Vieną 1988-ųjų penktadienio vakarą 8-metė April Tinsley žaidė lauke su savo draugais, kai staiga pradėjo stipriai lyti. Mergaitė prisiminė, kad skėtį paliko šalia namų gyvenančiai draugei, todėl ji nusprendė eiti pasiimti skėčio, įspėjusi draugus, kad netrukus grįš. Ilgą laiką draugai laukė grįžtančios April, tačiau ji nebegrįžo. En.wikipedia.org nuotrauka

Vieną 1988-ųjų penktadienio vakarą 8-metė April Tinsley žaidė lauke su savo draugais, kai staiga pradėjo stipriai lyti. Mergaitė prisiminė, kad skėtį paliko šalia namų gyvenančiai draugei, todėl ji nusprendė eiti  pasiimti skėčio, įspėjusi draugus, kad netrukus grįš. Ilgą laiką draugai laukė grįžtančios April, tačiau ji nebegrįžo, rašo indystar.com.

 

Paieškos tęsėsi iki vėlaus vakaro

Kai April negrįžo namo vakarienės, jos mama Janet pradėjo nerimauti. Ji išėjo į lauką pasikalbėti su April draugais, bet jie pasakė, kad seniai jos nesimatė ir manė, kad ji parėjo namo. Janet pradėjo panikuoti ir ji nedelsdama paskambino policijai, kad praneštų apie dingusią dukrą.

Policija greitai subūrė paieškos grupę ir porą savanorių iš rajono, kuriame gyveno April. 80 policijos pareigūnų ir savanorių leidosi ieškoti mažametės. Paieškos tęsėsi iki vėlaus vakaro, tačiau mergaitė taip ir nebuvo rasta.

Kitą dieną viena iš liudininkų pasakojo mačiusi, kaip trisdešimtmetis vyras šviesiai rudais plaukais ir apšepusia barzda įtempė vaiką į mėlyną furgoną. Pagrobimo laikas iš liudytojos pasakojimo sutapo su April dingimo laiku. Tyrėjai sukūrė apytikslės pagrobėjo išvaizdos fotorobotą.

Praėjus trims dienoms po jos dingimo, April kūną aptiko vietinis, gyvenantis Spenservilyje, dvidešimt minučių nuo jos namų Fort Veine. Mergaitės kūnas buvo rastas griovyje. Atlikus ekspertizę paaiškėjo, kad April patyrė seksualinę prievartą.

Teismo medicinos ekspertai iš mergaitės palaikų paėmė ir porą DNR mėginių, kurie ateityje galėtų padėti tiriant bylą. Pavyzdžiai buvo suarchyvuoti saugojimui.

Vos po kelių dienų policija sulaikė 34 metų vyrą, susijusį su mergaitės žmogžudyste. Tą dieną į policijos komisariatą nuvyko apie 100 žmonių, kurie visi pranešė matę vyrą, kurio išvaizda buvo lygiai tokia pati kaip įtariamojo fotorobotas.

Taip pat suimto vyro kaimynas patvirtino ne kartą matęs prie jo namo stovintį mėlyną furgoną. Policija vyrą apklausė kelias valandas, iš jo buvo paimti plaukų ir kraujo mėginiai tolimesnei apžiūrai.

Po kelių dienų atėjo ekspertizės rezultatai, paaiškėjo, kad iš sulaikyto vyro paimti mėginiai nesutampa su nusikaltimo vietoje rastais įkalčiais.

Praėjus dvejiems metams po žmogžudystės, visai netoli tos vietos, kur buvo rasta mergaitė, ant tvarto tvoros buvo rastas užrašas. Kuriame nepažįstamasis prisipažįsta, kad nužudė April ir kad gali nužudyti dar kartą.

Pasak vieno iš liudininkų, gyvenusių prie ūkinio pastato, jis keletą kartų matė įtartiną vyrą, kuris ant tvoros kažką užrašė dažų purškikliu.

 

Nusikaltėlis buvo nuteistas kalėti 80 metų

2004 metais keturios mažos mergaitės iš Aleno apygardos  gavo šokiruojančio turinio raštelius.  Du rašteliai buvo sudėti į pašto dėžutes, o du  – buvo priklijuoti prie namų stovėjusių mergaičių  dviračių.

Užrašuose nežinomas asmuo teigia, kad jis nužudė April Tinsley, o mergaitės, gavusios užrašus, yra kitos jo aukos. Taip pat nepažįstamasis rašė, kad jei apie tai praneš policijai, susprogdins jų namus. Matyt, nepažįstamasis norėjo, kad apie jį būtų kalbama ir rašoma laikraščiuose.

Praėjus kelioms valandoms pora liudininkų tvirtino matę žalią furgoną, važinėjantį po apylinkes tuo metu, kai buvo rasti užrašai.

2009 metais populiariame TV seriale „Labiausiai ieškomi Amerikoje“ viename iš epizodų buvo parodytas April pagrobimas ir nužudymas. Serialas šiai bylai suteikė stiprų postūmį, todėl susidomėjo FTB.

2018 metais ant mergaitės kūno rasta DNR buvo įtraukta į didelę DNR palyginimų duomenų bazę, o rezultato ilgai laukti neteko. Duomenų bazė identifikavo du asmenis – tai buvo du broliai, vienas iš kurių gyveno Grabiloje, Indianoje, vos už 30 kilometrų nuo Fort Veino, kur gyveno April.

Paaiškėjo, kad tai 59 metų Johnas Milleris. Ir norėdami įsitikinti, kad Johnas Milleris yra tas, kurio jie ieškojo, policijos pareigūnai iškratė Millerio šiukšliadėžę, kad vėliau  galėtų palyginti jo DNR su nusikaltimo vietoje rastu DNR. Detektyvų nuostabai, Millerio šiukšliadėžėje rasta DNR atitiko nusikaltimo vietoje rastą DNR.

Tą pačią dieną Milleris buvo suimtas savo namuose, o vėliau, per apklausą policijos skyriuje prisipažino nužudęs April Tinsley.

2018 metais gruodžio 7 d. Johnas Milleris buvo nuteistas kalėti 80 metų. Nors iš pradžių April šeima siekė kaltininkui mirties bausmės, bet, deja ar laimei, tai neįvyko.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą