Norint merginoms ir moterims apsisaugoti nuo prievartautojų, reikia žinoti, ką jie galvoja, kur ir kaip išsirenka aukas. O taip pat ir ko jie bijo ar vengia.

Dažniau žvalgosi tų moterų, kurių drabužius galima lengvai nuplėšti

Amerikiečių žurnalistas, buvęs teismų reporteris, knygų ir straipsnių kriminalinėmis temomis autorius Richardas Lee Orey norėdamas išsiaiškinti, kas įvyksta prievartautojo galvoje, apsilankė įkalinimo vietose ir pakalbino nuteistuosius už seksualinius išprievartavimus. Tuo pačiu žurnalistas tikisi, kad tai padės merginoms ir moterims išvengti pavojaus arba žinos, kaip apsiginti,  prievartautojui užpuolus.

„Gana dažnai girdime apie nužudymus, prievartavimus, pagrobimus, teroristų atakas ir kitus baisius dalykus ir kiekvieną kartą meldžiamės, „gerai, kad tai neatsitiko su manimi ir mano šeima“. Kaip bebūtų gaila, bet niekas negali būti užtikrintas, jog nelaimė aplenks“, – sakė Richardas Lee Orey Anot jo, baisiausias bet kurios motinos košmaras sužinoti, kad su jos vaiku atsitiko nelaimė. Kad   ji tapo prievartautojo ar net sekso maniako auka.

Richardo Lee Orey tvirtinimu, ši informacija pateikta remiantis suimtų prievartautojų parodymais bei prisipažinimais, kas labiausiai atkreipia potencialių aukų dėmesį.

Pirmiausiai prievartautojas atkreipia dėmesį į aukos plaukus. Be to, jie renkasi moterį ilgais palaidais plaukais arba surištais į uodegą ne dėl to, kad labiau patiktų ilgaplaukės, o kad būtų už ką  nutverti. Išeina, kad trumpais plaukais moterys rečiau patenka į sekso prievartautojų nagus.

Po to prievartautojas atkreipia dėmesį ir į moters drabužius. Jie dažniau žvalgosi tų moterų, kurių drabužius galima lengvai nuplėšti. Kai kurie net nešiojasi peilį šiam reikalui. Kitaip tariant, jei būna iš ko rinktis, jie stveria ne džinsais apsirengusią, o suknele vilkinčią merginą ar moterį. Ypač vasarą.

Be to, potencialūs prievartautojai atkreipia dėmesį į merginas, kalbančias telefonu arba kažko ieškančias savo rankinėse. Mat kai mergina kažkuo užsiėmusi, praranda budrumą ir ją daug lengviau pačiupti.

Dar vienas labai svarbus dalykas – prievartautojų aukomis dažniau tampa išgėrusios merginos ar moterys, nes jos ne tik praranda budrumą, bet ir nepajėgia pasipriešinti.

Teismų reporteris taip pat išsiaiškino, kad dažniausiai prievartautojai užpuola dailiosios lyties atstoves anksti ryte – tarp 8.00 ir 8.30 valandos ir vėlai vakare – nuo 23 val. ir vėliau. Aukos dažniausiai užpuolamos prekybos centrų, biurų automobilių stovėjimo aikštelėse, kavinių ir restoranų tualetuose, miesto viešuose tualetuose ir panašiai.

Prievartautojas pagriebia ir stengiasi iš karto nutempti merginą ten, kur jis negali būti sučiuptas.

Tik 2 proc. prievartautojų įvykdo nusikaltimą, turėdami ginklą. Mat pagal JAV galiojančius įstatymus, už išprievartavimą skiriama  5- 7 metų laisvės atėmimo bausmė, o išprievartavus grasinant ginklu, nesvarbu šaunamuoju ar šaltuoju, laukia  – 15-20 metų laisvės atėmimo bausmė.

Nuteistieji prievartautojai neslėpė, kad užpuolus merginą ar moterį ir jai mėginant ištrūkti, pradėjus  rėkti arba smarkiai pasipriešinus, gali ir paleisti. Jiems užtenka poros minučių, norint suprasti, kad gali atkreipti ar pritraukti nepageidaujamą dėmesį.

Mergina buvo ne iš kelmo spirta – tvojo alkūne užpuolikui į paširdžius ir pabėgo

Nusikaltėliai prievartautojai taip pat patikino, kad moterys, kurios turi rankose skėčius arba kitus panašius daiktus, sąlyginai yra saugesnės. Tačiau raktais nuo mašinos ar namų sunku bus apsiginti, nes reikia būti labai arti užpuolusio, norint raktais sužaloti jam veidą.

Nuteistieji prievartautojai atskleidė dar keletą apsigynimo būdų. Anot jų, jei merginą ar moterį kas nors seka iš paskos gatvėje, automobilių stovėjimo aikštelėje ar lifte, nereikia bijoti žiūrėti jam tiesiai į akis ir pakalbinti. Pavyzdžiui, paklausti, kiek dabar valandų arba kad šiandien puikus (prastas) oras. Tokiais atvejais prievartautojai dažniausiai palieka merginas ramybėje dėl dviejų priežasčių. Mat supranta, kad dabar jau pažįstamas jo veidas ir balsas ir prireikus galės atpažinti. Ir tuo pačiu auka savotiškai praranda savo patrauklumą. todėl prievartautojas ir pasišalina.

O jei nepažįstamas vyras sutemus imtų žingsniuoti tiesiai į moters pusę, pavyzdžiui, staiga pereidamas į kitą gatvės pusę ir artėdamas, moteris turėtų ištiesti rankas į priekį ir sušukti: „Stok! Stok, sakau, kur eini!“. Mat daug apklaustų įkalintų sekso prievartautojų sakė, kad tai juos išgąsdina. Tai yra kažką panašaus netikėtai ir įsakmiai išgirdus, jie sutrinka ir pasimeta, todėl taip pat linkę pasišalinti, pamatę, kad ji nebijo ir pasirengusi gintis.  Jiems reikalingas tik lengvas grobis…

Nuteistieji prievartautojai neslėpė, kad merginos ir moterys turėtų nešiotis ašarinių dujų balionėlius, kuriuo prigrasinus ar net panaudojus, priverstų nusikaltėlį atsitraukti. O ji galėtų pabėgti. Vienas nuteistųjų prisiminė atvejį, kai mergina išsitraukė iš rankinės dezodoranto balionėlį ir pagrasino papurkšti. Kol jis stabtelėjo ir suabejojo, mergina pabėgo.

Bet jei vis dėlto prievartautojas pastvėrė merginą į glėbį ir jai nepavyksta ištrūkti, tegul pamėgina pergudrauti užpuoliką. Jei jis sugriebė, pavyzdžiui, už liemens iš nugaros, mergina galėtų labai stipriai suduoti jam alkūne į skaudžiausias vietas – tarp pažasties iki alkūnės zonos arba į vidinę šlaunų pusę. Įdomu tai, kad žurnalisto kalbinti nuteistieji prievartautojai vieningai siūlo merginoms  lankyti bent trumpus savigynos kursus, kus jas išmokytų, kur ir kaip teisingai smūgiuoti užpuolikui. Vienas nusikaltėlis neslėpė nukentėjęs nuo merginos,  kurią bandė išprievartauti fiktyviai pakvietęs į pasimatymą. Bet ji buvo ne iš kelmo spirta – tvojo alkūne jam į paširdžius!

Paskui nusitaikė į jo tarpkojį, bet jis spėjo atsitraukti! Nedaug trūko, būtų ir nokautavusi.

Bėda ta, kad daug merginų galvoja, jog besigindamos ar suduodamos užpuolikui, gali tik dar labiau jį įsiutinti. Bet paklausti prievartautojai patikino, kad jiems reikia merginų, kurios nesipriešina ir kad nebūtų problemų. Vadinasi, smarkiai besipriešinančios merginos gali pridaryti jiems daug  problemų! Be to, jei prievartautojas tiestų ranką į merginą, reikia griebti už dviejų jo rankos pirštų ir kaip galima stipriau atlaužti juos. „Kol užpuolikas raitysis iš skausmo, bėkite, kiek tik kojos neša ir garsiai šaukitės pagalbos!“, – pamokė vienas nuteistųjų.

Anot nuteistųjų, apskritai merginos ir moterys turi laikytis elementaraus saugumo: nevaikščioti vienoms naktimis. Juo labiau – išgėrus. Daugiau žvalgytis į šalis, o pastebėjus kokius nors nesuprantamus nepažįstamo vyro elgesio požymius, nebijoti imtis veiksmų. Tai yra skambinti pagalbos telefonu. „Jei mergina apsiriktų, geriau atrodyti kvailai, nei galėtų įvykti daug blogiau, paaiškėjus, kad iš tikrųjų tai – pavojingas žmogus. Jis gali ne tik išprievartauti, bet ir nužudyti!“, – įspėjo vienas nuteistųjų.

Moterys mėgstančios pasėdėti automobilyje, gali neišvengti nelaimės

O jei nusikaltėlis dar kėsinasi ir į merginos rankinuką ar piniginę, reikia ne atiduoti jam, o kuo toliau numesti į priekį ar šoną. Tikėtina, kad tuo metu rankinės turinys jį sudomins labiau, nei mergina. Ir kol jis ieškos daiktų tamsoje, mergina turi bėgti kiek tik kojos neša ir neatsisukdama.

„Tačiau, jei nusikaltėlis ar nusikaltėliai mėgintų  įgrūsti merginą į mašinos bagažinę, tai spardykitės, kaip įmanydamos, pasistenkite išdaužti mašinos užpakalinį žibintą, rėkite kaip paklaikusios. Nusikaltėliui gal tai bus ir nė motais, bet štai kiti vairuotojai, pravažiuojant būtinai atkreips dėmesį ir, tikėtina, iškvies policiją“, – sakė vienas atliekančių bausmę. Nuteistieji neslėpė, kad tokiu būdu ne vienai merginai pavyko sėkmingai  išvengti nelaimės ar pabėgti.

Anot jų, moterys mėgsta apsipirkusios prekybos centre pasėdėti automobilyje. Tiesiog apžiūrėti nusipirktus daiktus ar patikrinti prekių čekius. „Nedarykite to niekada! Nes gali būti, kad nusikaltėlis stebėjo jus parduotuvėje ir atsekė iki mašinos. Jam nieko nereiškia akimirksniu atsidurti ant užpakalinės mašinos sėdynės, įremti į nugarą tariamą ar tikrą peilį ir liepti važiuoti ten, kur jis pasakys. Todėl įsėdusios į automobilį, iš karto važiuokite iš ten!“, – nuteistieji atskleidė žurnalistui  padarytų nusikaltimų ypatumus.

Anot jų, o jei vis dėlto užpultų mašinoje ir pridėtų pistoletą prie galvos ar peilį, jokiu būdu negalima garsiai rėkti ir šauktis pagalbos. „Įsakius važiuoti, įjunkite variklį ir bevažiuojant rėžkitės į kelkraštį ar medį! Merginą ar moterį išgelbės apsaugos pagalvė, o štai jūsų „keleiviui“ gali ir labai nepasisekti. Kai tik padarysite avariją, iš karto pulkite iš mašinos ir kuo greičiau į kojas. Geriau sudaužyti mašiną nei po kiek laiko rastų jus mirsią kur nors“, – mokė nuteistieji.

Jų tvirtinimu, bet prieš sėdant į mašiną, pirmiausiai pravartu būtų apžiūrėti, ar atsitiktinai nepastatėte savo automobilį greta furgono ar tamsintais langais automobilio. Tokiu atveju patartina  įlipti į mašiną per keleivio dureles. Nes prievartautojai ir kiti nusikaltėliai  griebia moteris, kol jos mėgina atrakinti mašinos dureles ir sėsti prie vairo.  „Atkreipkite dėmesį ir į mašinas, pastatytas greta jūsų iš abiejų pusių. Jei vienoje jų sėdi įtartinas vyras ir stebi jus, geriau sugrįžkite į parduotuvę ar į darbą ir paprašykite apsaugininko ar išsikvieskite policininką, kad palydėtų,- negailėjo patarimų atliekantys bausmę.

„Naudokitės tik liftu! Nes laiptinė – puiki vieta užpulti moterį ar merginą, ypač naktį!“, – pridūrė vienas jų.

Tyrimo duomenimis, šaudantis pataiko tik  į 4 iš 100 bėgančių aukų. Vadinasi, didelė tikimybė pabėgti nuo ginkluoto nusikaltėlio. „Blogiausiu atveju“ būti sužeistam. Bet bėgti reikėtų „zigzagais“, nes tada didesnė tikimybė, kad nusikaltėlis nepataikys!

Tačiau žurnalisto Richardo Lee Orey manymu, iš prigimties linkusios kitus gailėti merginos, dažniau tampa ir nusikaltėlių aukomis. Nes prievartautojai būna gana simpatiškos išvaizdos, net išsilavinę, jauni vyrai, kurie bando sukelti gailestį ir tuo pačiu įgyti aukos pasitikėjimą.  Jie  apsimeta šlubuojančiais arba besisiūlančiais ką nors padėti.

„Jei išgirdote už durų graudžiai verkiantį vaiką, bet per durų akutę nieko nematyti, skambinkite policijai! Mat nusikaltėliai neretai naudojasi vaikų verksmo įrašais, norėdami išvilioti  moterį iš namų arba patys patekti į vidų. Jie paprastai žino, pas ką eina, nes iki tol mergina ar moteris buvo stebima ir sekama. Šis metodas ne kartą buvo rodomas ir per JAV televiziją, kai buvo paskelbta  vieno nusikaltėlio paieška“, – sakė Richardas Lee Orey.

Nors pas mus dar neteko girdėti tokio atvejo, bet ką gali žinoti… Kaip sakoma, atsarga gėdos nedaro.

 

parengta pagal authorsden.com

4 KOMENTARAI

 1. My partner and I stumbled over here by a different web address and thought I should check things out.
  I like what I see so i am just following you.
  Look forward to looking over your web page again.

 2. Howdy just wanted to give you a quick heads up. The text in your content seem to be running off the screen in Safari.
  I’m not sure if this is a format issue or something to do with browser compatibility but I thought I’d post
  to let you know. The design and style look great though!
  Hope you get the problem fixed soon. Thanks

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą