22 metų Johnas Croninas su Dauno sindromu sugebėjo ne tik sėkmingai plėsti savo verslą, parduodamas „linksmas“ kojines, bet per metus uždirbo daugiau kaip 1 mln. JAV dolerių pelno.

Beveik iš karto juos užgriuvo neregėta sėkmė

Johnas Croninas apie nuosavą verslą ėmė  mastyti ne taip ir seniai, kai jam buvo 21 metai ir jis įgijo aukštojo mokslo diplomą. Jis norėjo pradėti verslą  kartu su savo tėvu ir „padaryti ką nors linksmo ir kūrybiško“.  Netrukus paaiškėjo, kad idėja tiesiog „gulėjo po kojomis“ – Johnas nusprendė realizuoti savo pomėgį kojinėms versle.

2016 metais lapkričio mėnesį Johnas ir jo tėvas  įsteigė verslo  įmonę ir pavadino ją „John’s Crazy Socks“ („Beprotiškos Johno kojinės“). Netrukus įkūrė ir tinklalapį, logotipą, kurio šūkis: „Kojinės, kojinės ir dar daugiau kojinių“.

Įmonė startavo 2016 metais gruodžio 9 dieną  ir beveik iš karto juos užgriuvo neregėta sėkmė. Kojinės buvo greitai išpirktos ir Johnui teko tiesiog  prisipirkti „kalėdinių“ kojinių vietos parduotuvėse, kad neliktų be pardavimų per pirmąjį šventinį sezoną.

Mažiau nei per metus „John’s Crazy Socks“  išsiuntė daugiau kaip 42 tūkst. užsakymus, kurie atnešė jiems  1,7 mln. JAV dolerių pelno.

Kompanija aukoja dalį savo pelno ir labdarai

Johno tėvas Маrkas galvoja, kad kompanijos sėkmės priežastis ta, jog ji suteikia daugeliui ne tik vilties, bet ir įkvėpimo. „Mes priimame į darbą žmones su apribotomis galimybėmis. Bet tuo pačiu kompanija parodo, kad neįgalūs žmonės gali daug ką nuveikti, jei tiktai suteiktumėme jiems galimybių“, – sakė Markas.

Kompanija taip pat aukoja dalį savo pelno ir labdarai. Pavyzdžiui 5 proc. pelno atiteko organizacijai „Special Olympics“, padedanti sportuoti žmonėms, turintiems intelektualinių sutrikimų. Kompanija taip pat sukūrė ypatingų kojinių dizainą, pavyzdžiui, skirtą autizmo problemoms. Pardavę tokių kojinių porą, „John’s Crazy Socks“ kompanija aukoja 2 dolerius vietos ar nacionalinėms organizacijoms.

Parduotuvėse galima nusipirkti  net 1500 porų skirtingo dizaino kojinių su įvairiais piešiniais: gyvūnų, švenčių ir kitomis temomis. „Tai labai  asmeninis verslas mums. Nes užsiimame tuo, kas mums patinka ir norime. Mano sūnui tai itin reikšmingas ir labai svarbus darbas“, – sakė Markas.

Johnas didžiuojasi, kad jis yra pavyzdys kitiems, jo likimo ir panašiems į jį žmonėms. „Aš turiu Dauno sindromą, bet tai man visiškai netruko dirbti ir tobulėti“, – sakė jaunas vyras.

 

parengta pagal w.cnbc.com

nuotr. Facebook, Instagram

 

 

 

 

2 KOMENTARAI

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą