Kaitlyn Dobrow neprarado optimizmo, netekusi abiejų rankų ir kojų

Kaitlyn Dobrow yra paprasta amerikiečių mergina – kiek apkūnoka, bet nuolat besišypsanti ir visai ne glamūrinė.  2016 metais Kaitlyn išpopuliarėjo internete dėl savo makiažo pamokų, kurias mergina tiesiog meistriškai atlieka, nepaisant to, kad būdama 19 metų ji …. prarado abi rankas ir abi kojas. Ši istorija, suprantama, ne apie makiažo meną ir ne apie tai, kaip Viešpats „baudžia blogas mergaites“, bet apie žmogų, kuris, nepaisant  likimo išbandymų, išsaugojo gyvenimo džiaugsmą, yra linksma ir jaučiasi laiminga.

 

Pyko ant gyvenimo, norėjo ginčytis, rėkti, provokuoti žmones, muštis

„Patalpinau šį vaizdo įrašą, nes mano „Instagram‘as“ tapo labai populiarus. Daug nuostabių, gerų žmonių rašo klausdami, kas atsitiko man, kodėl aš neturiu rankų ir kojų, kodėl aš su randais.  Kažkuris net paklausė: „Ar tu miršti?“ „Ne, aš nemirštu! Man viskas gerai! (juokiasi) Taigi, nusprendžiau papasakoti savo gyvenimo istoriją “, – sako Kaitlyn savo vaizdo įraše, patalpintame  „Youtube“ kanale.

Mergina užaugo paprastoje amerikiečių šeimoje su tėvais globėjais ir dviem broliais. Vienas jų taip pat yra įvaikintas. (Įdomu tai, kad Amerikoje apie įvaikinimo reikalus kalba viešai, nieko neslėpdami ir  nesivaržydami. Nes tai paprasčiausiai  nėra priimtina- red.). Kaitlyn neslepia turėjusi  laimingą vaikystę ir šimtą pomėgių.  Mergina sako, kad dar paauglystėje išmėginusi beveik visas sporto šakas. Ji žaidė krepšinį, beisbolą, futbolą. Lankė meninę gimnastiką bei šoko baletą.

Nepaisant to,  mergina išgyveno paauglystę „šimtu procentų“.  Ir ne visada sugebėjo susidoroti su savo emocijomis. „Nebuvau labai malonus žmogus. Buvau pasipiktinusi ant gyvenimo, norėjau kokių nors aistrų, kažkokios dramos, norėjau ginčytis, muštis, provokuoti žmones, rėkti, suduoti kam nors. Net pradėjau lankyti kikbokso treniruotes, norėdama įveikti pyktį. Užsiėmimus lankiau gal pusantrų metų ar metus. Tada man buvo 16 metų“, – pasakojo Kaitlyn Dobrow.

Kai Kaitlyn suėjo 18 metų ir  mokyklos durys užsivėrė, mergina sugebėjo greitai įsidarbinti ir pradėti savarankiškai gyventi. Bet dar mokykloje labai mėgdavusi vakarėlius mergina ir toliau norėjo tęsti  šį savo pomėgį – pramogauti ir linksmintis iki išnaktų. „Galvojau, kad pradėjo „stogas važiuoti“. Atrodė, kad ėmiau kraustytis iš proto, nes galvojau, kad dabar galiu daryti viską, ką noriu… “. – dalijosi prisiminimais mergina. Aišku, kur vaišės ir linksmybės naktiniuose klubuose, ten ir cigaretės, ir narkotikai ir alkoholis. Mergina neslepia, kad nedaug trūko ir ji galėjo tapti priklausoma nuo narkotikų. Visada atrasdavo sau ir pasiteisinimą, kai „smagiai pasilinksminusi“, nebenueidavo ir į darbą. Toks buvo Kaitlyn vos ne kasdienis gyvenimo būdas, kol ją užklupo sunki liga.

 

Laikrodis skaičiavo minutes jos nenaudai

2013 metais vasario 11 dieną Kaitlyn gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis.

Bet dar prieš tai mergina pasijuto blogai, tačiau pagalvojo, kad tai paprastas peršalimas ir nuėjo į darbą. Visą dieną  ji jautėsi darbe tarsi būtų sudaužyta, tarsi skęstų migloje ar klaidžiotų sapnų labirintais. Nepaisant to, vakare Kaitlyn nusprendė kartu su savo drauge nuvykti į sporto salę. „Pagalvok, persišaldžiau!“, – pamanė mergina.

Kaitlyn visada buvo kovotoja ir niekada nenuolaidžiaudavo sau. „Aš atkakliai ignoravau visus sunkios ligos simptomus, ir toliau gyvenau, kaip buvau įpratusi – nesiskųsti, nedejuoti, ištverti, suimti save į rankas ir nesukti galvos“, – atviravo  mergina. Tačiau sporto salėje vietoj įprastų 40 minučių užsiėmimų su treniruokliais, ji vos ištempė 10 minučių, o likusį laiką tiesiog stebėjo savo draugę, kaip ši kilnoja „geležį“. Mergina, grįždama namo, pajuto silpnumą ir šaltkrėtį. Kaitlyn  paprastai visada puikus apetitas pasportavus, kažkur prapuolė ir ji vos galėjo praryti sūrio gabalėlį. „Nieko. Išsimiegosiu ir viskas bus gerai“, – pagalvojo Kaitlyn.

Tuo tarpu laikrodis skaičiavo minutes jos nenaudai. Naktį mergina pabudo pajutusi, kad visa lova  šlapia nuo prakaito. „Aš prabudau maždaug 3 valandą ryte, – prisimena ji. – Prakaitas tekėjo upeliais, o mano pilvas taip išsipūtė, kad atrodžiau kaip nėščia moteris 8-ame mėnesyje! Bet ir tada aš neteikiau tam jokios reikšmės… “.

9 valandą ryte Kaitlyn šiaip ne taip įstengė atsikelti ir nuslinkti iki vonios kambario. Stovėdama vos išlaikė pusiausvyrą. Po to mama, įėjusi į dukters kambarį, pamatė dėmes ant jos veido ir kojos…  Dar praėjus kelioms valandoms, Katie jau nebepajėgė pakilti iš lovos. Mergina buvo nugabenta į ligoninę reanimacijos automobiliu.

 

Pirštai tapo liesi ir pajuodo kaip mumijos

„Gydytojai  man pasakė:„ Atsipalaiduokite, dabar esate gerose rankose“. Ir aš atsipalaidavau “, – pasakojo mergina. Bet sunkiausi išgyvenimai  dar laukė.  Ligoninėje Kaitlyn vis blogėjo…  „Jutau, kad mirštu, kaip mano kūnas pamažu atsiskiria nuo manęs – „išsijungdavau“, krėtė šaltis, gulėjau visiškai be jėgų, bet neprisimenu skausmo. Manau, tai buvo šokas. Galvoju, kad mano smegenys taip atkakliai grūmėsi, todėl nebeliko išteklių, kad galėčiau patirti kokias nors emocijas. Liga rijo mane ir iš vidaus“, – mėgino apibūdinti savo pojūčius mergina.

Atlikus išsamiai visus tyrimus, Kaitlyn buvo diagnozuotas bakterinis meningitas. Ši liga gal ir ne mirtina, tačiau jos pasekmės gali būti labai rimtos. 19 metų merginos visas kūnas buvo nusėtas išbėrimais ir oda pamažu pradėjo atmirti: Kaitlyn neteko 57 proc. odos paviršiaus, kuris taip ir neatsistatė. Todėl į jo vietą buvo persodintos sveiko kūno dalys. Užtat tiek daug liko randų.

Prie meningito prisidėjus sepsiui, prasidėjo ir audinių nekrozė. „Mano pirštai tapo liesi ir pajuodo kaip mumijos. Vietomis audiniai jau buvo mirę. Mano rankos tapo nepaprastai sunkios, todėl norėdama pajudinti, turėdavau ją tiesiog perkelti iš vienos vietos į kitą. Tikriausiai dauguma žmonių nežino, kokio sunkumo žmogaus rankos! “, –  dabar jau šypsodama pasakoja Kaitlyn  savo vaizdo įraše „Youtub‘e“. Per pirmas dvi savaites gydytojai buvo priversti amputuoti merginos abi rankas. Po to ir abi kojas.

Kaitlyn praleido ligoninėje šešis mėnesius. Jai buvo atlikta 21 operacija. „Liga negailestingai rijo mane nuo viršaus ir iš apačios. Ir staiga – nusprendė sustoti. Ačiū Dievui! – pagalvojau aš ir apsiverkiau“, – pasakojo ligos iškankinta mergina.

 

Neapskaičiavo narkozės dozės ir Kaitlyn prabudo anksčiau nei turėjo

Dabar mergina su humoru pasakoja apie savo ligą ir dalijasi „siaubo istorijomis“. Kaitlyn neslepia ryškiai jutusi savitą, labai nemalonų, savo mirštančių audinių kvapą. Ligonė buvo prijungta prie daugybės  įvairiausių vamzdelių, kurių vieną pamiršo ištraukti prieš operaciją ir jis įsmigo į kaklą. Dabar šioje vietoje ant kaklo taip pat pastebimas randas. Jai atlikta tracheotomijos operacija (tracheostomija yra chirurginė procedūra, kai prapjovus trachėją, tiesiogiai įvedamas vamzdelis į kvėpavimo takus – red.) per kelis mėnesius  tiesiog „apaugo“ oda,  kurią irgi teko nugramdyti.

Dar buvo ir atvejis, kai gydytojai tikriausiai neapskaičiavo narkozės dozės ir Kaitlyn  prabudo anksčiau nei turėjo: operacija baigėsi, bet ji gulėjo nejudėdama, prijungta prie dirbtinio kvėpavimo aparatu su užklijuotomis akimis (kad netyčia atsimerkus, šviesa nepatektų į akis). „Pajutau, kad negaliu kvėpuoti, negaliu net pajudėti, „matau“ tik kažkokius šešėlius, pamėginau ištarti žodį, kažką pasakyti, bet nepavyko – niekas manęs neišgirdo!“, – dalijosi išgyventomis kančiomis mergina.

Visą laiką ligoninėje kartu su dukterimi buvo ir Kaitlyn mama – nakvodavo ten pat palatoje ant mažos kušetės. „Kaitlyn atlaikė ir ištvėrė tą sunkią ligą nepaprastai didvyriškai. Ir dabar ji yra pasirengusi gyventi pilnakraujį gyvenimą, tikėdama, kad Aukščiausiasis dar turi planų jai. Ji yra mano herojė!“, – prisiminusi tas dienas, pasakojo merginos mama.

Kai Kaitlyn grįžo iš ligoninės namo, jei teko iš naujo mokytis tiesiog elementarių dalykų. Kelių sąnariai liko nepažeisti, todėl ji galėjo vaikščioti su protezais. „Tai nuostabu!“ – džiaugiasi Kaitlyn, nepaisant, kad ir to teko mokytis beveik metus, kol keitėsi amputuotų kojų formos. Bet mergina nemėgsta protezų, sako, daug geriau jaučiasi be jų. Kaitlyn taip pat specialiai buvo pagaminti ir abiejų rankų protezai, bet ir jais ji ne visada naudojasi.  Gyvena su mama, kuri ir padeda dukteriai apsirengti, paruošti valgį. „Ką bedaryčiau, reikia įdėti daug pastangų, todėl mano gyvenimas niekada nebus nuobodus!“ – juokiasi mergina.

 

„Malonu pažinti žmogų, kuris nesivaržo savo tikėjimo“

Kaitlyn pirmiausiai pamėgino nauja ranka pasidaryti… makiažą. Juk ji, kaip ir kitos merginos, nori būti graži. Tiesa, Kaitlyn nebaigė jokių grožio mokyklų ir kursų. Makiažo paslapčių mokėsi savarankiškai: tiesiog jai labai puikiai pavyksta tą padaryti!

Mergina neslepia gana dažnai užduodanti sau klausimų ir apie Dievą, apie tai, kaip ji atrado savyje tikėjimą Aukščiausiuoju.  „Gal ir keistai tai nuskambės, bet JIS pats atėjo pas mane. JIS tiesiog atėjo į mano gyvenimą reikiamu laiku ir padėjo man atlaikyti likimo siųstus išbandymus“, – sako mergina. „Dažnai manęs klausia: „Ar nepyksti ant Dievo?  Neklausei, kodėl jis taip pasielgė su tavimi? Kaip tau pavyko neprarasti tikėjimo?“, o aš atsakau jiems: „ Buvo visko – ir pykau ant JO, ir buvau praradusi tikėjimą, net buvau nusisukusi nuo JO, kai susirgau šia sunkia liga ir po ligos. Bet paskui supratau, kad Dievas duoda tai, ko tau reikia konkrečioje situacijoje. Kai buvau ligoninėje, norėjau jausti, kad JIS su manimi, nuolat jausti JO meilę. Todėl tuo metu aš neturėjau klausimų JAM“.

Anot Kaitlyn, dabar tas jausmas nebepersekioja jos. Net jei ir užpyksta ant Dievo, bet ne dėl savo ligos, o dažniau iš kvailumo ar dėl neapdairumo. Mergina įsitikinusi, kad kiekvieno žmogaus savi santykiai su Aukščiausiuoju.

Beje, Kaitlyn Dobrow „Instagram“ paskyroje ne tik daug nuotraukų su draugais ir makiažų pavyzdžiais, bet ir citatų iš Biblijos. Kažkuris sekėjas net pakomentavo: „Malonu pažinti žmogų, kuris nesivaržo savo tikėjimo“.

Tuo tarpu „Youtube“  patalpintame vaizdo įraše, Kaitlyn užverčia klausimais, žavisi jos vyriška jėga ir  neišsenkančia stiprybe. Kai kurie net mėgina idealizuoti merginą. Bet už kadro lieka gyvas žmogus su visomis savo problemomis, rūpesčiais ir abejonėmis, vidine kova, pergalėmis ir pralaimėjimais, gera ir prasta nuotaika. Prieš kamerą – Kaitlyn tikra pleputė, o asmeniškai bendraujant – gana tylus, ramus ir kuklus žmogus.

„Juk esu gyvas žmogus. Taip pat turiu jausmus, – sako Kaitlyn. – Kai mama pasakė man, kad neteksiu abiejų kojų ir rankų, žinoma, aš puoliau į ašaras. Bet paverkusi minutę, nusprendžiau, kad reikia kažkaip suimti save į rankas ir galvoti, ką daryti toliau!“.

 

Stengiasi žiūrėti į visus dalykus teigiamai

Šios merginos istorija dar nebaigta. Kaitlyn tik  22 metai ir ji prisipažįsta, kad darbas su savimi, įveikti tai, kas nutiko, dar nesibaigė. „Aš iki šiol mėginu susitarti su savimi. Žinoma, sunku iš naujo mėgautis gyvenimu, išmokti nebijoti jo. Ligoninėje buvo akimirkų, kai norėjosi nuleisti rankas ir pasiduoti –  baigti tas visas procedūras, atsikratyti tų visų vamzdelių, kyšančių visur…  Tai buvo silpnumo akimirka, nes po to iš karto praėjo noras pasiduoti ir sudėti ginklus. Man apskritai nepatinka pesimistinė nuotaika!“, – tvirtino ištverminga mergina.

Jos manymu, svarbiausia ne fiziniai trūkumai arba skausmas. „Fizinės kančios ir nepatogumai ne tokie stiprūs, kaip moraliniai. Aš neturiu kompleksų dėl savo išvaizdos. O štai savo viduje nesu tokia užtikrinta savimi.  Bet galvoju, kad su metais įgyta patirtis ir pasitikėjimas savimi taip pat sustiprės. Sunkiausia buvo susitaikyti su savo vidumi, priimti save tokią, kokia esi, pamilti save. Kai to mokaisi, tampa lengviau ir santykiuose su Aukščiausiuoju“, – teigė Kaitlyn.

Pašnekovės tvirtinimu, tik sunkiai susirgusi ėmė suprasti ir užduoti sau klausimus: „Kas aš? Kokia aš? Kas aš per žmogus?“.  Nors ji ir supranta, kad tokius klausimus gali užduoti sau bet kuris jos bendraamžis, bet jai nebekyla noras dramatizuoti situacijas –  daugiau nebenori pykti ir provokuoti žmones. Mergina prisipažino sugebanti suvaldyti pyktį net jei kas nors ir mėgina išprovokuoti konfliktą. Ir jos visai nežeidžia, kai žmonės gatvėje prieina ir klausia: „Kas atsitiko tau?“

Ne vienas siūlė Kaitlyn kreiptis į plastikos chirurgus, kad randai būtų mažiau matomi. bet mergina kategoriškai atsisakė:  „Man patinka tie randai! Atsisakyti jų – tai tas pats, kaip atsisakyti apdovanojimų ir užbraukti visą praeitą gyvenimo kelią. Tai tas pats, kai bėgtum lenktynes, o kas nors tau pasiūlytų; „Ei, sumokėk man 1000 dolerių ir aš užkabinsiu tau medalį“. Ne! Aš noriu sąžiningai baigti lenktynes ir nesvarbu kurią vietą užimsiu!“.

Kodėl Kaitlyn susirgo – iki šiol nėra aišku. Buvo atliekamas ne vienas tyrimas. Specialistai kruopščiai tyrė vietas, kur mergina lankėsi  – draugų namus, klubus, merginos darbo vietą. Bet niekur  neaptiko bakterinio meningito. Tiesiog taip atsitiko su Kaitlyn…

„Aš neklausiu savęs: „Kodėl būtent man ir už ką? Kodėl atsitiko taip, o ne kitaip? Aš stengiuosi žiūrėti į visus dalykus teigiamai. Ir negalvoju apie tai, kad niekada nebūsiu tokia, kokia buvau!  Tai  turėjo atsitikti ir atsitiko su manimi, o toliau aš tiesiog mokausi susigyventi su savo nauju kūnu, pamilti save. Niekada anksčiau negalvojau, kad reikia priimti ir mylėti save tokią, kokia esi. Bet dabar būtent to ir mokausi – priimti save kaip asmenybę. Taip pat mylėti gyvenimą tokį, koks jis yra dabar: jis – puikus, jis – kitoks!“, – tvirtino Kaitlyn Dobrow.

Merginos nepalaužė sunki liga ir ji džiaugiasi gyvenimu

parengta pagal aufeminin.com

Nuotr. Instagram / kaitlyndobrow

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą