Ne taip seniai popiežius atgailavo prieš parapijiečius dėl kunigų pedofilų, o 2008–2009 metais visa Kanada šurmuliavo, atskleidus tiek daug vaikų tvirkinimo ir seksualinės prievartos atvejų. Tiesa, vaikais nepatikėjo tėvai ir tik sulaukę pilnametystės paskelbė, kas jiems nutiko. Bet neretai nutinka ir priešingai – tėvai, nepasitikėdami teisėsaugos institucijomis, patys imasi teisėjų vaidmens  ir skelbia pedofilams savo nuosprendžius.

 

Nusprendė pamokyti, pamatęs gatvėje priekabiaujant prie mergaitės

2007 metais Naujojoje Zelandijoje, Šiaurės Palmerstono Aukščiausiasis teismas paskelbė nuosprendį dviem iki gyvos galvos teisiamiesiems, pripažinus juos kaltais dėl  57 metų Gleno Stinsono nužudymo. Mirusio Stinsono kūnas buvo rastas kelio pakraštyje. Vyrai mirtinai sumušė pedofilą, pamatę, kad jis gatvėje priekabiavo prie mergaitės. Tą dieną iškrypėlis buvo ką tik paleistas iš areštinės, kur jau buvo įkalintas už panašų nusikaltimą.

47 metų Bruce‘as Tamatea prisipažino padaręs nusikaltimą, o jo bendrininkas, 27 metų Aubrey Harrisonas prisiekusiųjų teismui prisipažino vėliau.

Paskutiniame posėdyje Tamatea paprašė teismo pripažinti jį kaltu dėl Stinsono nužudymo ir pareiškė, kad kiti yra nekalti.

Anot tyrimo medžiagos, Gleno Stinsono kūnas buvo rastas kaimo kelkraštyje su akivaizdžiomis smurtinėmis  žymėmis. Vėliau teismo ekspertizė nustatė, kad Stinsonas mirė dėl daugybės smūgių į galvą buku daiktu.

Beje, likus kelioms valandoms iki mirties, laiduojant, Stinsonas buvo paleistas iš kardomojo kalinimo centro ir netrukus turėjo pasirodyti teisme už pasikėsinimą išžaginti 12-metę mergaitę. Be to, jis jau buvo atlikęs laisvės atėmimo bausmę už panašius nusikaltimus, įvykdytus prieš 40 metų.

Teismo posėdžio metu kaltinamasis pasakojo, kad nusprendė pamokyti Stinsoną, pamatę gatvėje priekabiaujant prie mergaitės. Tyrimo metu nustatyta, kad kaltinamieji pedofilą sugriebė, įstūmė į automobilį ir nuvažiavo į atokesnę vietą. Ten vyrai suorganizavo linčo teismą: pradėjo spardyti auką ir mušti plaktuku. „Aš nuėjau per toli“, – teisme sakė Tamatea. Vėliau teisiamasis pridūrė, kad nenorėjęs žudyti Stinsono. „Aš turėjau plaktuką, todėl jį ir panaudojau. Nemaniau, kad nužudysiu“,  – teisme teisinosi kovotojas su pedofilais.

Paskelbdamas nuosprendį teisėjas F. Milleris pabrėžė, kad kaltinamieji elgėsi teisingai pykdami, nes visuomenė griežtai smerkia seksualinę prievartą, kurį patiria vaikai. „Pamačius nusikaltimą, jie neliko abejingi ir tai pagirtina“, – pridūrė jis. Nepaisant to, anot teisėjo, kaltinamieji turi atsakyti už įvykdytą nusikaltimą.

 

Kviesdavo paauglius į savo namus, kur vaišindavo juos narkotikais ir gėrimais

Tų pačių metų spalio pradžioje panašus atvejis įvyko Australijoje, kur Aukščiausiasis Teismas nuteisė kalėjimu iki gyvos galvos  20 metų Timothy Hemis Schaeferis už žiaurų 56 metų Adelaidės gyventojo Jeffrey Edwino Payne’o nužudymą.

Tyrėjai išsiaiškino, kad Scheferis ir jo auka palaikė gana artimus santykius ir galbūt užmezgė seksualinius santykius. Payne’as dažnai kviesdavo paauglius į savo namus, kur vaišindavo juos narkotikais ir gėrimais. 17 metų Schaeferis buvo itin dažnas svečias pedofilo namuose.

Tyrėjų duomenimis, kažkuriuo metu jaunuolį užvaldė pyktis ir jis pradėjo žiauriai mušti pedofilą. Po to nepilnametis  išsivedė vyrą iš namų ir pribaigė auką netoliese esančiame parke. Vėliau ekspertai  nustatė, kad suknežinta ne tik nukentėjusio kaukolė, bet ant kūno aptikta ir smaugimo pėdsakų. „Payne‘as buvo mirtinai sumuštas“, – apibendrino Aukščiausiojo Teismo teisėjas Sulanas.

Nuosprendis buvo priimtas atsižvelgiant į ypatingas aplinkybes, į sunkią kaltinamojo vaikystę bei jo  kaltės pripažinimą.

 

Iškart suorganizavo paiešką ir užklupo prievartautoją nusikaltimo vietoje

Pietų Afrikoje, Johanesburgo apylinkėse gyvenantys žmonės, sužinoję, kad pedofilas išprievartavo 5 metų mergaitę, įsiuto, sugavo ir linčiavo 26 metų vyrą, nupjovę jo varpą. Pedofilas buvo nugabentas į ligoninę. Jo  būklė buvo kritinė. Netekęs daug kraujo jis mirė.

Taip pat į ligoninę buvo pristatyta ir prievartautojo auka, patyrusi gyvybei pavojingų traumų. Policijos pranešimais, bendruomenės nariai, kur ir gyveno išprievartautas vaikas, taip ir  neatskleidė, kuris iš jų nupjovė  nusikaltėlio lyties organą.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad mergytė žaidė gatvėje su draugais, kai vyras pašaukė ją ir pasiūlė nupirkti maišą traškučių. Vietoj parduotuvės pedofilas atsivedė mergaitę prie savo namelio ir ten, užkimšęs jos burnytę tualetiniu popieriumi, išprievartavo.

Mergytės motinai apie įtartiną dėdę papasakojo kiti vaikai. Bendruomenės nariai iškart suorganizavo paiešką ir užklupo prievartautoją nusikaltimo vietoje. Leidinyje „News24“ buvo rašoma, kad žmonės nedelsiant ištempė jį iš namų ir kastravo.

Nors pareigūnai  ir teigė, kad teisėsaugos institucijos netoleruos savarankiškų susidorojimų ir neleis žmonėms perimti teisingumo į savo rankas, bet tokių atvejų pasitaiko vis dažniau.

Tarptautinių organizacijų duomenimis, Pietų Afrikoje moterų ir vaikų išprievartavimo atvejai yra vieni didžiausių pasaulyje.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą