2002 metais vienos iš mokyklų teritorijoje mergaitės gimtajame mieste buvo pastatytas paminklas Sarah Payne atminimui. Socialinių tinklų nuotrauka

Aštuonerių metų Sarah Payne gimė ir užaugo Heršamo grafystėje, Anglijoje. Mergaitė augo su dviem savo broliais – 13 ir 11 metų, ir jaunesne, 6 metų seserimi. 2000 metais Sarah su broliais atvyko aplankyti savo senelių į Kingstono Gorse‘ą.  Tačiau žaisdama slėpynių viename iš kukurūzų laukų su savo broliais, ji staiga  prasmego tarsi kiaurai žemę, rašo „The Mirror“.

 

Ieškojo dingusios mergaitės visame rajone

2000 m. liepos 1 d. Sarah žaidė slėpynių su savo broliais ir seserimi viename iš kukurūzų laukų Kingstono Gorse‘o mieste, netoli nuo jų senelių namų. Mergaitė prasibrovė per aukštų kukurūzų tankmę, manoma, išėjo į kelią ir daugiau jos niekas nematė.

Ilgai ieškoje Sarah, bet taip jos ir neradę broliai apie tai papasakojo seneliams, kurie nedelsdami kreipėsi į policiją. Kelias valandas policijos pareigūnai ieškojo dingusios mergaitės visame rajone, o tada vyresnysis mergaitės brolis Lee prisiminė, kad matė baltą furgoną, važiuojantį nuo kukurūzų lauko krašto, kur  ir galėjo būti  jo sesuo.

Tyrėjai žinojo, kad už penkių mylių nuo Sarahos senelių namų gyvena kone visoje Anglijoje žinomas pedofilas Roy‘us Whitingas.

Žinoma,  pirmasis įtariamasis  ir buvo Whitingas, kuris prieš penkerius metus buvo nuteistas už aštuonmetės mergaitės pagrobimą ir išžaginimą vos už 50 kilometrų nuo Kingtono Gorse‘o miesto. Tuo metu Whitingas jau buvo atlikęs dvejų metų ir penkių mėnesių bausmę, todėl buvo iškviestas  į apklausą policijoje.

Dvi valandas Whitingas buvo apklausiamas policijoje, tačiau nieko nepaaiškėjus, įtariamasis buvo paleistas. Tačiau vėliau tą dieną Whitingą suėmė slapti policijos pareigūnai, nes vyras elgėsi įtartinai.

Nepaisant  to, po 48 valandų Whitingas buvo paleistas už užstatą, nes policija negalėjo pateikti kaltinimų be tinkamų įrodymų. Po to pedofilas buvo suimtas dar du kartus, bet viskas veltui.

Savanoriai ir policijos pareigūnai su šunimis kelias dienas šukavo Vakarų Sasekso rajonus ir  apylinkes. Liepos 17 dieną mergaitės kūnelis buvo rastas netoli Pulboro, vos 30 kilometrų nuo kukurūzų lauko, kuriame Sarah buvo paskutinį kartą matyta.

Mergytė buvo nuoga ir išprievartauta. Atliktas skrodimas parodė, kad Sarah mirė nuo uždusimo. Kitą dieną vietos gyventoja Deborah Bray, važiuodama greitkeliu ir sustojusi trumpam šalikelėje, atsitiktinai pamatė juodus mergaitės sandalus, kuriuos perdavė policijai.

 

Pedofilo furgone buvo rastas vaikiškas megztinis

Whitingas tyrėjams pasakojo, kad tuo metu, kai Sarah dingo, jis lankėsi mugėje Hove, maždaug už 30 kilometrų nuo  mergaitės tėvų namų. Tačiau tyrėjai rado Whitingo kvitą iš degalinės netoli Kulamo apylinkės, kur buvo rasti Sarahos sandalai.

Laiko žyma ant kvito prieštaravo  įtariamojo buvimo vietai, kurią jis nurodė per apklausą. Ir tuomet tyrėjams nekilo abejonių, kad žudikas yra Roy‘us Whitingas.

Atliekant tyrimą paaiškėjo, kad liepos 23 d. įtariamasis Crawley mieste pavogė automobilį, persekiojimo metu atsitrenkė į kitą automobilį ir buvo sulaikytas. Whitingas vėliau buvo nuteistas kalėti 22 mėnesius už turto vagystę ir pavojingą vairavimą.

Tuo metu, kai nusikaltėlis atsidūrė kalėjime, policija atliko kratą jo furgone „Fiat Ducato“. Tai, ką ten rado policija, juos šokiravo. Mikroautobuso viduje policininkai rado už užuolaidos paslėptus saldumynus, žaislus, peilius. Pedofilo furgone taip pat buvo rastas rausvo atspalvio vaikiškas megztinis, kuris vėliau buvo išsiųstas  ekspertizei. Paaiškėjo, kad megztinis buvo Sarahos, nes ant jo  rasti mergaitės plaukai.

2001 metais lapkričio 14 d.  įvyko Roy‘aus Whitingo teismas, kur jam buvo pateikti kaltinimai  dėl Sarah Payne pagrobimo ir nužudymo. Pats pedofilas savo kaltės nepripažino, tačiau tai jam nepadėjo ir jis buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos.

2041 metais Roy‘us Whitingas gali būti lygtinai paleistas, tačiau tada jam bus 82 metai. Ir tai nėra faktas, kad pedofilas sulauks tos dienos, nes jis jau tris kartus buvo užpultas kalėjime. Tarp kalinių pedofilai yra labiausiai nekenčiami.

2002 metais vienos iš mokyklų teritorijoje mergaitės gimtajame mieste buvo pastatytas paminklas Sarah Payne atminimui.

„YouTube“ stopkadrai, socialinių tinklų nuotraukos

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą