Deja, vyraujantis sėslus gyvenimo būdas, netinkama mityba ir fizinio aktyvumo nebuvimas ar nereguliarumas daro savo. Archyvo nuotrauka

Problemiškiausia moters figūros sritis, kalbant apie riebalų perteklių, yra klubai ir šlaunys: sėdimas gyvenimo būdas, rūkymas, netinkama mityba – viskas pirmiausia atsispindi šioje srityje. Išties plokščias sėdmenis ir formų nebuvimas šiandien nėra madinga, o merginos dažnai susimąsto, kaip sumažinti klubų apimtis ir įgyti norimą formą.

 

Be fizinio aktyvumo nepavyks pasiekti norimo rezultato

Prieš porą šimtmečių daugiau nei 130 cm klubų apimtis buvo laikoma kone idealia, tačiau laikui bėgant šis moteriško grožio standartas patyrė didelių pokyčių. Dar praėjusio amžiaus 90-aisiais ploni modeliai su vos pastebima klubų užuomina užkariavo pasaulio podiumus, tačiau padaugėjus anoreksijos atvejų keitėsi ir mada. Dabar žinomų mados namų apatinį trikotažą ir maudymosi kostiumėlius reklamuoja vidutiniškai apvalių formų ir klubų merginos. Deja, vyraujantis sėslus gyvenimo būdas, netinkama mityba ir fizinio aktyvumo nebuvimas ar nereguliarumas daro savo. Taigi, kaip sumažinti klubų ir šlaunų apimtis ir padailinti figūrą prasidėjus vasaros sezonui?

Apsiriboti vienu patarimu, kaip pagerinti figūrą, nepavyks, čia reikia integruoto požiūrio. Taigi, mes išspręsime dvi problemas vienu metu: sumažinti riebalų sankaupas šlaunų srityje bei padaryti raumenis tvirtus ir elastingus.

Be fizinio aktyvumo nepavyks pasiekti norimo rezultato. Be to, fizinis aktyvumas turi atitikti jūsų  sveikatos būklę ir būti reguliarus. Nereikėtų tikėtis, kad atspindys veidrodyje pasikeis į gerąją pusę, jei sportuosite savaitę, o kitas dvi – sėkmingai pamiršite tikslą. Be to, nesitikėkite greito rezultato, nes kuo greičiau rezultatas ateina, tuo greičiau grįžta svoris! Todėl reikia neskubant sukurti pratimų kompleksą, pradedant nuo nedidelių krūvių ir palaipsniui juos didinant.

 

Tik asmeninis treneris gali tiksliausiai nustatyti jūsų problemines sritis

Prieš pradėdamos sportuoti, įsitikinkite, kad jūsų kūnas tam pasiruošęs: paskutinį kartą valgėte prieš dvi valandas, o stiklinę vandens išgėrėte prieš pusvalandį. Dabar galite pradėti:

  1. Sėdėjimo pratimai:

Sėdėdama ant grindų, pritraukite kulnus prie sėdmenų ir vėl ištieskite kojas, nepakeldama kulnų nuo grindų;

Pradinė padėtis ta pati – sulenktas kojas traukite link savęs ir ištieskite kulnus iki sėdmenų, dabar sulenkite  ir pasukite kelius į dešinę ir į kairę.

Tiesios kojos turi būti išskėstos, šiek tiek pakeltos nuo grindų, keliai turi būti pasukti į dešinę ir į kairę (kojinės žiūri viena į kitą, tada į šonus), nesulenkiant kelių.

Vaikščiojimas ant sėdmenų: iš sėdimos padėties ištiestomis kojomis pakaitomis dešinę ir kairę tiesias kojas judinkite į priekį, stebėkite, kad nugara būtų tiesi.

Sulenkite kelius, kulnai yra ant grindų, pakratykite kelius.

  1. Gulėjimo pratimai:

Gulėdama ant grindų, rankos išilgai kūno, atliekame „dviratį“ ore. Patartina atlikti kelis metodus.

Keliame aukštyn šiek tiek sulenktas per kelius kojas statmenai grindims, atliekame „žirkles“. Svarbu pratimą atlikti greitu tempu ir kuo ilgiau, apie 50-100 kartų.

Atsigulkite ant kairiojo šono, padėkite kairę ranką sulenkusi per alkūnę, delnu žemyn, dešine ranka išilgai kūno, pradedant nuo grindų, pakelkite liemenį ir kojas. Kūnas turi sudaryti tiesią liniją. Atlikite 20 kartų ir iš kiekvienos pusės.

Atsigulusi ant pilvo, ištieskite tiesiai rankas į priekį, vienu metu pakelkite abi rankas ir vieną tiesią koją. Tada apsunkinkite pratimą, vienu metu kelkite abi tiesias rankas ir kojas.

  1. „Jojimo“ pratimai

Stovėkite tiesiai, rankos išilgai kūno, pakaitomis siūbuojame kojas į šoną ir į vidų, kiekviena koja po 25 siūbavimus.

Toje pačioje padėtyje sukamaisiais judesiais su kiekviena koja, 25 kartus.

Kelių pritraukimas. Stovėdama kiek sulenkite dešinę koją ties keliu ir ant jo uždėkite kairę koją. Po to tą patį padarykite ir su kaire koja.

Iš tikrųjų tik asmeninis treneris gali tiksliausiai nustatyti jūsų problemines sritis ir parengti individualią treniruočių programą. Tačiau šis variantas nėra pigus, nors būtent jis yra pats veiksmingiausias.

Kitas variantas – gauti individualią vienkartinę konsultaciją treniruoklių centre ir sportuoti grupėje arba savarankiškai pasirinkti pratimus ant treniruoklių. Žinoma, kūno rengybos užsiėmimai yra produktyvesni dėl kelių priežasčių:

  1. Jei pasirinkote grupinius užsiėmimus, tuomet eikite į juos pagal tvarkaraštį, kuris būna organizuotas;
  2. Atėjusi į treniruoklių salę iš anksto skirkite tam tikrą laiką tik jums reikalingiems ir svarbiems užsiėmimams ir nesiblaškykite dėl pašalinių dalykų;
  3. Bendraminčių komandoje visada lengviau ir įdomiau siekti tikslo. Be to, savas ir svetimas rezultatas motyvuoja ir padeda pasiekti didžiulės sėkmės per trumpiausią įmanomą laiką.

 

2 KOMENTARAI

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą