Tačiau žalia akių spalva - tik 2 proc. planetos gyventojų. Atspalvis susidarė dėl vidutinio melanino kiekio ir gelsvai rudų pigmentų susimaišymo. Archyvo nuotrauka

Kas bebūtumėte – rudakė blondinė ar mėlynakė brunetė, tikriausiai kartais norėdavote sužinoti, kaip atrodytumėte, pavyzdžiui, žaliomis akimis. Tačiau ne visi žino, kad yra daug veiksnių, įskaitant mitybą ir emocijas, kurie gali pakeisti rainelę net be operacijos. Mes jums pateiksime įdomiausius  pavyzdžius, kaip galima radikaliai pakeisti akių spalvą, rašo „Science News“.

 

  1. Kaip nuotaika veikia akių spalvą

Ryškios emocijos visada yra kūno sukrėtimas. Esant audringam džiaugsmui ar stipriam pykčiui, ne tik pasikeičia širdies ritmas, pagreitėja kvėpavimas ar, atvirkščiai, užgniaužia kvapą, bet ir pastebimai paryškėja rainelės spalva. Ji gali tapti labiau prisotinta, kartais tamsesnė, kartais šviesesnė. Bene gryniausią spalvą galima pastebėti žmonėms, išgyvenantiems laimingas akimirkas.

 

  1. Melanino kiekis ir amžius

Jei kūdikis gimė mėlynai pilkomis akimis, jūsų gali laukti staigmena. Mėlynų akių, dar vadinamų „dangaus efektu“, paslaptis slypi mažame melanino kiekyje rainelėje, todėl šviesa yra išsklaidyta, o esant mažam stromos skaidulų tankiui, ji atrodo dar ryškesnė – kaip mėlyna. Todėl daugumos 3-18 gyvenimo mėnesio kūdikių akių spalva gali patamsėti, jei rainelėje susikaupia melanocitų. Visų pirma, tarp kalnuotų regionų gyventojų dažnai atsitinka, kad mėlyna virsta pilka. Tai labai priklauso nuo tėvų akių spalvos. Kartais spalva pasikeičia tik po 10-12 gyvenimo metų.

Tačiau kūdikiams, gimusiems rudomis akimis, viskas stabilu, tai yra jų ryškus atspalvis visam gyvenimui. Dėl didelio melanino kiekio išorinis rainelės sluoksnis sugeria ir atspindi šviesą, kuri suteikia rudą spalvą. Beje, rudakiai turi ypatingą dovaną – mažesnį akių ligų procentą, tačiau būtinai privalo nešioti akinius nuo saulės. Taip pat, remiantis tyrimais, Čekijoje rudakiai dažniausiai suvokiami kaip patikimesni, tačiau šviesiaakiai turi mažiau negatyvumo ir depresijos problemų.

Beje, naujausi tyrimai parodė, kad apie 16 genų turi įtakos akių spalvai, o tai labai apsunkina prognozavimą.

 

  1. „Gyva“ mityba ir organizmo valymas nuo toksinų

Alternatyvioje medicinoje egzistuoja teorija apie ryšį tarp rainelės spalvos ir vidaus organų būklės. Ši kryptis vadinama iridologija, tačiau dėl tvirtos įrodymų bazės trūkumo ji vis dar priklauso pseudomokslinei sričiai. Nepaisant to, dr. Robertas Morse’as, detoksikacijos specialistas, turintis apie 1/4 milijono pacientų, ir ilgametis iridologas, pažymi, kad, jo pastebėjimais, viršutinis akies kvadrantas yra susijęs su smegenų sveikata, o vidinis ratas – su virškinimo sistema. Tačiau jis teigia, kad šviežių vaisių ir daržovių gausa racione gali pastebimai pakeisti akių spalvą. Ir apie savo tyrimus sukūrė vaizdo įrašų seriją.

Viena mergina, jau 6 metus taikanti jo žalios dietos metodą, pasidalijo nuotrauka, kurioje matyti, kaip pasikeitė jos akių spalva. Gydytojo teigimu, gelsvo atspalvio gausa rodo didelį toksinų kiekį. Pakoregavusi žarnyno darbą, mergina pastebėjo akių spalvos pasikeitimą nuo žalsvai rudos iki šviesesnio ir ryškesnio atspalvio bei nepriekaištingą baltymų baltumą. Žinia, kiekvieno žmogaus pigmentas yra unikalus ir reikalaujantis individualios analizės. O apie produktus sakoma, kad, pavyzdžiui,  špinatai padeda akims išlaikyti jaunatviškumą ir suteikia joms spindesio. Medus gali suteikti šviesesnį atspalvį, jūros gėrybės spalvą daro sultingesnę, o alyvuogių aliejus, svogūnai, riešutai taip pat turi įtakos atspalviui.

 

  1. Makiažas ir drabužių spinta gali pakeisti akių spalvą

Moterys turi magišką įrankį, su kuriuo gali akivaizdžiai pakeisti akių atspalvį arba padaryti jį labiau prisotintą. Šis „akių stebuklas“ – tai įvairių atspalvių makiažas, drabužiai, plaukų spalva ir papuošalai. Pavyzdžiui, merginos su rudomis akimis auksinės, rožinės ir šviesiai žalios spalvos aprangos pagalba gali pastebimai „pašviesinti“ rainelę.

O mėlynakiai ar žaliaakiai akių spalvos sodrumą veiksmingai sustiprins naudodami papuošalus iš turkio, smaragdų ir mėlynos spalvos akmenėlių. Tuo pačiu metu neutralios baltos, pilkos ir juodos spalvos leis parodyti tikrąją akių spalvą. Beje, jei nešiojate akinius, paprašykite savo akinių daktaro pritaikyti jiems AR lęšius, kurie jums būtų patogesni ir taip pat neutralizuos akinimą, kad kiti matytų jūsų akių spalvą be iškraipymų.

 

  1. Saulės šviesa ir vieta

Rudos akys yra labiausiai paplitusios žemėje: tarp jų yra  70 proc. pasaulio gyventojų visuose žemynuose – nuo ​​Australijos iki Šiaurės ir Pietų Amerikos. O kai kuriuose regionuose beveik visi gyventojai – 95 proc. japonų, Kinijos, Artimųjų Rytų, Pietų Amerikos, Pietų Europos ir Okeanijos vietinių gyventojų. JAV beveik pusė žmonių yra rudakiai.

Žmonių mėlynomis akimis daugiausia  gyvena Šiaurės Europoje: Estijoje, Danijoje ir Suomijoje – 89 proc. gyventojų, Vokietijoje – 75 proc., Didžiojoje Britanijoje – 50 proc. Kartais toks atspalvis aptinkamas Sirijoje. Beje, 2008 metais Kopenhagos universiteto genetikai atskleidė, kad mėlynoji rainelė yra prieš 6-10 tūkstančių metų atsiradusi geno mutacija. Daktaras Eibergas pažymėjo, kad „iš pradžių visi turėjo rudas akis, o dėl mutacijos sumažėjo melanino gamyba“. Mokslininko teigimu, tai pirmą kartą įvyko Juodosios jūros šiaurės vakaruose.

Tačiau žalia akių spalva – tik 2 proc. planetos gyventojų. Atspalvis susidarė dėl vidutinio melanino kiekio ir gelsvai rudų pigmentų susimaišymo. Dažniausiai aptinkami tarp Ispanijos, Airijos, Rusijos, Brazilijos, Islandijos, Pakistano gyventojų. O rečiausia akių spalva yra geltona, ji susidaro esant lipochromo pigmentui.

 

  1. Akių spalvos „šviesinimas“ lazeriu

Anksčiau buvo atliekamos implantų operacijos, kurios sukeldavo daug rizikos, kartais netekdavo regėjimo, kaip kad nutiko vienai Argentinos „Instagram“ žvaigždei. Tačiau nuo 2011 metų  specialistai pradėjo kurti lazerinę korekciją, kurią išrado daktaras Gregas Homeras iš JAV. Lazerio pagalba sunaikinamos melanino ląstelės, dėl kurių rainelė gali būti „apšviesta“. Tai yra, žmonės su rudomis ir juodomis akimis gali tapti mėlynakiais arba pilkaakiais.

Beje, procedūra trunka tik apie 20 sekundžių, o galutinis rezultatas matomas po 2-4 savaičių.  Pirmieji tyrimai parodė, kad operacija neturi įtakos regėjimui, tačiau reikia laiko ištirti visas pasekmes. Kaip pažymėjo pats Gregas: „Galite saugiai eiti į procedūrą, kai leisiu tai padaryti savo dukrai“, – sakė interviu dr. Gregas Homeras.

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą