė.

– Ji yra mano sesuo ir tai yra mūsų šeimos reikalas, – atsako nepažįstamasis.

Bet Ashanti nepatikėjo vyru ir tęsė filmavimą, sekdama juos. Kai ji priėjo arčiau, vyras paleido vaiką ir pabėgo. Mergytę ištiko šokas ir tik per ašaras sumurmėjo:

  • Ačiū tau, ačiū. Aš ką tik ėjau į mokyklą.

Vaizdo įrašas greitai pasklido po internetą ir atkreipė policijos dėmesį. Policija apžiūrėjo teritoriją ir jau kitą dieną sulaikė 26 metų kanadietį Nelsoną. Jis buvo apkaltintas smurtu ir pagrobimu.

Vartotojai, peržiūrėję vaizdo įrašą, užvertė Ashanti  dėkingumo kupinais komentarais.

„Daug žmonių galėjo dėl to įvykio nesukti galvos arba abejingai praeiti pro šalį. Tai, ką padarėte, buvo neįtikėtina. Jūs tiesiogine to žodžio prasme išgelbėjote šią mergytę nuo nelaimės. Jūs esate tikra didvyrė! Pasauliui reikia daugiau tokių žmonių kaip jūs“, – parašė vienas  vartotojų.

Bet vaizdo įrašo autorė mano, kad visus vartotojų perliukus reikia persiųsti jos jaunesnei seseriai, kuri atkreipė dėmesį į nepažįstamąjį ir pajuto, kad kažkas negerai.

„Norėčiau padėkoti jums visiems atskirai. Aš nesu didvyrė, aš tik džiaugiuosi, kad turėjau drąsos tai padaryti iki galo, – parašė Ashanti tviteryje. – Tikra herojus čia yra mano jaunesnioji sesuo, kuriai yra tik 11 metų. Ji pastebėjo, kad kažkas negerai ir iškart man paskambino. Kitaip aš nebūčiau galėjusi išgelbėti šios mažos mergaitės“.

 

Labai bijojo, bet negalėjo palikti mergytės nelaimėje

Dar vieno tragiško įvykio išvengė 11-mečio kazachstaniečio  Akzholo Sansyzbajevo išgelbėta 7 metų mergytė, kurią vyras tempė į statybų aikštelę. Berniukas puolė padėti, – rašo inaktau.kz.

Rugpjūčio mėnesį, eidamas pro statomą namą  naujame mikrorajone, 11 metų Akzholas atkreipė dėmesį į vyrą, priverstinai tempusį mažą mergytę, kuri priešinosi ir verkė. Berniukas ėmė juos sekti.

Įtardamas, kad kažkas negerai, Akzholas greitai užlipo į 5-ą statybvietės aukštą ir nufotografavo abu.

Mergytė beviltiškai rėkė. Berniukas puolė žemyn ir paprašė netoliese dirbusių vyrų pagalbos.

„Tai buvo rugpjūčio 27 d. Ėjau namo ir pastebėjau, kaip vyras paėmė mažą mergaitę už rankų  ir ėmė tempti į statomą namą. Nufotografavau juos telefonu, nes pajutau, kad kažkas bus negerai. Aš juos sekiau, girdėjau jų pokalbį. Aš bijojau, nes iš pokalbių supratau, kad jis nori ją išprievartauti. Nubėgau ir viską papasakojau suaugusiesiems. Aš labai bijojau, bet negalėjau palikti mergytės nelaimėje. Kai atėjo suaugusieji, vyras išsigando ir paleido mergaitę, o aš jai padėjau nusiraminti“, – pasakojo vienuolikmetis per apklausą pareigūnams.

Netrukus nusikaltėlis buvo sulaikytas. Paaiškėjo, kad tai jaunas vyras, gimęs 1995 metais.

Jaunasis herojus apdovanotas respublikinės sąjungos „Už ypatingus nuopelnus“ garbės ženklu.

Tėvams ir mokytojams buvo padėkota už deramą vaiko auklėjimą ir palinkėta, kad jis ir ateityje išliktų tikru herojumi.

 

 

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą